Skocz do zawartości

Update z El Capitan do Sierra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów i koleżanki,

 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad aktualizacją systemu z El Capitan do Sierra i chciałbym zapytać o ewentualne nieprzyjemności jakie mogą się pojawić. Swego czasu składałem komputer wg Waszych porad, głównie @314TeR i @oswaldini - wszystko śmiga bez najmniejszego problemu na 10.11.6. Sprzęt jak w stopce, czyli i7 4790K, ASUS Pro-Gamer Z97 w wersji 2102 obsługującej nvram, ASUS GeForce GTX 950 z webdriverami, Realtek ALC1150, Ethernet po kablu.

 

Zasadniczo domyślam się, że powinno być OK, bo to stabilna platforma, ale nurtują mnie głównie trzy kwestie:

  • czy można zrobić update z poziomu AppStore + update Clovera i partycji EFI czy lepiej instalować od nowa wg naszego forumowego poradnika? Na co uważać przenosząc configi Clovera z wersji 10.11? Niby to czysty, nie zmodyfikowany system i logika podpowiada że można, ale nigdy nic nie wiadomo, wolę zapytać, chciałbym zachować aplikacje i ustawienia ;)
  • czy działa sleep, bo praktycznie nie wyłączam komputera?
  • czy zadziałają dwa monitory podpięte pod GeForce (monitor przez DVI i TV w salonie przez HDMI)

Czy są jeszcze inne zagrożenia związane z aktualizacją, nie licząc braku kompatybilności niektórych starszych aplikacji. Mam tu raczej na myśli problemy techniczne związane wyłącznie z hackintoshem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zaktualizować Clovera tak aby był kompatybilny z 10.12.x - wersja minimum 4049, oraz kexty (zakładasz folder 10.12). Wtedy możesz zrobić zwyczajną aktualizację z poziomu Mac App Store.

 

Sleep działa.

 

Jedynie z dwoma monitorami na VGA w specyficznych konfiguracjach może być kłopot: http://hamac.pl/topic/13558-gtx-seria-900-1000-sierra-1012x-czarny-ekran-dw%C3%B3ch-i-wi%C4%99cej-monitorach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zaktualizować Clovera tak aby był kompatybilny z 10.12.x - wersja minimum 4049, oraz kexty (zakładasz folder 10.12). Wtedy możesz zrobić zwyczajną aktualizację z poziomu Mac App Store.

 

Sleep działa.

 

Jedynie z dwoma monitorami na VGA w specyficznych konfiguracjach może być kłopot: http://hamac.pl/topic/13558-gtx-seria-900-1000-sierra-1012x-czarny-ekran-dw%C3%B3ch-i-wi%C4%99cej-monitorach/

Ja właśnie tak zaatualizowałem a appstore i działa bez problemu chociaż chyba nie złozyłem folderu 10.12 :)  musze sprawdzić. Mam dysk testowy najpierw aktualizuje na nim a później zmieniam na ten na którym pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Aktualizacja przeszła bardzo szybko i sprawnie 8-)

 

Wystarczyło zaktualizować Clover do najnowszej wersji + przekopiować folder 10.12 pasujący do mojej płyty ze stosowanej lokacji w UniBootX. Potem już tylko instalacja Sierry poprzez aktualizację z AppStore. Dziecinnie proste. Nie mam żadnych dodatkowych kextów. Configa zasadniczo nie ruszałem poza nową formą wstrzykiwania sterowników do GeForce. Po aktualizacji webdriverów wszystko śmiga jak marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.