Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

jaki sprzęt, inne pytania

Sprzęt instalacja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 sejang

sejang
  • Members
  • 1 postów

Napisano 23 maj 2017 - 17:18

Witam Wszystkich

Chciałbym wypróbować system MAC OS X. Wersja systemu jest dla mnie obojetna. Niedawno dowiedziałem się o możliwości instalacji na zwykłym PC. 

Po modernizacji komputera zostały mi części których chcę użyć do tego celu. 

Czytałem trochę i tu na forum i w innych miejscach w sieci ale nie na wszystkie pytania znalazłem odpowiedzi. 

1. Czy system można zainstalować na dowolnych podzespołach PC? 

2. Czy np zestaw oparty na płycie GA-946-S3 , CPU C2D E4500, VGA HD3850 512MB  ,4GB ram będzie się nadawał do tego celu ?

3. Czy myszki i klawiatury od MAC'a  (na USB) działają po podłączeniu do "hackintosha" ?

4. Pobrałem sobie już kilka rzeczy Moutain Lion 10.8 ISO, UnibootX, transmac v10 - czy się przydadzą? czy to wszystko czego potrzebuje?

5. Jak wygląda w MAC'ach sprawa ze sterownikami? czy posiadają wbudowaną bazę czy trzeba dogrywać. W przypadku nowych Windowsów np. jest problem ze starymi urządzeniami jakieś starsze drukarki pod LPT .Czy w MAC'ach tez tak jest czy może stare urządzenia w nowszych systemach działają?

Pozdrawiam

#2 314TeR

314TeR

Administrator

• Administrators
  • 17015 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 07 czerwiec 2017 - 20:06

A.D.1: Nie - sprzęt musi być wspierany przez macOS, np CPU AMD nie są, Intela są. 

A.D.2: CPU, płyta i zawarte na niej podzespoły, spokojnie dadzą radę w 10.5 - 10.11.6, niestety VGA jest niekompatybilna, musiałbyś dołożyć coś innego. 

A.D.3: Wszystkie akcesoria na USB działają tak jak na Macu. 

A.D.4: Czytać, polecam poprzednią wersję UniBootX - są tam configi np komputerów opartych na C2D, mogą być bazą do dalszych prac.

A.D.5: macOS ma swoje sterowniki do sprzętu jaki wspiera. O drukarkach LPT zapomnij, tylko USB, sieciowe... 

ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Co daje kalibracja monitora - zobacz jak można poprawić jakość obrazu.

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

Pomogliśmy Tobie - pomóż nam - przekaż darowiznę na utrzymanie forum.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Sprzęt, instalacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych