Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie

MBP Retina 15 2015 - wymiana dysku SSD

Sdd MJLQ2ZE/A

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Klaif

Klaif
  • Members
  • 1 postów

Napisano 27 lipiec 2017 - 18:28

Witam, jako nowy na forum. Mam nadzieje ze mnie tu nie zabijecie za to pytanie.
Czy w MJLQ2ZE/A z 2015r z ssd 256gb mogę wymienić na 512 lub 1T?
Słyszałem, że od jakiejś daty są dyski zintegrowane i nie mogę się doszukać.
Jaki koszt byłby takiej operacji?
Może ktoś wie ile w serwisie, sprzęt ma jeszcze gwarancje.

#2 Estrax

Estrax
  • Members
  • 1088 postów
  • LocationSan Francisco Bay Area, CA, United States

Napisano 27 lipiec 2017 - 20:41

Jeden z MacBooków, które aktualnie są u mnie w użytku, to dokładnie ten model. Dysk da się wymienić, acz jest to totalnie nieopłacalne - zamienniki (które produkuje w sumie tylko OWC) są wyraźnie wolniejsze, a "oryginalne" dyski są mało dostępne i drogie. Za dysk 1 TB zapłacisz spokojnie 3k pln, jak nie więcej.

Zwróć również uwagę na to, że MacBooki Pro Retina są traktowane jako "non-upgradeable" - co przekłada się na to, że zgłoszenia gwarancyjne nie zostaną uznane w przypadku jakichkolwiek modyfikacji konfiguracji sprzętowej urządzenia, niezależnie gdzie to wykonasz. Jakiekolwiek działania gwarancyjne mogą być wykonywane tylko przy obecności w urządzeniu tego dysku, który został dostarczony domyślnie z urządzeniem.

Reasumując, zamiast wymieniać dysk - sprzedaj aktualny komputer (i dołóż tyle, co za usługę :P ) i kup model z większym dyskiem.
Spoiler

#3 314TeR

314TeR

Administrator

• Administrators
  • 17753 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 27 lipiec 2017 - 22:54

Jak napisał przedmówca - technicznie jest to wykonalne, ale koszt kupna może powalić, szczególnie w porównaniu do analogicznych dysków M.2 dla PC. Ten model ma już dysk PCI-E z wariacją Apple protokołu NVMe. Tych dysków nikt jako alternatywa nie produkuje, więc w rachubę wchodzi wymiana tylko na Applowy odpowiednik wyjęty z innego komputera. 

Natomiast jest światełko w tunelu, od 10.13 będą wspierane natywnie dyski NVMe i być może producenci jak OWC, chinole itp itd, zaczną produkować dyski SSD NVMe w formacie kompatybilnym z Applowymi. 

ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Co daje kalibracja monitora - zobacz jak można poprawić jakość obrazu.

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

Pomogliśmy Tobie - pomóż nam - przekaż darowiznę na utrzymanie forum.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych