Skocz do zawartości

Czy ten zestaw da radę dobeCS


Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie doradzić, jak oceniacie?

Planuję zakup:

ASUS Z87M-PLUS   http://allegro.pl/asus-z87m-plus-s1150-ddr3-sata6gb-usb3-fv-i6215008725.html

 

Procesor Intel Core i5-4460 4x3.2GHz    http://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-4460-4x3-2ghz-4-4-6mb-1150-i6568517876.html?bi_s=ads&bi_m=p2,2&bi_c=88002

 

Pamięć RAM 8GB lub 16GB

Czy Sierra będzie działać bez problemu oraz dźwięk, grafika i sieć?

Czy Photoshop da radę na zintegrowanej grafice hd4600 i ew. da radę obejrzeć jakiś film w hd?

Może doradzicie jakiś inny zestaw dobrze działający, bez kombinowania w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dołączę się do pytania, jak z Waszego doświadczenia ma się chipset H87 do Z87 jeżeli chodzi o kompatybilność z MacOS? Zastanawiam się czy jest sens wymieniać mobo na takie z chipsetem Z87, a ciężko znaleźć na ten temat jednoznaczne informację, np. o działaniu PM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta - aby haMac działał jak najmniej problemowo, w pierwszej kolejności należy wybierać podzespoły jakie wykorzystuje Apple. Apple, użyło Z87 dla iMaców na haswelu, a to chipset m.in. determinuje identyfikatory pozostałych podzespołów na płycie głównej, jak np ID portów USB, LPC, kontrolerów SATA, mostków PCI-E itp itd... Kupując płytę na innym chipsecie automatycznie bierzemy pakiet pozostały podzespołów których Apple nie używa (np USB o innym ID) i mogą one działać, ale nie muszą, lub mogą przestać w przyszłości. Generalnie to jest "śliski" temat aby wypowiedzieć się autorytatywnie, ponieważ nikt z nas nie wie co Apple zrobi za rok, czy dwa z nowymi wersjami macOS, a nóż zablokuje wszystkie inne podzespoły w swoich kextach poza używanymi i będzie bieda. Na razie względnie jest tak, że podzespoły NIE są blokowane, aczkolwiek np są ograniczane, tak jak np ilość portów USB od 10.11 w górę. 

 

Podsumowując - jak nie masz sprzętu i wybierasz pod macOS - szukaj takiego który jest jak najbardziej kompatybilny. Natomiast jak masz, to próbuj odpalić, w końcu masz już go. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

udało mi się znaleźć wspomnianą płytę z87M-PLUS + i5 4460 (sprzęt w drodze od ponoć sprawdzonego sprzedawcy),

ale pojawiły się kolejne wątpliwości. W innym poście wyczytałem, że ASUSY mają problem

z RAM oraz NVRAM, za bardzo nie wiem o co chodzi, jestem laikiem. Czy będę musiał w tym kierunku coś modyfikować?

Drugie pytanie to dysk SSD, który będę chciał pod system. Czy producent oraz model dysku ma znaczenie pod kątem kompatybilności? 

Czy w ogóle warto wejść w SSD, czy zostać przy zwykłym dysku sata3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eli111 - zobacz moją stopkę - mam tę płytę, odpala w 100%, nic nie wymaga popychania, działa HD4600, Audio, Lan, sleep, restart, shutdown, zapis do NVRAM, czysty start w UEFI itp itd. Płyta nie wykazuje żadnych problemów ani bolączek. Odpalisz tę płytę w 100% na konfiguracji UniBootX dla Z87. 


 

Nie ma większych problemów z doborem pamięci. Praktycznie wszystkie "normalne" pamięci do PC2400 powinny działać. Jak stać Cię, to G.Skill TridentX 2400 CL10 są najszybszymi sensownymi kościami w pełni działającymi na tej płycie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.