Skocz do zawartości

M.Pro 3.1, Sierra 10.12.5 + WiFi USB


bogdanh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po zainstalowaniu Sierry oczywiście utraciłem WiFi. Działam na kablu, ale będę za kilka tygodni musiał używać WiFi - no i problem...

Czytałem wiele wątków, ale nie znalazłem podpowiedzi jaki "dings" USB zadziała ze Sierrą - dostępny w Polsce.

USB z powodu kosztów - karty są dla mnie obecnie za drogie (przeprowadzka zjada kasę). :)

Może ktoś już przećwiczył problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku Mac Pro.

Hehehe - no tak, ale dyskusja na forach - na temat WiFi w MP 3.1 i Sierry jest tak bogata w różne dziwne rady, że nie mam w końcu pojęcia czego i gdzie szukać w Polsce. Ceny kart na różnych "ibejach" są na ogół dość wysokie, stąd pomysł na dingsa USB. Ostateczna alternatywa, to powrót do Capitana...

P.S.

M.Pro spisuje się idealnie - dzięki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj karty oryginalnej o symbolu: AR5BXB112

Jest to karta 3 pasmowa A/B/G/N 2,4 i 5GHz, montowana w iMacu mid 2011. Z tego co kojarzę powinna siąść bez żadnych modyfikacji. Sprawdź czy masz tam 3 anteny, jak tak, to szukaj na aliexpress, eBay. 

 

EDIT: Proszę, niecałe $11, mniej niż 40PLN przy dzisiejszym kursie USD:

https://www.aliexpress.com/item/NEW-Mini-PCI-E-450M-Wireless-Wifi-Card-for-Apple-Atheros-AR5BXB112-AR9380-Dual-Band-802/566018574.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj karty oryginalnej o symbolu: AR5BXB112

Jest to karta 3 pasmowa A/B/G/N 2,4 i 5GHz, montowana w iMacu mid 2011. Z tego co kojarzę powinna siąść bez żadnych modyfikacji. Sprawdź czy masz tam 3 anteny, jak tak, to szukaj na aliexpress, eBay. 

 

EDIT: Proszę, niecałe $11, mniej niż 40PLN przy dzisiejszym kursie USD:

https://www.aliexpress.com/item/NEW-Mini-PCI-E-450M-Wireless-Wifi-Card-for-Apple-Atheros-AR5BXB112-AR9380-Dual-Band-802/566018574.html

Dziękuję za podpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale sama karta BCM94360CD może kosztować i z 250PLN.

Choroba - trochę drogo. Pomyślę w takim razie o AR5BXB112. Tylko długo się czeka na przesyłkę od Ali...

Może ktoś ma i nie używa? :)

P.s.

Kasa cienka jak pisałem, a czeka mnie jeszcze wymiana grafiki, na coś mocniejszego z GeForce 8800 GT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego poleciłem AR5BXB112 - jest tania, to pełna 3-pasmowa N'ka na 2,4 i 5GHz. Na 5GHz i N'ce jesteś w stanie mieć transfery po 200Mb/s po wifi, a to całkiem zacnie i powinno starczyć na większość łączy do internetu. 

Dzięki - podjąłem już decyzję. :)

Rzuć okiem na link chodzi mi o kartę pcie z antenkami...

http://pl.os-store.com/catalogsearch/result/index/?cat=&mode=list&q=AR5BXB112

Pozostałe dwie - jedna opisana jako "...Mini PCIe Laptop Device..." i druga "...PCIe Device Module 802.11n+ 450MB..." - czym się faktycznie różnią?

---EDIT---

Moduł wifi/bt z Mac Mini - da sie zastosować w Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam informacje. Moduł WiFi/bt Macbook Pro 15 ma złącze dla tasiemki - podobnie jak Mini. Chyba nie znajdę przejściówki/karty dla takiego wynalazku.

Nie będę kombinował i kupię w Ali... to co radził 314TeR:

https://pl.aliexpress.com/item/NEW-Mini-PCI-E-450M-Wireless-Wifi-Card-for-Apple-Atheros-AR5BXB112-AR9380-Dual-Band-802/566018574.html

Szkoda tylko, że czeka się wieki na przesyłkę od nich.

---Edit---

Zapłaciłem Ali... Teraz zaczynam czekać. Gdy dostarczą, napiszę jak się karta sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Karta (Atheros AR5BXB112 AR9380przyszła od AlegoExpresiaka. Jechała tylko niecały miesiąc, więc nieźle. Założyłem i pracuje poprawnie z Siarrą. Jest tylko mały kiks. O ile dobrze zrozumiałem miała być dwuzakresowa, czy 2 i 5 GHz, a u mnie znajduje tylko łącze 2GHz (mam router 2 i 5 od UPC). Sieć 5 GHz łapie od jakiegoś sąsiada (UPC w nazwach sieci na początku daje 2 lub 5, w zależności od rodzaju częstotliwości). Oryginalna karta MacPro pod El Capitan łączyła z oboma częstotliwościami. Podłączyłem wszystkie antenki (tzn. 3) do karty.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw kanały na routerze. Wiele kart przy szerszych pasmach nie chce pracować na kanałach pośrednich. Po prostu poeksperymentuj z kanałami. Skoro widać sieć sąsiada to i reszta to na 99% kwestia ustawień routera. 

Nie mam dostępu do ustawień routera - to jest jedna skrzynka, dekoder + modem + router. Nie znam sposobu o ile istnieje (hotline twierdzi, że nie da się). Może ktoś to ćwiczył?

Ps.

Jak pisałem, oryginalna karta pod Capitanem widziała oba pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta (Atheros AR5BXB112 AR9380przyszła od AlegoExpresiaka. Jechała tylko niecały miesiąc, więc nieźle. Założyłem i pracuje poprawnie z Siarrą. Jest tylko mały kiks. O ile dobrze zrozumiałem miała być dwuzakresowa, czy 2 i 5 GHz, a u mnie znajduje tylko łącze 2GHz (mam router 2 i 5 od UPC). Sieć 5 GHz łapie od jakiegoś sąsiada (UPC w nazwach sieci na początku daje 2 lub 5, w zależności od rodzaju częstotliwości). Oryginalna karta MacPro pod El Capitan łączyła z oboma częstotliwościami. Podłączyłem wszystkie antenki (tzn. 3) do karty.

Jakieś pomysły?

Po za tym, aby wszystko chulalo w dwu zakresach, najlepiej a by obie sieci 2GHz i 5GHz mialy te sama nazwe i haslo, system automatycznie wybierze optymalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.