Skocz do zawartości

Generowanie indywidualnych numerów SMBIOS + uruchomienie iMessage


Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda, że masz bana na ten sprzęt... i raczej nic nie poradzisz. Dawno temu jak nic nie robiłeś, bana zdejmowali sami po jakimś miesiącu czy dwóch.

 

 

Używając CC do generowania numerów, ROM ustawiasz na UseMacAddr0 lub generujesz. Wywal BooterConfig i CsrActiveConfig clover i tak je ustawi jak potrzeba dla konkretnej wersji macOS. Wywal wszystko poza ProductName i wygeneruj tylko SerialNumber, BoardSerialNumber i SmUUID - reszta pól jest zbędna w takim sensie, że jak masz aktualnego clovera to ona dba o to aby z jego bazy były podstawiane pozostałe parametry zawsze najświeższe.

 

Jak przygotujesz sobie taki SMBIOS to możesz zaryzykować czystą instalację. Jak Cię mimo takiej czystej instalacji nie puszcza, to niestety jakieś zabezpieczenia Apple widocznie blokują Twoje konto na tej maszynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że jest to ban na sprzęt, rok temu z tym samym problemem zadzwoniłem do nich co jest nawet opisane na pierwszej stronie i wszedł na mój komputer i posprawdzał kilka rzeczy więc dostęp do jakiś informacji lub opcji mógł mieć zwłaszcza, że założono ticketa z nazwą iMessage - Hackintosh. W takim razie jeśli byłoby to to bana raczej mogli dać tylko na 1. MAC karty 2. System UUID lub 3. Serial płyty głównej. Wszystko mogę zmienić bo mam programator do płyty głównej. Ciekawe jakby dać MAC karty Ethernet z jakiegoś maca tylko gdzie to znaleźć i czy to legalne w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Naszło mnie znowu na zabawę z iMessage. Najpierw chciałem zmienić MAC address w pamięci bios płyty głównej i dostosować config według zaleceń i sprawdzić czy może ruszy. Zmieniłem mac address na jakiś losowy z vendorem jako Apple. Niestety macOS po tej zmianie jakoś się broni przed tą kartą sieciową. Po zmianie brak internetu pisze bym sprawdził czy kabel jest podłączony lub coś tam innego, pomyślałem, że może w DSDT coś się zmieniło przez to i je wyrzuciłem ale nadal to samo(w zaawansowanych i hardware brak jakichkolwiek informacji razem z MAC) i w takim razie usunąłem te preferencje związane z siecią by wyczyścić karty sieciowe po tej operacji pokazuje mi tylko Wi-Fi a etherneta brak. W raporcie systemowym w Ethernet Cards nic nie ma ale w PCI pokazuje kartę. Na windowsie karta śmiga bez problemu. W ioregu intelmausi się podłącza do karty ale nic dalej.

Edit: Ahh spojrzałem w log i IntelMausi wywala The NVM Checksum Is Not Valid. Z szybkiego researchu wynika, że to non-volatile memory więc pewnie jest ta suma kontrolna czy cały adres zapisany w ROM'ie karty sieciowej i kext sprawdza czy wszystko się zgadza a windows ma na to wywalone i działa. W takim razie nic nie zrobię by sprawdzić czy taka opcja by zadziałała :( A próbowałem w config.plist dawać w ROM oryginalne mac addressy appla lub też mac address mojej karty Wi-Fi Applowej ale nic :(
Edit2: Udało mi się jednak odpalić sieciówkę na tym MAC adresie, skompilowałem kexta bez sprawdzania tej sumy kontrolnej ale niestety i tak imessage działać nie działa i nie będzie :( Nie wiem może jutro przydzwonię do appla tylko jakiś dobry serial załatwię i może coś pomogą bo inaczej to nie ma opcji tyle metod i opcji próbowałem. Zawsze błąd, że teraz na tym macu nie można się zalogować i podany customer code by zadzownić do wsparcia.

Edit3: Zadzwoniłem jednak dzisiaj bo mieli jeszcze otwarte ale nic tylko mu czas zmarnowałem chyba(jeszcze po angielsku rozmawiałem bo polak nie wiedział o co chodzi) połączył się na chwilę powiedział, że powinno wszystko działać(jeszcze dla uwiarygodnienia dałem podgląd z ustawień trackpada i na pasku była apka safari z iPhone'a) kazał stworzyć nowe konto(widziałem żeby tak spróbować na jakimś forum o hackintoshu) ale nadal nic, powiedział, że zresetuje czy coś appleid i wtedy powinno pójść, nie chciałem już mu zawracać głowy więcej to powiedziałem, że działa i podziękowałem ale nadal jestem bez iMessage :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Of course po każdej zmianie serialu kasuje przez sudo nvram -c jak i z clovera F11.

Specjalnie na laptopie wywaliłem tego RT i boardserialnumber by nie działał imessage i facetime i potem robiłem krok po kroku wszystko to samo na komputerze i na laptopie śmiga bez problemu.

Edit: Eeh wtf? Na laptopie moje główne konto śmiga bez problemu na kompie nie, założyłem drugie śmiga tu i tu tylko, że w nim w ustawieniach jest tylko enable this account a na głównym miałem coś z icloudem związanego i pamiętam kiedyś jak to włączyłem to chyba zaczął się wywalać.

Edit: Dobra nie wiem o co temu Apple jednak chodzi. Te kwestie iMessage/FaceTime są całkiem pogmatwane. Jedno założone konto 'golas' bez 2 etapowej weryfikacji, numeru telefonu itd. działa bez problemów na wszystkim, teraz już na nim nawet pojawiła się opcja dzwonienia z iphone'a więc może z niego jednak zrobię główne. Założyłem drugie główne skonfigurowałem 2 etapową weryfikację i wszystko inne próbuje imessage nie działa na niczym na kompie i laptopie a tamto konto cały czas śmiga.

Ahh na tym koncie co działa imessage mam pytania zabezpieczające jednak i nie pamiętam ich a pyta onie jak chce korzystać z dobrodziejstw iClouda a wyzerować też się nie da. W takim razie na razie nici z imessage pewnie wrócę do prób za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple stosuje jakieś straszne dziwne filtry. W jakiś sposób musi identyfikować hardware. Natomiast zauważyłem pewną prawidłowość. Jak ktoś ma bardzo stare konto AppleID, np założone 10 lat temu i więcej, to logowanie do iMessage itp działa praktycznie zawsze i na miękko. Kiedyś nawet jak ostro mąciłem, to w końcu ubili mi iMessage na haMacu, ale blokada sama zeszła o około 1 do 1,5 miesiąca. Także geeralnie u mnie iMessage działa zawsze, niemal codziennie z niego korzystam jak i przekazywania połączeń telefonicznych z iPhone'a na haMaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co piszesz to bardzo ciekawe. Nie słyszałem jeszcze o takiej metodzie „popchnięcia”.

Wiesz... może to zbieg okoliczności, ale żadną z metod wymienionych zarówno tutaj, jak i w innych źródłach nie udało mi się tego uruchomić. Nie zliczę już prób i reinstalacji systemu. Po zakupie Pixelmatora w promocji zadziałało samo z siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy musze generowac numery smbios itp., skoro przy instalacji odtworzylem wszystko z TM. Kopia byla zrobiona na orginalnym imaku 27", generacje procesorow i kart graficznych sie zgadzaja, ethernet jest na en0, w Ten Mac widnieje numer seryjny, w raporcie systemowym UUID sprzetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.