Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie

Uwaga na Fractal Design R5 i kieszenie SilverStone 2x5,25" !

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 oswaldini

oswaldini
  • Moderators
  • 10602 postów
  • LocationBrzeszcze / Kraków

Napisano 10 maj 2017 - 11:48

Uwaga na Fractal Design R5 i kieszenie SilverStone 2x5,25" ! Dlaczego ? Nie mieszą się - brakuje ok 2mm. Sam otwór we frontowym panelu jest OK, rozmiar odpinanej zatoki 5,25" jest OK, problemem jest otwórz w ścianie frontowej obudowy.

Kieszenie te da się wpasować ale trzeba sobie zmodować obudowę - kwestia odcięcia wygiętej blaszki. Otwór nie jest wycięty, z czterech stron jest wygięta blaszka pod kątem 90* - nie wiem jak to opisać bez zdjęcia (mam takie byle jakie, zamieszczę później).

Ja spiłowałem na zagięciu blaszkę pilnikiem/dremelem, a jak się zrobiła cieńsza na zagięciu to ją ukiwałem - przez co mamy równiutkie "cięcie". Następnie pilnikiem wyrównałem powierzchnię.

Taka modyfikacja pozwala na zamontowanie kieszeni już bez problemu, nie wpływa to w najmniejszym stopniu na obudowę, równie dobrze tych blaszek mogłoby nie być, może ciut by spadła wtedy sztywność.

Ja miałem problem z  Silverstone FS303B (SST-FS303B) na 3x3,5", taki sam problem będzie zapewne z Silverstone FS208B (SST-FS208B) na 8x2,5".

MacBook Pro 2012 MD103 15" | i7-3615QM | 8 GB RAM | HD4000 + GT650M | Samsung 830 256 GB
Hack Gigabyte H81N | i5-4460 | 8 GB RAM | HD4600 | 250 GB + 500 GB + 1 TB | Raijintek Metis | SFX-L 500W | WiFi
HomeSerwer: HP G7 N54L | 2.2GHz (800-2200Mhz) | 4GB RAM | 2x WD RED 2TB | Synology DSM 6.0.2 @ Jun's bootloader | Time Machine + PLEX + CouchPotato + SickRage + masa innych

iPhone 7 32GB Black
FlagaPL.gif Piszę poprawnie po polsku! | CloverEFI | Nie pomagam na PRIV

#2 sz444sz

sz444sz
  • Members
  • 19 postów

Napisano 10 maj 2017 - 20:24

Ja tam jeszcze nie miałem kompa, którego bym nie piłował i nie poprawiał po producencie, nawet jak wszystko pasowało ;)

#3 montu

montu
  • Members
  • 42 postów

Napisano 12 maj 2017 - 13:00

SilverStone jest firmą, której produkty tylko na pierwszy rzut oka wyglądają dobrze. Kiedyś kupiłem sobie obudowę do PC - SST-ML04B. Chodziło o ładną obudowę pod TV. Musiała wyglądać elegancko  i wpasować się do istniejącej szafki. Z początku byłem zachwycony, jednak szybko przekonałem się, że nie wszystko w niej jest tak przemyślane, jak się wydaje. I tak: utrudnione mocowanie DVD, HDD umieszczony na jakimś bezsensownym, zajmującym kupę miejsca, rusztowaniu, kiepskie mocowanie front panelu (dwa chamskie wkręty)  i kilka innych niedociągnięć. Żeby zamocować SDD musiałem wywiercić dodatkowe otwory. Wiem, że nie ma, i nie może być idealnej obudowy. Tak sobie napisałem, przy okazji wywołania SilverStone do tablicy.=P~

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych