Skocz do zawartości

El Capitan 10.11.6 - czy jeszcze można gdzieś pobrać ten system ?


tridogs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam na Macu zainstalowaną wersję 10.7.5 i chciałbym zaktualizować ją do wersji 10.11.6, ale po pierwsze nie da się jej już chyba pobrać z Appla, i po drugie wiem, że nie jest to takie proste.

Kupiłem Maca pod kątem muzycznym, i do niego wersję Logic Pro 7 używaną, ale okazało się, że w tym Macu został wcześniej zmieniony procesor z Power PC na Intela i można powiedzieć delikatnie, że wtopiłem  :(. Następnym krokiem miał być zakup Upgrade do Logic Pro 9, jednak zakup dziewiątki nie był już tak łatwy jak siódemki. Ostatecznie postawiłem wszystko na jedną kartę i zdecydowałem, że zakupię nowego Logic Pro X, tyle że poprzeczką jest teraz ten El Capitan. Będę wdzięczny za pomoc. Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej będzie znaleźć znajomego z Maczkiem który ściągał kiedyś El Capitan z Mac App Store, wtedy będziesz mógł u niego na komputerze jeszcze raz pobrać ten system (będzie w App Store w zakładce "Kupione") i stworzyć sobie bootowalnego pendrive'a, tak jak w tym poradniku: http://www.macworld.com/article/2981585/operating-systems/how-to-make-a-bootable-os-x-10-11-el-capitan-installer-drive.html

 

Ewentualnie możesz skoczyć do jakiegoś sklepu w stylu Cortland/iSpot i poprosić o zrobienie tam tego samego, chociaż nie wiem czy się zgodzą :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, w między czasie coś udało mi się pobrać, ale mam kolejny problem: podczas próby formatowania pojawia się komunikat o działających zasobach i nie można ukończyć tej operacji. Otworzyłem Monitor aktywności i zacząłem zamykać na siłę ale nie wszystkie procesy dają się zatrzymać. Na przykład DropBox jest tak upierdliwy, że nawet z kosza nie można go usunąć. Zaznaczam, że nie wiele mam pojęcie o Macu, praktycznie zerowe, i tak porównuję na czuja działanie z Win. Można jakoś wyzerować wszystkie nie potrzebne operacje w tle, których nie widać ? I nie wiem czy jestem na dobrej drodze ? Będę wdzięczny za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thia, są wakacje, a autor wątku chyba uważa, że my mamy siedzieć i czekać aby móc natychmiast odpisać na jego problem... pozostawię bez komentarza. 

 

PS Zamieszczałem już ten link na forum, ale nie pamietam czy ktoś potwierdził czy działa:

 

El Capitan:
https://itunes.apple.com/app/os-x-el-capitan/id1147835434?mt=12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.