Skocz do zawartości

i7-3930k brak OC na sierra


olej7777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Hello, 

 

I've added a new function EnableExtCpuXCPM() for unsupported Cpu to enable XCPM support on r4140. Till now only Broadwell-E/EP has been added, more support will be added later on. 

 

The major problem for me now is that I don't have Broadwell-E/EP platform to test if all the related patches works or not. It's an initial version to enable XCPM on this CPUs.

 

@apanti, since now copious amount of CPUs related patches will be added(Haswell-E, IVY-E, ...), @Sherlocks suggestion may make sense. Can we a boolean key that can disable the execution of EnableExtCpuXCPM? Like a boolean key DisableExtCpuXCPM for people want to disable this feature. We can replace Haswell-E with DisableExtCpuXCPM.

 

Trzeba być na bieżąco w z nowościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być na bieżąco w z nowościami.

 

No już nie przesadzaj, czytam regularnie changelog clovera. Zajrzałem teraz i te zmiany wprowadzili 3 dni temu. 

 

Inna sprawa że dotyczą one Broadwell-E/EP - a autor wątku ma i7-3930k SandyBridge-EP. 

 

 

Poniżej odgrzebany z zapisków lista patchy jakie kiedyś używałem do ~10.9 - nie gwarantuję, że są poprawne do nowszych systemów. 

<key>KextsToPatch</key>
  <array>
   <dict>
    <key>Comment</key>
    <string>Enable CPUPM SandyBridge-E</string>
    <key>Find</key>
    <data>
    hC8B
    </data>
    <key>Name</key>
    <string>AppleIntelCPUPowerManagement</string>
    <key>Replace</key>
    <data>
    hS8B
    </data>
   </dict>
   <dict>
    <key>Comment</key>
    <string>Enable CPUPM SandyBridge-E</string>
    <key>Find</key>
    <data>
    PnU6
    </data>
    <key>Name</key>
    <string>AppleIntelCPUPowerManagement</string>
    <key>Replace</key>
    <data>
    PpCQ
    </data>
   </dict>
   <dict>
    <key>Comment</key>
    <string>Enable CPUPM SandyBridge-E</string>
    <key>Find</key>
    <data>
    hF8B
    </data>
    <key>Name</key>
    <string>AppleIntelCPUPowerManagement</string>
    <key>Replace</key>
    <data>
    hV8B
    </data>
   </dict>
   <dict>
    <key>Comment</key>
    <string>Enable CPUPM SandyBridge-E</string>
    <key>Find</key>
    <data>
    dBC5
    </data>
    <key>Name</key>
    <string>AppleIntelCPUPowerManagement</string>
    <key>Replace</key>
    <data>
    6xC5
    </data>
   </dict>
   <dict>
    <key>Comment</key>
    <string>Enable CPUPM SandyBridge-E</string>
    <key>Find</key>
    <data>
    dQe5
    </data>
    <key>Name</key>
    <string>AppleIntelCPUPowerManagement</string>
    <key>Replace</key>
    <data>
    6we5
    </data>
   </dict>
   <dict>
    <key>Comment</key>
    <string>Enable CPUPM SandyBridge-E</string>
    <key>Find</key>
    <data>
    /AJ0
    </data>
    <key>Name</key>
    <string>AppleIntelCPUPowerManagement</string>
    <key>Replace</key>
    <data>
    /ALr
    </data>
   </dict>
   <dict>
    <key>Comment</key>
    <string>Enable CPUPM SandyBridge-E</string>
    <key>Find</key>
    <data>
    AXRY
    </data>
    <key>Name</key>
    <string>AppleIntelCPUPowerManagement</string>
    <key>Replace</key>
    <data>
    AetY
    </data>
   </dict>
  </array>

Do tego trzeba dodać jeszcze udawanie CPU i będzie OK:

<key>CPU</key>
<dict>
  <key>Type</key>
  <string>0x0A01</string>
</dict>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle sprawdziłem, jeśli to sb to nie będzie działał xcpm. Ja miałem ostatnio problemy z kextToPatch w SandyBridge-E i zadziałał tylko manualne patchowanie, ale możliwe, że to już naprawili.

 

Albo możliwe że miałeś nie ten zestaw patchy? 

 

Tak jak wspomniałem, w/w zestaw używałem przy 10.9 z tabelą SSDT generowaną skryptem pike'a, PM działał w pełni. Były stany min/max i turbo, a wydajność była OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co mówi reyder. Clover nie chciał zaskoczyć jakieś 3-4 miechy temu z patchami, musiałem ręcznie patchować. Może był jakiś bug.

 

Skrypt:

#!/bin/sh
# Credits:
# 1. "omni" For having made the patch.
# 2. "stinga11" For this script.
#
# Note: This script wont work if you not use the StepContextDict from macmini6,2.
#
# For more information about the speedstep for Intel Sandy Bridge-E visit the following site.
# http://www.insanelymac.com/forum/topic/295200-testers-needed-cpu-power-management-for-sb-and-ib-xeons-or-i7-39xx-on-x79-or-c60x-chipset/
# http://www.tonymacx86.com/general-help/127574-guide-asus-x79-os-x-controlled-speedstep.html
#
sudo perl -pi -e 's|\xFF\x0F\x84\x2D|\xFF\x0F\x85\x2D|g' /System/Library/Extensions/AppleIntelCPUPowerManagement.kext/Contents/MacOS/AppleIntelCPUPowerManagement;
sudo perl -pi -e 's|\x01\x00\x01\x0F\x84|\x01\x00\x01\x0F\x85|g' /System/Library/Extensions/AppleIntelCPUPowerManagement.kext/Contents/MacOS/AppleIntelCPUPowerManagement;
sudo perl -pi -e 's|\xC9\x74\x15\x0F\x32\x25\xFF\x0F\x00\x00\x48|\xC9\xEB\x15\x0F\x32\x25\xFF\x0F\x00\x00\x48|g' /System/Library/Extensions/AppleIntelCPUPowerManagement.kext/Contents/MacOS/AppleIntelCPUPowerManagement;
sudo perl -pi -e 's|\xC9\x74\x0C\x0F\x32\x83\xE0\x1F\x42\x89\x44\x3B|\xC9\xEB\x0C\x0F\x32\x83\xE0\x1F\x42\x89\x44\x3B|g' /System/Library/Extensions/AppleIntelCPUPowerManagement.kext/Contents/MacOS/AppleIntelCPUPowerManagement;
sudo perl -pi -e 's|\x01\x74\x61|\x01\xEB\x61|g' /System/Library/Extensions/AppleIntelCPUPowerManagement.kext/Contents/MacOS/AppleIntelCPUPowerManagement;
sudo perl -pi -e 's|\x3E\x75\x38|\x3E\x90\x90|g' /System/Library/Extensions/AppleIntelCPUPowerManagement.kext/Contents/MacOS/AppleIntelCPUPowerManagement;
sudo perl -pi -e 's|\x75\x11\xB9|\xEB\x11\xB9|g' /System/Library/Extensions/AppleIntelCPUPowerManagement.kext/Contents/MacOS/AppleIntelCPUPowerManagement
echo "Patching AppleIntelCPUPowerManagement.kext"

echo "Fix permissions ..."
sudo chown -R root:wheel /System/Library/Extensions/AppleIntelCPUPowerManagement.kext
sudo chmod -R 755 /System/Library/Extensions/AppleIntelCPUPowerManagement.kext

echo "Kernel cache..."
sudo touch /System/Library/Extensions

echo "Remember that you need to use StepContextDict from macmini6,2."
echo "Finished, reboot now please."

Do tego miałem przerobiony plik z wektorami pod identyfikację MacPro6,1, podrzucę jak go odkopię.

 

EDIT: znalazłem kexta ale nie wiem czy aktualny :/ Taki zestaw najlepiej działał z PM na tym CPU. Kext do Clovera.

X79PlatformPlugin.kext.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dziala już OC ale jest kolejny dziwny problem. Max temp procka to ok 70 stopni jak ja osiagnie to trach i częstotliwość leci do 3,2GHz... Uzywam Corsair h100i i daje rade ale jest glosno wiec troche pozmniejszalem temp wiatrakow i optymalnie przy 100% load dostaje ok 72-73 stopni tak wiec chcialbym moc przekroczyc ta magiczna bariere 70 stopni.

Dziekuje za powyzsze odpowiedzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.