Skocz do zawartości

Grupa na facebooku "Hackingtosh Polska" - niemiłe wrażenia


radek97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapisałem się do owej grupy facebookowej "Hackintosh Polska". Przejrzałem ich  "poradnik". 
Panowie mają na swojej stronie www "poradnik". Okazało się,że poradnik jest bardzo długi i skomplikowany i niedokończony. Tym poradnikiem nie da się zainstalować  OSX na PC.
Instalacja polega na postawieniu VIRTUALKI z OSX na Windowsie . Następny krok poradnika ,to robienie klucza, ale na działącym OSX natywnie, nie w wirtualce. A przecież natywnego systemu czytelnik poradnika jeszcze nie ma. Czyli jak zrobić klucz(pendrive instalacyjny) na virtualce, to takigo info tam nie ma. Kolejny krok to wgranie "pustego" Clovera na klucz pendrive i to koniec poradnika. Żadnego info o kextach, ktore trzeba do tego clovera wgrac i żadnego info o fake smc. Zapytałem admina grupy, dlaczego poradnik jest niedokończony. Dostałem odpowiedz " Mam poświęceć na to 8 godzin dziennie? Jak kończę kolejną część to ją publikuję. proste.
Gdy zaczełem dawać info że można instalować inaczej . Od razu z Windowsa Przez BDU lub UNIBOOTXCLOVER, ludzie na tej grupie postawili wielkie oczy i stwierdzili że tej metody nie znają. Zaczełem dawać też linki do hamac.pl . Następnie ktoś tam zaczął krytykować HAMAC.pl ,że to złe forum ,że na hamacpl źle uczą ,(posądzenie hamac.pl o to,że uczy na narzędziach tonego multibest itp).  Jestem tutaj na forum od dawna i raczej tutaj zawsze uczono odwrotnie. Uczono ze czysty retail i ze narzędzia tonego są niebardzo dobre. Ale tego juz nie dane mi bylo napisac na grupie bo zastalem z grupy wyrzucony.
Napisałem też adminowi tej grupy Kamilowi Kasperskiemu ,że ich poradnik jest chyba po to tak zawiły i długi tylko po to aby nikt nie zainstalował OSX ich sposobem i żeby zarabiali na instalacji i udzielaniu porad. Myślę że na ponad 50 stron a4 by było jak nie na 100 tego poradnika.
Ogólnie uważajcie na tamtą grupę. Banda studentów i gimbazy z bardzo przerośniętym ego :) Dramat ufff.
Update. Dodam jeszcze mają w regulaminie ze zakaz jest zamieszczania linków do hamac.pl do forum tonegoi gdzieś jeszcze. Dobrze że jeszcze insanelymac nie dodali :). Normalnie sekta.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Następny krok poradnika ,to robienie klucza, ale na działącym OSX natywnie, nie w wirtualce. A przecież natywnego systemu czytelnik poradnika jeszcze nie ma. Czyli jak zrobić klucz(pendrive instalacyjny) na virtualce, to takigo info tam nie ma. 

 

 

Nie rozumiem czego nie rozumiesz :P 

Przecież na maszynie wirtualniej postępujesz dokładnie tak samo jak na fizycznym komputerze z OS X :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.