Skocz do zawartości

Asus G751j i mały problem z dźwiękiem i baterią


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Jakiś czas temu zakupiłem Asusa G751j i w zasadzie dopiero od wczoraj w miarę wolnego czasu walczę z nim i macOSem 10.12.5 Sierra. Niestety jak to zwykle bywa napotykam większe i mniejsze problemy i choć niektóre udało mi się jakoś rozwiązać to nie potrafię sobie poradzić z kartą dźwiękową. A w sumie nie potrafię bo dla ALC269 jest kilka wersji patchy i na ten moment przetestowałem już wszystkie a i tak nie działa nie wiem dla czego. Na ten moment usunąłem wszystkie zmiany i chciałem Was prosić o pomoc w dodaniu patcha do DSDT bo realnie nie wiem już jak to zrobić. Po zrobieniu audio będę szedł dalej czyli USB 3.0, bateria bo niestety nie pokazuje się, thunderbolt - choć też jeszcze nie wiem jak :).

Ale mam jeszcze jedno pytanie do Was. Otóż przeglądając wątki na forum odnośnie kart nVidia serii 900 okazuje się, że pod sierrą jest problem bo mamy czarny ekran gdy użyjemy webowych sterów. Ja też tak miałem ale problem rozwiązałem dość nietypowym zabiegiem bo zmieniłem smbiosa na imac 14.1 z macbook pro 11.1 i nie uwierzycie działa i to nawet zamykam go ekran się wyłącza otwieram włącza, ale niestety jak zaśnie sam to po obudzeniu ekran jest czarny, niestety, ale powoli i to się zrobi. Pytanie moje jednakże jest takie. Czy tak może być? Czy lepiej by było gdyby identyfikował się on jako MacBook Pro 11,1 bądź 11,2 czy może zostać iMac 14.1?

 

Podaje parametry komputera:

 

1. Asus G751J
2. i7-4710HQ,  SSE4.1/4.2, AVX 2.0

3. Mobile Intel HM87 Express
5. Nvidia GeForce 970m 3GB VRAM, 1920x1080

6. Realtek ALC 269 
7. Realtek RTL 8168GU (zrobiona działa)
8. Intel :( (Szukam jakiegoś braodcoma, myślę nad dw1550, co myślicie?)
9. Sata, na ten moment 250GB - MacOs, 250GB - Winda, 500GB - dane + 1TB Dane

 

Podsyłam także config.plist jeśli mógłbym jeszcze prosić o to byście zerknęli czy tam nie narobiłem jakichś błędów to było by super.

 

Z góry dziękuję i życzę miłej niedzieli.

Rafalski

DSDT i Config.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie usiadłem znowu do tematu i po kilku próbach zmian w biosie to się okazuję że jednak ma imacu to nawet się wybudza dobrze bo ekran nie zostaje czarny a uruchamia się ale jak radzicie to zaraz powalczę z rzeczami które podesłaliście i zobaczmy jaki będzie efekt :) tak czy siak dzięki i będę informował jak się uda coś ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dobra trochę minęło ale chwilami ruszałem z ROGiem do przodu i jest progres, choć chyba nie wielki stąd też prośba o pomoc. 
Smbios - MacBookPro11,1 - tak jak radziliście trzeba zrobić by był jak najbliższy oryginałowi więc tak się zidentyfikował więc tak już zostało. Lilu.kext i Fix Nvidi zdziałał cuda bo grafika działa w pełni. Do tego użyłem AppleALC.kext do lilu i dźwięk też mamy choć cholerka bez subwoofera i nie wiem jak to naprawić. Macie jakieś pomysły?
 
I najgorszy temat moim zdaniem to PM. Jak widać na załączonym obrazku nie działa jak trzeba i nie bardzo potrafię sobie z tym poradzić. Czytam wątki o tym szukam rozwiązań ale wszystko opiera się na poprzednich prockach a tu do haswella to jakoś nie bardzo mogę coś znaleść. Do tego co grzebie w DSDT to później przy kompilacji wyskakują mi same błędy. Macie jakieś złote rady jak w przypadku blackscreena na GeForce?
 
Do tego temat thunderboolta, da się go jakoś odpalić?

 

q0esm-6w5Qx7.jpeg?v=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PM wygeneruj sobie tabelę SSD: https://github.com/Piker-Alpha/ssdtPRGen.sh

 

DSDT - musisz szukać co to za błędy, usuwać i kompilować do skutku. A co potrzebujesz z DSDT, że musisz kompilować? Status baterii? 

 

Thunderbolt może działać - on Ci się nie pojawi w zakładce profilu systemu, ale np dysk podłączony przed startem systemu może działać. Tak samo inne urządzenia. Natomiast NIE wolno niczego podpinać/odłączać na gorąco z TB, będziesz miał KP. Po prostu w TB na haMacach nie działa Hot Swap. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie SSDT wygenerowałem wrzuciłem do patched i nawet oznaczyłem w Cloverze drop_OEM z nadzieją że może to coś da. Ale bez skutku bo nie pojawia mi się nic z tych potrzebnych wpisów w IORegistryExplorer, niestety. Chodzi mi o AICPVers. Do tego w HWMonitor nie pojawiają mi się dane o procesorach, mam tylko dysk twardy. I jeszcze mam taki problem że laptop niby usypia ale od razu się budzi. Czyli że ekran zgaśnie klawiatura zgaśnie, diody zgasną i po sekundzie dwóch uruchamia się sam i ekran się włącza. Czyli jakby tylko łapie drzemke i wstaje co oznacza że sleep nie działa i nie do końca wiem czy to czasami nie związku z PM?

 

Właśnie bateria mi się nie chce włączyć i tak sobie pomyślałem że może to wina PM stąd też walka z DSDT. Niestety cały czas sypie błędami i to na masową skalę. No nic dziś zrobie jeszcze raz czyste DSDT i spróbuje raz jeszcze poszperać. 

 

Aha czyli teoretycznie Thunderbolt może działać i wcale w raporcie systemowym nie musi być on wyszukiwany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie subwoofera - co prawda nie orientowałem się od tej pory czy istnieje inne rozwiązanie, ale dawno, dawno temu odpalałem cały zestaw na Lenovo Y530 w sposób opisany w moim poradniku. Niezbyt wygodny, ale... działał ; )

http://hamac.pl/topic/3859-lenovo-y530-poradnik-instalacji-mac-os-x-1068/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie delikatnie do przodu. Otóż udało mi się uruchomić SSDT i po wygenerowaniu ich raz jeszcze i skopiowaniu ssdt.aml do katalogu patched zaczął działać sleep i w raporcie systemu zaczęły pokazywać się informacje co do zasilania laptopa. Niestety w IORegu mam całkowicie inne rzeczy niż te które piszą w poradniku i uczciwie powiem że mam nadzieje że PM działa ale brak pewności co do tego jest przykry. Jeśli możecie zerknijcie i oceńcie czy jest ok czy kombinować dalej?

Co do subwoofera to będzie to temat zaraz po PM i baterii tak by można było wreszcie używać laptoka normalnie. 

Załączm screeny z IOReg:

 

IefeY-NzKEkS.jpeg?v=3

IefeY-bNZRb7.jpeg?v=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.