Skocz do zawartości

Samsung NP730U3E - regulacja podświetlenia


kormoran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

mam laptopa w specyfikacji jak niżej:

Core i5-3337U

chipset: HM76

Grafika HD4000 / Radeon HD8570M

6 GB RAM

wifi podmienione na AR9280

Audio: Realtek ALC269

 

Za pomocą unibootx zainstalowałem OSX na próbę. Chciałem dowiedzieć się jaki smbios ma być dla tego modelu. Ja ustawiam MBPro9,2 ale clover zmienia mi to na MacBookAir 5,2. Czy to dobrze czy coś trzeba zmieniać?

 

Dodatkowo aby cokolwiek ruszyło musiałem ustawić flagi xcpm oraz KernelPm.

 

Użyłem do tego celu konfiguracji Z77.

 

Zgodnie z podobnym tematem: http://hamac.pl/topic/12772-hd-4000-7mb-nie-chce-dzia%C5%82a%C4%87-od-razu-samsung-np730u3e/

 

ustawiłem ig-platform-id=0x01660009 oraz Devices>FakeID>IntelGFX 0x01668086 - grafika wygląda że działa ok. WIdzę też że stany procesora też działają (skaluje się z 800 do 2,5GHz). Dźwiękiem i baterią zajmę się później, jak i wyłączeniem Radeona przez DSDT. W oknie Ten Mac pokazuje mi że mam 4GB ram, grafika ma coś koło 1500mb.

 

Z góry dziękuję za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

czy ktoś ma może jakieś rozwiązanie aby kontrolować podświetlenie ekranu w tym laptopie? Przyciski ściemniania/rozjaśniania działają - pojawia się ikona zmiany podświetlenia, jak zejdę do 0 to ekran gaśnie, ale następne poziomy są cały czas takie same, niezależnie czy ustawię 1 kreskę czy też full. Fix HD4000 brightness zaaplikowany. 

SMBIOS ustawiony na MacBookAir 5,2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

przepraszam że dopiero teraz ale wcześniej był brak czasu i nie miałem kiedy się tym zająć.

 

Czy jest jakiś sposób, aby sprawdzić czy ubiłem tego radeona.

 

W załączniku przesyłam pliki ssdt i dsdt wygenerowane przez clovera (dsdt zawiera parę podstawowych patchy podanych przez rehabmana) oraz zmienione przeze mnie w celu wyłączenia radeona.

 

Czy drodzy koledzy możecie rzucić na to okiem i powiedzieć czy jest ok? Nie bawię się na razie w podświetlenie do momentu wyłączenia radeona.

 

Jeśli coś jeszcze potrzeba piszcie, postaram się wrzucić.

 

PS wrzucam też config.plist - niby nic specjalnego ale nie działa też sleep - usypia się ale po wybudzeniu już nie wstaje, najpierw jednak wolałbym zrobić podświetlenie/radeona.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

post-3500-0-14200800-1491512916_thumb.png

dsdt-ssdt.zip

config.plist.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,

 

ponieważ nigdy nie ma czasu dopiero teraz znów się za niego wziąłem. I chyba w końcu ubiłem radka, bez moich zmian lapek działał 3 - 3,5h teraz po ubiciu dobijam do 6 na trochę zużytej baterii więc uważam ze zabieg się powiódł.

 

Piszę bo jeszcze dwie rzeczy mam do zrobienia - sleep i podświetlenie. Chciałem się zapytać co jest ważniejsze, czy najpierw warto aby dobrze działał sleep czy zająć się podświetleniem? Sleep wygląda tak że po wybraniu uśpij lapek się wyłącza, miga niebieska dioda, ale po wybudzeniu (przyciskiem) zapala się dioda na stałe ale po chwili się wyłącza. Gdzie szukać loga co jest nie tak (przeglądałem niby system.log ale nic ciekawego nie znalazłem). 

 

Nie generowałem SSDT, używam tego co zrobi clover (na baterii maks mam 1.8 GHZ, przy zasilaczu mam turbo na 2,5GHz, postawie jeszcze windowsa aby się upewnić czy to nie jest takie systemowe że na baterii się turbo nie odpala). 

 

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.