Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie

Instalacja macOS Sierra obok Ubuntu i Windows

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 alagruszka

alagruszka
  • Members
  • 2 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 08:40

Cześć, 
na wstępie chciałam was poinformować, że zdaję sobie sprawę z tego, że odpowiedz na moje pytanie znajduje się gdzieś w jednym z tematów, a w zasadzie w kilku, ale za nic nie potrafię tego rozgryźć.
Mam nadzieję, że temat nie pójdzie w odstawkę i nie potraktujecie mnie z góry jako nowicjuszkę.

Mój PC to:
- CPU: AMD FX 6100
- MOBO: GIGABYTE 990xa-ud3
- GPU: GTX 480
- HDD: WD BLACK 1000GB

Dysk podzielony mam na partycje:

- sda1 - / - Ubuntu
- sda2 - /home - Ubuntu
- sda3 - pusty ok. 150GB
- sda4 - Windows

Zainstalowany GRUB 2.x na sda.
Ustawienia rozruchu w BIOSIE jako Legacy nie UEFI.

Chciałabym zainstalować macOSa na sda3 - w tej chwili partycja jest wolna i niesformatowana, wraz z z triplebootem (Chameleon?)
Mam obraz instalki macOS Sierra w .ISO., co dalej? Czy lepiej wypalić obraz na DVD czy może utworzyć bootowalny- instalacyjny USB?

Wiem że mój sprzęt jak najbardziej nadaje się do instalacji i odpalenia macOSa, ale nie wiem co powinnam zrobić krok po kroku aby przy okazji nie usunąć tego co już mam na dysku

Czy znajdzie się tutaj dobra dusza i pomoże mi tłumacząc łopatologicznie co do czego?

Pozdrawiam, Ala.

#2 krzyssp

krzyssp
  • Moderators
  • 676 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 05 czerwiec 2017 - 16:08

Na AMD nie odpalisz w pełni poprawnie MacOS, moim zdaniem nie warto sie męczyć.

iMac 14,2: Asrock z97 Extreme 4, Intel 4790k, Nvidia 970

#3 alagruszka

alagruszka
  • Members
  • 2 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 19:07

Na AMD nie odpalisz w pełni poprawnie MacOS, moim zdaniem nie warto sie męczyć.

Rozumiem, dziękuję za poradę. Jednakże Sierra na moim CPU działa poprawnie, w osobnej instancji, tzn. na osobnym HDD.
Problem tkwi w tym w jaki sposób ją zainstalować na HDD gdzie już jest GNU/Linux i Windows.
Czy lepiej do bootowania skorzystać z chameleona czy też można odpowiednio GRUBa skonfigurowanego wykorzystać?

#4 314TeR

314TeR

Administrator

• Administrators
  • 16404 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 07 czerwiec 2017 - 19:44

Clover od wersji 4000 wspiera jedynie systemy zainstalowane w czystym UEFI na partycji GPT.

ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Co daje kalibracja monitora - zobacz jak można poprawić jakość obrazu.

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

Pomogliśmy Tobie - pomóż nam - przekaż darowiznę na utrzymanie forum.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych