Skocz do zawartości

Szybki Test / Benchmark Macbook Pro A1706


macsurf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobór "benchmarków" pozostawiam bez komentarza. O ile BlackMagic Disk Test jeszcze jest w miarę, bo pokazuje dość realne wyniki, o tyle pozostałe rzucają wartości totalnie z czapy i w moim mniemaniu nie nadają się do testowania wydajności CPU i GPU.

 

Według Cinebencha, starsze GPU są wyraźnie szybsze od nowych. Dla przykładu, według testów robionych przeze mnie, GTX660 okazywał się być szybszy o 20-30% od prawie 4 lata młodszego GTX1060. GTX960 okazywał się być szybszy praktycznie o połowę (!) od GTX1060.

 

Unigine Valley jest też mało wiarygodny, bo przy tych samych ustawieniach dla GTX1060 (1920x1080, 8xAA) dawał wyniki od 30.2 FPS do 64.3 FPS, a w przypadku GTX660 od 35.5 do 58.3 FPS. Bardzo duży rozrzut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są lepsze - chociażby Luxmark, czy wspomniany przez Ciebie Geekbench.

 

Odnośnie Cinebencha i Unigine Valley - rozrzut wyników jest zbyt duży, a profile ładowały się dokładnie te same. Na platformach, na których testowałem, nie wygląda na to, by CPU miał jak ograniczać pojedynczą GPU. Gdyby Xeon E5 2690, 2x Xeon E5 2697v2 lub i7 6700k ograniczały pojedynczą GTX1060, to nie wiem co trzeba by było pakować do zestawu 2x GTX1080/1080Ti w SLI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka drobna uwaga niezwiązana z benchmarkami - 6s do okna logowania - to nie jest pełny systemu, to tylko odpowiednik POSTu BIOSu i okno z żądaniem wprowadzenia hasła do rozszyfrowania dysku. Masz włączony File Vault 2 i stąd konieczność logowania przed właściwym startem systemu który odbywa się dopiero po wprowadzeniu hasła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się dlatego napisałem boot time to login screen później też jest pokazany czas ładowania tylko już bez odliczania ;)

Ale komp szału nie robi za 2000-2500 można używkę kupić aira z 8GB RAM i wcale aż tak bardzo nie będzie odstawał od tego z mega featursem touch barem ;) Pomijam już fakt, że trzeba latać z przejściówka z portami USB heh Już takich skoków jeśli chodzi o CPU między kolejnymi generacjami nie ma tak jak to było w latach 90tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.