Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie

macOS 10.13 beta - instalacja na Mac Pro 3.1 (2008)

Najlepsza odpowiedź bogdanh , 02 lipiec 2017 - 14:34

10.2 ? Przecież Sierra to 10.12.5 a HighSierra to 10.13 Beta...

Nie zrozumieliśmy się. Pracuję pod Sierrą 10.12.5 (sorry za literówkę) i pod nią przygotowuję instalację na osobnym czystym dysku. Ten dysk i pondrive dla instalatora mam sformatowany jako HFS. Z tego co czytam, to instalator powinien zapytac jaki wybieram system plików pod 10.13, ale tego nie robi i instalacja przebiega prawidłowo na HFS. 

Po restarcie pojawia się sławne kółko i koniec. Teoretycznie patcher przygotowując pendrive, powinien nadpisać poprawki dla starych maszyn, ale jak widać coś szwankuje.

Tak więc - albo mam do kitu patcher, albo robię jakiś błąd.

---EDIT---

Ponownie robię od początku. Teraz według

http://www.softantenna.com/wp/tips/macos-high-sierra-patcher-tool/

Tłumacz google nieźle tłumaczy z chińskiego :)

Poprzednio nie zauważyłem, albo nie było pozycji macOS post instalation. Jeżeli będzie, to chyba się uda, bo patch musi być zapisany także na HD.

---Załatwione---

Wystarczy uruchomić po instalacji (powtórnie wczytując z pendrive) pozycję "macOS post instalation". Tutaj uwaga - niektóre patchery sa uszkodzone i nie maja tej opcji - wtedy kicha jak u mnie.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 bogdanh

bogdanh
  • Members
  • 848 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 02 lipiec 2017 - 13:28

Czytam, że da się podobnie jak 10.2.x, która działa idealnie. Ściągnąłem plik instalacyjny systemu, patcher dla High Sierra, stworzyłem instalacyjnego pendrivie przy pomocy patchera i zainstalowałem na czystym dysku.

Niby ok, ale przy próbie uruchomienia dostaję znak zakazu (czyli przekreślone kółko). Google podpowiadaja, że znaczy to brak możliwości odszukania katalogu system i więcej nic. Więcej porad nie znalazłem poza informacjami o sukcesach i poprawnym działaniu na MP 3.1

Może ktoś sobie poradził?

P.s.

Piszę tutaj, a nie na myapple, bo tam żyją jeszcze głównie w epoce Capitana i nie lubią tematów nietypowych. :)

Większość nietypowych tematów wędruje do kosza...

Mac Pro 3.1 - Sierra/Windows 10

#2 112

112
  • Members
  • 28 postów

Napisano 02 lipiec 2017 - 13:54

Instalowałeś na APFS czy HFS?

#3 bogdanh

bogdanh
  • Members
  • 848 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 02 lipiec 2017 - 14:07

Instalowałeś na APFS czy HFS?

HFS - instalator nie wymuszał konwertowania do APFS, a nie wiem jak stworzyć ten system plików pod Sierrą 10.2

#4 112

112
  • Members
  • 28 postów

Napisano 02 lipiec 2017 - 14:26

#5 bogdanh

bogdanh
  • Members
  • 848 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 02 lipiec 2017 - 14:34   Najlepsza odpowiedź

Nie zrozumieliśmy się. Pracuję pod Sierrą 10.12.5 (sorry za literówkę) i pod nią przygotowuję instalację na osobnym czystym dysku. Ten dysk i pondrive dla instalatora mam sformatowany jako HFS. Z tego co czytam, to instalator powinien zapytac jaki wybieram system plików pod 10.13, ale tego nie robi i instalacja przebiega prawidłowo na HFS. 

Po restarcie pojawia się sławne kółko i koniec. Teoretycznie patcher przygotowując pendrive, powinien nadpisać poprawki dla starych maszyn, ale jak widać coś szwankuje.

Tak więc - albo mam do kitu patcher, albo robię jakiś błąd.

---EDIT---

Ponownie robię od początku. Teraz według

http://www.softantenna.com/wp/tips/macos-high-sierra-patcher-tool/

Tłumacz google nieźle tłumaczy z chińskiego :)

Poprzednio nie zauważyłem, albo nie było pozycji macOS post instalation. Jeżeli będzie, to chyba się uda, bo patch musi być zapisany także na HD.

---Załatwione---

Wystarczy uruchomić po instalacji (powtórnie wczytując z pendrive) pozycję "macOS post instalation". Tutaj uwaga - niektóre patchery sa uszkodzone i nie maja tej opcji - wtedy kicha jak u mnie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych