Skocz do zawartości

Clover legancy instalacja W10 i El Capitan na jeden HDD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zainstalowałem El capitana, skorzystalem z instalatora Yosemite by utworzyć wolne miejsce i partycję pod El Capitana, później normalnie instalowalem OSX El capitan na ówcześnie pezygotowanych partycjach+ instalka clovera na hdd. Wszystko startuje z HDD ale kiedy podepnę pendrive z instalacją Windows nie jestem w stanie go uruchomić poprzez clovera- widzi go ale jak klikam to krzaki (klasyczne z boot menu idzie bez problemu). Jak uruchomie z boot menu to nie mogę zainstalować system ze wzgledu na partycje GPT (wolne moejsce) nie chcę tworzyc partycji bo bootloader windows nadpisze clovera? Jakieś pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pendrive zrobiony rufusem , nawet windows media creator próbowałem i nici. Nie bardzo rozumiem mam przygotować pendrive Windows pod instalację Legancy?(jak?) Sama instalacja el Capitana i clovera jest w 100% Legancy. Jest jakiś prosty sposób by nadpisać/podmienić bootloadera windows na clovera?(instalacja standardowa z hybrydą partycji) Bo cokolwiek kombinowałem Windows górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utworzyłem juz chyba z 10 kluczy z w10, testowalem porty na płycie i na froncie, w Cloverze wyswietla mi 2-3 opcje wejscia w instalator Windows, żaden nie odpala, jeden wraca do Clovera,drugi wyświetla press any key to boot cd.... (Po wciśnięciu "any key" kursor stoi w narożniku) a trzecie wejście wyrzuca error. Klucze tworzone rufusem portable 2.05(pod UEFI), z windows media creator tez nie odpala. Klucze są utworzone poprawnie i działają- problem jest po stronie maszyny badz clovera, ewentualnie pendriva. Wiec zapytam ponownie czy znasz jakiś sposób by przesunąć bootloadera windows na drugie miejsce za cloverem? Bo na chwilę obecna jest to jedyna opcja instalacji W10 obok osx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij pena z Windowsem, odpal CMD, wykonanaj polecenie: diskpart

Po załadowaniu diskparta wywołać polecenie: list disk

Zrobić screena. Zobaczę czy dysk jest na 100% GPT.

 

Możesz też wykonać preboot.log z poziomu Clovera i załączyć na forum (klawisz F2) - musi być rozpoznany klucz z Windowsem przed zrobieniem loga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.