Skocz do zawartości

Czy pójdzie mi OS


baro125p
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałem się dowiedzieć czy system od Apla będzie chodzić na moim sprzęcie i czy coś trzeba zmieniać.

 

CPU
    Intel Core i5 4690 @ 3.50GHz

RAM
    16,0GB Dual-Channel DDR3

Płyta główna
    MSI H81M-E35 V2 (MS-7817)

    36 °C
Grafika
    monitor HP w2207 (1680x1050@59Hz)
    4095MB NVIDIA GeForce GTX 970 (NVIDIA)

Storage
    111GB Samsung SSD 750 EVO 120GB (SSD)
    465GB Western Digital WDC WD5000AZRX-00L4HB0 (SATA)

Karta sieciowa

    Edimax EW-7711In

    chipset Ralink RT3060

 

                              :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu stawiałem znajomemu macOS na tej płycie i nie ma z nim problemów. Podstawą jest wgranie BIOSu bez blokady MSR lub użycie patchowania z Clovera. GTX 970 powinien działać elegancko ze sterownikami webowymi. Ta Wi-Fi na USB odpada, kup najtańszą wspieraną kartę Wi-Fi, np. DW1510 plus adapter mPCI-E -> PCI-E x1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierasz najnowszy BIOS ze strony producenta i patchujesz programem UEFIpatch, a potem wgrywasz go z poziomu UEFI z pendrive. Co to jest i dlaczego wykonuje się patchowanie BIOSu jest po krótce wyjaśnione tutaj http://www.insanelymac.com/forum/topic/285444-uefipatch-uefi-patching-utility/a było też wiele razy wałkowane na forum.

Niestety wgrywanie tak spatchowanego BIOSu wiąże się z ryzykiem uszkodzenia BIOSu/płyty głównej. Chociaż na mojej H81M-E33 robiłem to 4 razy, a na ów znajomego H81M-E35 7 albo nawet 8 i nic się nie stało :)

Bezpieczniejsze jest włączenie patchowania z Clovera np. przez dopisanie flagi KernelPm=Yes. Wymagane jest wtedy aktualizacja Clovera przed aktualizacją macOS, ponieważ patche zmieniają się często.

 

To, że karta jest na PCI nie zmienia faktu, że nie będzie pracować na nowszych macOS. Lista wspieranych kart przez tego producenta pod 10.12: http://www.edimax.com/edimax/post/post/data/edimax/global/mac10_support/

Możesz zrobić ewentualnie po taniości czyli nabyć sobie jakiś używany AP lub router z funkcją AP Client, podłączyć się za jego pomocą do istniejącej w domu sieci Wi-Fi i od niego kabelkiem do hackintosha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.