Skocz do zawartości

budżetowy zestaw na haMaca pod FinalCut pro


truesystem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jestem obecnie użytkownikiem pc na win8. Chcę zakupić podzespoły do nowej jednostki na której ma pracowac tylko i wyłącznie 1 program - FInalCut pro x.

Chciałbym procka i7, dysk ssd 256GB, 16GB Ram i miejsce na płycie by dokupić wiecej.

 

Pytanie, jaki model procka, jaka grafika ( aby działała poprawnie i była wydajna pod FinalCut) , jaka płyta ? Do wydania mam 5 max 6tys.

 

 

bardzo proszę o wasze rady, co do instalacji i poprawnej konfiguracji oprogramowania będę kogoś szukał po zakupieniu podzespołów.

 

z  góry dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś konkretne modele płyty? Jest tego masa a ja nie chce siedzieć tydzień i sie zastanawiać bo się nie znam na nowych płytach. Chciałbym konkretnie model proca i model plyty , grafiki żeby stery chodziły itp. Wiadomo żeby wszystko się zmieściło w moim budżecie 5-max 6tys. Nie wiem jak zachowuje sie FinalCut na takim sprzęcie ale zapawne każdy sprzęt lubi dobra grafe, myślałem żeby tak z 6Gb miała ( czy sie mylę i lepiej renderowac prockiem?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że bardzo ciężko już znaleźć nową i bezproblemową płytę na Z87/Z97. Jeszcze w zeszły miesiącu kupowałem ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2/USB 3.1 - po odblokowaniu BIOSu okazała się całkiem wdzięczna. Niestety nie widzę jej już dostępnej. 

 

Jedną z najlepszych płyt pod haMaca były np ASUS Z97 Pro Gamer, niezła Z97-C... generalnie większość ASUSów na Z87 i Z97 jest praktycznie bezproblemowa. 

 

CPU jak to CPU - najmocniejszy na tę platformę to i7-4790K.

 

VGA - tu masz wybór ograniczony - najmocniejsza bezproblemowa w macOS i najmocniejsza wspierająca Final Cut X - to Radeon R9 280X (ten sam chip jest w Mac Pro śmietniku pod nazwą D700). Ilość VRAM nie ma tu większego znaczenia, bo 280X są jakie są... tylko używki. 

 

Niestety taki kiepski świat jest u Apple. Nie ma nowoczesnych podzespołów, iMaci mają po 1,5 roku już na karku, a podzespoły w nich użyte są problematyczne w odpaleniu (Skylake), o Kabylake nawet nic nie słychać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.