Skocz do zawartości

macOS Sierra stara konfiguracja.


Rekomendowane odpowiedzi

O jaki tu plik w takim razie chodzi, bo już naprawdę nie wiem jak zapytac google, aby mnie na coś sensownego nakierował, postawiłem Sierre od początku bo chciałem sobie zrobić porządek z partycjami i to też nie pomogło, pomimo, że powtórzyłem wszystkie czynności tworzenia EFI od początku, dalej problem ten sam ciagle startujący system z flaga "-v" ... 

 

jedyne co mi przychodzi do głowy to plik boot z partycji EFI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, ale zainstalowałem system z pendrive'a gdzie zainstalowałem najnowszego Clovera, dorzuciłem tylko podstawowe kext'y NullCPU, Lilu, RealtekRTL8111 no i najnowszy jaki znalazłem FakeSMC na czas instalacji. Dorzuciłem config.plist, który wziałem już z wcześniej działającej Sierry, dopiero po zainstalowaniu dorzuciłem AppleALC oraz uzupełnienia FakeSMC do wskaźników, ale już do partycji EFI na dysku z postawioną Sierrą, nigdzie nie znajduję pliku, w którym gdzieś byłby wpis z flagą "-v".

 

Natomiast ten wpis ciągle widnieje podczas startu... zakładam, że jest to przyczyną tego problemu, ale gdzie tego szukać nie jestem wstanie ustalić :(

bootArgs2->CommandLine = -v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłeś nvram, jego zawartość ?

nvram -p

btw. Nie masz natywnego nvramu ?

/** Puts all vars from nvram.plist to RT vars. Should be used in CloverEFI only
 *  or if some UEFI boot uses EmuRuntimeDxe driver.
 */
  if (gNvramDict == NULL) {
    Status = LoadLatestNvramPlist ();
    if (gNvramDict == NULL) {
      DBG ("PutNvramPlistToRtVars: nvram.plist not found\n");
      return;
    }
}

Z nvram.plist na pewno ci nie czyta bo masz return. Nie wiem czy ta funkcja jest wywoływana tylko jeśli driver jest używany, ale podejrzewam, że nie więc prawdopodobnie może siedzieć w nvram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Clover w wersji Legacy i z tego co doczytuje natywnie nvram'u nie odpalę. Tylko za pomocą skryptu w Cloverze mogę probować go odpalić z tego co czytam: http://hamac.pl/topic/11329-nvram-jak-to-jest/

Teraz sie zastanawiam, czy to faktycznie mogłoby pomóc?

Czy po zemulowaniu nvram'u bede mogł sprawdzć czy tam jest ukryta flaga "-v"? Czy skoro jest to emulator to bede mogł sam ustawić parametry nvram'u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym Cię zapytać 314TeR, abyś podpowiedział jakiego pliku szukać, czy chodzi o "nvram.plist" ?
 

I jeszcze jedno pytanie, będę chciał jeszcze raz od początku wszystko zainstalować, bo stworzyłem tym razem pendrive'a już na działającej Sierze, a nie tak jak wcześniej na VMware, czy jest choć szansa, że może to wpłynąć na ten problem? Czy raczej kieruje się błędnie w ślepą uliczke taką próbą?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o nvram.plist.

 

No chłopie - a czym tworzyłeś i jak... może w tym instalatorze jest zmodyfikowany com.apple.Boot.plist... Tak jak pisałem już wcześniej - zrób wszystko od początku - ta flaga gdzieś siedzi w jakimś pliku konfiguracyjnym. OD ZERA!! - nowy instalator, nowy klucz, nowa instalacja clovera, config przejrzany i sprawdzony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ściągnięciu Sierry z AppStore, przygotowałem pendrive'a za pomocą komendy w terminalu, później wgrałem najnoweszego Clover'a, dorzyciłem tylko kexty potrzebne na czas instalacji i config z ustawieniem na iMac 10,1, który nie zawiera flagi "-v". Instalator z pendrive'a też zawsze wstaje z flaga "-v".

Powtórzę wszystkie czynności raz jeszcze i zobaczę co z tego wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.