Skocz do zawartości

Samsung np550p5c-s05pl - OS X 10.10 lub 10.11 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Chciałbym zapytać czy na moim laptopie da radę postawić OS X 10.10 lub 10.11. Poniżej podaję parametry laptopa. Podałem 3 modele karty wifi które posiadam.

 

Samsung np550p5c-s05pl
Intel i5-3210M MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSE4.1, SSE4.2, EM64T, VT-x, AES, AVX
Intel HM76
Intel HD Graphics 4000 - 1366 x 768 pikseli 
dźwięk: ALC269
lan: RTL8191SE
wifi: azurewave ar5bxb61 lub INTEL N-6235 lub ATHEROS AR5B97
dyski SATA, AHCI ustawione w biosie
Mysz USB, touchpad PS2, klawiatura PS2
 
Przeszukałem sieć i znalazłem na stronie tonymacx86 temat w którym komuś udało się postawić 10.8 Mountain Lion. poniżej link do tematu:
 
Znalazłem również temat na hamac.pl w którym jeden z użytkowników postawił 10.9 na laptopie Samsung z praktycznie identycznymi parametrami. Muszę w takim razie zagłębić się w temat i poczytać w jaki sposób instaluje się OS X ;)
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt w miarę okej, do odpalenia w zasadzie wszystko od bodajże 10.8.3 w górę. WiFi do wymiany - nie wydaje mi się, by którakolwiek z tych kart działała bezproblemowo pod OSX/macOS.

 

Karta AR5B97 nie ruszy? Znalazłem wątek na forum w którym ktoś pisze że po dopisaniu ID do KEX działa włącznie z AirDrop, link poniżej:

 

http://hamac.pl/topic/32-allegro-i-karty-sieciowe-do-notebook%C3%B3w/page-2?do=findComment&comment=48639

 

W sumie sugerując się tym wpisem zamówiłem tę kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, sprawdziłem i jest szansa na odpalenie tej karty po spatchowaniu kextów lub po stosownym patchu do DSDT, aczkolwiek bywają i egzemplarze, które stają okoniem. Nie zmienia to faktu, że AirDrop działa, ale tylko i wyłącznie w trybie, który można roboczo nazwać "legacy AirDrop" - czyli do przesyłania plików pomiędzy dwoma komputerami pracującymi na OSX. Aby mieć działający airdrop pomiędzy OSX i iOS, jak dobrze pamiętam, potrzebna jest karta wspierająca BT4.0 LE; podana przez Ciebie karta nie wspiera tego standardu, obecny na niej jest BT3.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.