Skocz do zawartości

Clover nie widzi dysków ani pendriva - Gigabyte b75-d3v


Momos1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, stworzyłem na razie podstawowego clovera, na bazie Z77. Clover z pendriva się uruchamia. Dyski w AHCI, bootowanie UEFI i Legacy (w żadnym trybie nie widzi dysków).

 

O co może chodzić ? Na laptopie bez problemu postawiłem OSX z pełnym wsparciem a tutaj na początku już taki problem którego nie potrafię ogarnąć ;/

 

Pozostały config:

I5 3570

250GB SSD

1TB HDD Toshiba

GTX1060 Asus

8GB Ram 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już dość, udało mi się zrobić tak, że clover widzi partycje z Win 10 i na tym koniec. Nie widzi w ogóle pendriva z instalacją sierry, pobrałem z 10 obrazów DMG i żaden nie rusza. Czy to normalne że obraz przez transmac wgrywa się około 3 godzin na pendriva przez USB 3.0 ? A niektórym obrazom wystarcza 20min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zapytam, czy nie będę miał problemu z GTX 1060 ? Na webowych driverach ruszy ? I jeszcze karta WiFi na PCIE TP-LINK TL-WN881ND na AR9287 ? Wifi na niresh działało od strzała więc pewnie nie będzie z nim problemu.

 

Instalacja sierry zrobiona na macbook poprzez createinstallmedia, clover dalej nie widzi pendriva...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX 1060 - będzie OK.

 

WIFI - nie kojarzę, ale jak działało, to do uruchomienia.

 

Z brakiem widoczności - nie pomogę - masz coś widać źle poustawiane w BIOS albo jakiś sprzętowy problem - niekompatybilny USB, port upalony... nie wiem, ciężko i bez sensu zgadywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX 1060 - będzie OK.

 

WIFI - nie kojarzę, ale jak działało, to do uruchomienia.

 

Z brakiem widoczności - nie pomogę - masz coś widać źle poustawiane w BIOS albo jakiś sprzętowy problem - niekompatybilny USB, port upalony... nie wiem, ciężko i bez sensu zgadywać.

 

Poszło, na standardowym cloverze bez ruszania niczego. Jak tylko ustawie go na z77 wszystko sie kaszani. No nic, bede konfigurowal clovera od podstaw. Jak narazie na jakims configu pod podobna plyte do mojej ruszyl instalator.

 

 

No i udało się, WiFi działa, dźwięk ALC887 odpalony, GTX na webowych sterach od strzała. Jedyny problem jak narazie to gdy uruchamiam ponownie to przy starcie wyskakuje komunikat ze komputer byl restartowany awaryjnie czy coś takiego i jest jakiś log z kernel panic. Ale sobię to ogarnę. Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.