Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

instalacja Sierra 10.12 na Gygabite G1 X99 Ultra Gaming

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 krisso17

krisso17
  • Members
  • 4 postów

Napisano 16 kwiecień 2017 - 13:31

Jestem nowy więc witam Was serdecznie.

Nie ukrywam że w temacie Os maca dopiero raczkuję.... od zawsze pracowałem na Windows,
no ale czas na zmianę, chciałbym popracować w środowisku Mac o ile mój sprzęt mi na to pozwoli. ( dodam że sprzęt składałem nie pod kątem Maca chęć na przesiadkę przyszła później). Czytałem trochę w tym temacie i oglądałem sporo filmików na YouTube... odnośnie jak zrobić Boot Pendrive z systemem Sierra 10.12.
za pomocąfilmiku instruktażowego zrobiłem Boot Pendrive tyle że po ustawieniu w Biosie botowania z Pendrive system startuje ładnie do momentu kiedy pojawią się na ekranie dyski i ponownie wybiorę.... Boot zExternal pendrive pojawia się logo Maca jabuszko i na tym koniec ani drgnie dalej. Próbowałem różnych ustawień w Bios ale bezskutecznie walczę z tym już ponad tydzień... :(

Do zrobienia Boot Pendrive użyłem programów:
VMware Workstation 12 Pro
Unlocker 208
OS X 10.12 Sierra VMDK Format.

Po szperaniu w internecie trafiłem na to forum gdzie znalazłem dział... instalacja mac OS 10.12 krok po kroku, więc chciałbym spróbować tej instalacji
ale brakuje mi pliku Mac OS Sierra dmg. szukam po necie ale ciemność widzę, może ktoś będzie na tyle dobry i podsunie jakieś namiary? jak nie wolno na forum to na mojego e-maila :) obecnie mam Sierre tylko w pliku VMDK.

Mój sprzęt to:

CPU: Xenon E5-2637V4
RAM: G.SKiLL DDR4 3000 PC4- 2400 32GB
Dysk Systemowy : SAMSUNG SSD 840 PRO 256 GB
Motheboard Gygabite G1X99 Ultra Gaming ( Bios F5)
Chipset: intel X99 Express Cipset
Audio:  Realtek ALC 1150 codec
LAN:     1x Intel Gbe LAN chip (10/100/1000Mbit) - Lan 1
LAN:     1x Rivet Networks Killer E2400 LAN chip (10/100/1000 Mbit) - Lan 2
Multi - Graphics Technology: Suport for NVIDIA Quad-GPU SLI and 3 -Way Nvidia SLI
Storage Interface: Chipset
- 1x SATA Express connector
- 6x SATA 6 Gb/s connestors ( SATA3 ) Supporting RAID 0 RAID 1, RAID 5, RAID 10
- 4x SATA 6 Gbs/s connestors (sSATA 3) Supporting IDE and AHCI
- 1x M.2 connestors ( Socket 3 ,M key type 2242/2260/2280/22110 PCIe x 4/ x2 SSD support)
- 1x U.2 connector
USB:
Chipset + Intel USB 3.1 controller
- 1x USB Type C
- 1x USB Type A
Chipset + 2 Renesas USB 3.0 Hubs:
- 8x USB 3.0/2.0
Chipset:
- 2x USB 3.0/2.0
- 4X USB 2.0/1.1
BIOS:
- 2 x 128 Mbit flash
- Use of licensed AMI UEFI BIOS
- Support for Q- Flash Plus
Grafika:
Geforce Msi GTx 770

Link do Motheboard: http://www.gigabyte....v-10#support-dl

Płyta główna posiada porty USB 3.1 Usb Type- C podobno OS Maca nie obsługuje tych portów ... dla mnie nie ważne... byłbym w stanie na obecną chwilę zaakceptować ten układ byleby tylko pracowało USB 2.0 i USB 3.0
To by było na tyle... bardzo proszę doświadczonych "Makowców" :) o pomoc w instalacji Sierry....

pozdrawiam serdecznie.....

