Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie

Gry na Mac OS

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 pasazer13

pasazer13
  • Members
  • 22 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 11:54

Hej wszystkim.
Chociaż zazwyczaj gdy chcę w coś zagrać to odpalam windę, ciekawi mnie czy znacie jakieś dobrze zooptimalizowane gry na Mac OS. Swego czasu grałem w WoWa, który z tego co wiem ma wsparcie metal api, jednak mimo wszystko działa lepiej na systemie Microsoftu. Jakieś inne gry warte uwagi, może jakiś exclusive?

#2 Vilcz3k

Vilcz3k
  • Members
  • 28 postów
  • LocationUczeń

Napisano 11 lipiec 2017 - 14:10

Na Steam jest sporo tytułów, które odpalisz na macOS. W moim przypadku taki CS:GO działa równie dobrze na macOS jak i na Windows. Euro Truck Simulator 2 też działa nieźle, mimo iż w tym przypadku widać już różnice w ilości klatek względem Windowsa. Kwestia optymalizacji zapewne. Osobiście nie słyszałem, żeby wychodziły jakieś exclusive na ten system, możesz się spodziewać raczej tego co na Windowsie, z podobną lub gorszą optymalizacją.

MSI H110M PRO-VD / GeForce 1050 MSI / ALC887 / Intel I3-6100 / Realtek RTL8111H / Crucial Ballistix Sport DDR4-2400 / macOS Sierra - 10.12.5

#3 kentsh

kentsh
  • Members
  • 21 postów

Napisano 11 lipiec 2017 - 14:34

W przypadku WoT jest jakiś wrapper zew firmy, i pozwala odpalić w macos grę, jednak tylko w wersji LD.

Także z reguły będzie jak kolega wyżej pisał, grafika co najwyżej gorszej jakości, ale częściej pewnie słabszą.

#4 DawidXT

DawidXT
  • Members
  • 154 postów
  • LocationRzeszów

Napisano 20 lipiec 2017 - 09:24

Osobiście mam dual boota - od niedawna. Ale z lenistwa i czystego przyzwyczajenia na 99,9% zawsze odpalam Maczka. Służy mi on na codzień - do pracy, ale również rozrywki. Dlatego bardzo cenię sobie developerów, którzy postanowili wydać swoje gry również na naszą ulubioną platformę. Ograłem sporo tytułów na hamaczku i to wcale nie małych. Oto lista gier, które kompletnie od A do Z ukończyłem na tej platformię - które sprawiły mi sporo frajdy i grało się po prostu przyjemnie. 

- Tomb Raider (ten nowy z 2010).

- Seria Batman (Arkham Asylum, Arkham City).

- Seria BioShock w tym najnowszy Infinity.

- Rage (gra Bethesdy).

- The Elder Scrolls V: Skyrim <- ta, wcale nie wyszła natywnie na nasz system, ale chodzi świetnie przy wrapperze Cidera. To świetny tytuł, dlatego postanowiłem go mimo wszystko umieścić tutaj.

- Shadow of Mordor

- Mad Max

- Seria Left 4 Dead

- Half-Life 2 (EP 1 EP2) 

- Serious Sam

- Doom 3

- FireWatch (bardzo fajnie wykonana gierka pod względem graficznym)

- Seria gier Metro ( mój numer 1 <3 )

- Rust (mój ostatni zakup, świetna gra survivalowa). Optymalizacja tej gry leży, ale zarówno na Windowsie jak i Hamaczku, więc aby w nią pograć, trzeba mieć sporo pamięci RAM i najlepiej dobrą kartę

Ogólnie, długo byłoby pisać, to nie są czasy, kiedy my, użytkownicy OSX'a byliśmy wyśmiewani ilekroć pytaliśmy o gry na ten system. Teraz lista gier jest poważnie wielka, a same gry robione są również z myślą o tym systemie przez poważnych developerów. Jeżeli ktoś jest zainteresowany mega długim wątkiem, mogę zrobić listę najciekawszych tytułów na ten system.

Osobiście na steamie posiadam 69 tytułów na samego OSX'a.

Polecam też odwiedzić fajny kanał YouTube, dedykowany samym grom na Maczka: https://www.youtube....my-8sDvyyA15weA

MB: MSI B85-G43 Sc | CPU: I5-4570 | RAM: Corsair Vengeance Pro 16GB | GPU: HD4600 | Audio: ALC892 AppleALC | HDD: Seagate 1TB | PWS: SilentiumPC Deus 600W | CASE: CM Cosmos S Modded - Black

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych