Skocz do zawartości

Hamac G4 Cube :) (Co wybrać aby nie było problemów)


hapy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Udało mi się kupić na ebay okazyjnie praktycznie nowego Maka G4 Cube :) (Trochę kombinowania było, bo o ile sam Mac nie był aż taki drogi to ceny przesyłki zabijały wszystko, ale szczęśliwie się udało go kupić w rozsądnej cenie :))

 

Teraz do meritum (wiem że jestem początkujący, nawet bardzo), widziałem wątki na ten temat na tym forum, aczkolwiek były sprzed dwóch lat i strzelam że pare rzeczy mogło się zmienić na plus, więc chciałbym się zapytać jakie będą najbardziej bezproblemowe bebechy do tego Maka. Generalnie chciałbym do niego podłączyć Apple Display 27. Do czego bym go używał na Maku Photoshop + edycja video (zmieści się tam karta grafiki?)

 

I tutaj moje pytanie, jakie najbardziej bezproblemowe bebechy polecacie do tego kompa? Budżetowo maks do 2000 chciałbym się zmieścić.

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabaryty determinują sprzęt jaki użyjesz. VGA może się nie zmieścić, czyli musisz stawiać na stabilne iGPU z procesora, a najlepsze jest HD4600 w procesorach Core i3/5/7 4xxx (czwartej generacji). 

 

Najlepiej przejrzyj jeszcze raz wątki o G4 Cube na forum - są conajmniej 2 osoby które zbudowały sobie taki sprzęt i paradoksalnie wcale się one tak nie zestarzały. Mechanika, czyli dostosowanie obudowy jest taka sama. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi,

Co do monitora, to muszę przyznać że jeszcze 2 tygodnie temu widziałem na Allegro z 3/4 Monitory, a teraz jest jeden, szczerze nie mam pojęcia który kupię, ale myślę że cena tutaj będzie ważnym wskaźnikiem i kupując OLX/Allegro - szybciej trafię chyba na 27' Cinema Display. (Na monitor chce wydać maks 1500)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 1500 PLN na monitor i jakbym ja miał dla siebie kupić coś porządnego, to bym wziął DELL U2412 i cieszył się nowymi porządnymi 24" w proporcji 16:10, a zaoszczędzoną kwotę przeznaczył na lepszy CPU, większy dysk itp itd. 

 

Pamiętaj, że kilkuletni monitor będzie wyświecony, będzie miał często wręcz wypalony dock, ikonki dysków czy belki menu. Kupować tylko dla designe'u nie wiem czy to dobry pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedzi, chwilkę mnie nie było bo niestety facet który sprzedał mi Maca na ebay okazał się oszustem, albo po prostu osobą nie ogarniającą otaczającego świata.

Kupiłem od niego Maca, wpłaciłem przez PayPal, jednakże ta osoba podała zły email w paypal, no i nie odpowiadała na żadne wiadomości, znalazłem go nawet na Facebooku i tam też napisałem czy mógłby wysłać mi Maca i pobrać należność z PayPal, napisałem maila bo znalazłem prawidłowego... nic… więc anulowałem wszystko i zacząłem znowu szukać :)

Kupiłem kolejną puszkę i jestem gotowy :)

 

 

Co do monitorów, myślałem o Dellu, ale jedno mnie gryzie - kwestie estetyczne, wymarzony Mac + Dell :) Taka 27’ Applowska by była idealna, ale fakt może warto przekonać się

 

Gen.jusz - gdzie szukasz Monitora? Ja próbowałem allegro + olx, ale chyba spróbuje szczęścia przez ebay...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne miejsce gdzie znalazlem ACD 27" to niemiecki ebay... ale nie podjąłem rękawicy ogarnięcia tematu.

Zresztą stwierdziłem, że chyba wolę już na ten moment iść w 4K...

 

Na właśnie też tam patrzyłem + Amerykański (jednakże ceny przesyłki zabijają... + jakiekolwiek reklamacje to musi być masakra ), niestety też czytałem że LG Ultrafine wcale takie fine nie są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.