Ps: zapomniałem dodać że komputer służy również jako studio muzyczne, pracuje na Cubase 9 Pro obecnie pod Win 7 64Bit

#2 reyder

reyder
  • Members
  • 387 postów

Napisano 16 kwiecień 2017 - 13:53

Jak masz Sierre uruchomioną na wirtualnej maszynie to nie widzę problemu z utworzeniem obrazu instalacyjnego. Nie wierzę, że nie możesz znaleźć pliku dmg z obrazem instalacyjnym.

Wpisujesz w google "Sierra dmg download" i w pierwszych wynikach bez problemu znajdziesz obraz.

Core i5-3750K | Gigabyte GA-Z77-D3H | (Samsung Eco Green Sata II 500GB + Samsung 840 Pro SSD) Fusion Drive | Maxtor 160GB <-- Windows 10 | 3x4GB 1600MHz | Radeon 280X Asus | Sierra 10.12 | Clover

#3 krisso17

krisso17
  • Members
  • 4 postów

Napisano 16 kwiecień 2017 - 14:55

Jak masz Sierre uruchomioną na wirtualnej maszynie to nie widzę problemu z utworzeniem obrazu instalacyjnego. Nie wierzę, że nie możesz znaleźć pliku dmg z obrazem instalacyjnym.

Wpisujesz w google "Sierra dmg download" i w pierwszych wynikach bez problemu znajdziesz obraz.

No takto prawda tyle że w pierwszym wyniku jest link do torrentu nie mam możliwości ściągnięcia a z drugiego nie mogę za nic w świecie pobrać ;( czyli mam rozumieć ze nawirtualnej maszynie mogę zrobić obraz dmg? oki.... dziękuję za doradę będę próbował....

#4 krzyssp

krzyssp
  • Moderators
  • 683 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 16 kwiecień 2017 - 15:05

Na wirtualnej maszynie nie ma co robić dmg tylko bezpośrednio nagraj na pendrive za pomocą poleceni w konsoli

iMac 14,2: Asrock z97 Extreme 4, Intel 4790k, Nvidia 970

#5 krisso17

krisso17
  • Members
  • 4 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 14:32

Na wirtualnej maszynie nie ma co robić dmg tylko bezpośrednio nagraj na pendrive za pomocą poleceni w konsoli

witam... a można prosić o dokładniejsze wytłumaczenie? dziękuję.... za wszelkie wskazówki...

#6 314TeR

314TeR

Administrator

• Administrators
  • 16849 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2017 - 12:11

Wewnątrz instalatora macOS masz polecenie createinstallmedia.

Po pobraniu instalatora sierry przejście w terminalu do createinstallmedia wykonujesz tak:

cd /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app/Contents/Resources/

Używa się je np:

./createinstallmedia --volume /Volumes/Untitled --applicationpath "/Applications/Install macOS Sierra.app"

gdzie Untitled to przykładowa nazwa klucza USB - zamień na własną, lub zmień nazwę klucza na "Untitled".

ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Co daje kalibracja monitora - zobacz jak można poprawić jakość obrazu.

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

Pomogliśmy Tobie - pomóż nam - przekaż darowiznę na utrzymanie forum.

#7 krisso17

krisso17
  • Members
  • 4 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 21:39

Wewnątrz instalatora macOS masz polecenie createinstallmedia.

Po pobraniu instalatora sierry przejście w terminalu do createinstallmedia wykonujesz tak:

cd /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app/Contents/Resources/

Używa się je np:

./createinstallmedia --volume /Volumes/Untitled --applicationpath "/Applications/Install macOS Sierra.app"

gdzie Untitled to przykładowa nazwa klucza USB - zamień na własną, lub zmień nazwę klucza na "Untitled".

O... i jest konkretna podpowiedź.... dziękuję i pozdrawiam.....

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych