Skocz do zawartości

Brak dysków w EFI w Legacy tylko windows i pen


mixsio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


jestem tu nowy i bardzo chce zainstalować mac os x na moim laptopie, spędziłem dziś cały dzień na czytaniu poradników i niestety poległem, wygląda to następująco

zrobiłem Clovera i tego forumowego i tego oficjalnego na pen drive i clover mi wstaje normalnie, w trybie legacy widzę tylko pendrive z cloverem i dyski windows, nie widzę pendriva który ma instalator i jest w formacie HFS+ i partycji z dysku twardego którą przygotowałem na instalację mac-a i jest sformatowana w HFS, gdy na cloverze przejde w tryb EFI poprzez dodanie folderu z nazwą płyty głównej do folderu OEM to zmienia mi sie oczywiście skórka programu ale nie widze kompletnie nic, ani pen, ani partycji systemowych ani instalatora, co mam robić ? bądź co robię źle ?

lapek to HP HDX16 1353CA na płycie Quanta 361B z chipsetem ICH9, dodam jeszcze jedną ważną rzecz, mam bardzo ograniczone opcje w BIOS-ie nie mam pojęcia czy jest ustawione na opcje AHCI ponieważ wcale nie mam dostępu do tych opcji, sterowniki HFSplus.efi też mam wgrane do clovera.

Czy jeśli miałbym sterownik czytający partycje HFS i HFS+ ale nie EFI tylko LEGACY czy to załatwi sprawę, a jeśli tak to poproszę o link gdzie taki mogę pobrać i gdzie go wkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli clover wstaje to już pół drogi za tobą. Polecam utworzenie na dodatkowym pendrive instalatora macOS, tutaj masz dwie możliwości - ściągasz z torrenta obraz dmg i wrzucasz na pena za pomocą odpowiedniego programu z poziomu windows, lub utworzyć pena z poziomu macOS na komputerze w takowy system wyposażonym za pomocą odpowiedniej komendy. Wszystko jest pięknie opisane na tej stronie, życzę wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ok przyznaję miałeś rację pen był źle przygotowany, teraz jest zrobiony na maszynie wirtualnej na innym kompie i zaczął się wyświetlać.

użyłem następującej paczki konfiguracyjnej z tego forum: http://hamac.pl/topic/12292-unibootx-clover-medion-akoya-p6612-md97110/
dlatego iż mam podobne podzespoły:
Mój Sprzęt:
-Quanta 361B
-Intel Core 2 Duo P7350 
-Intel ICH9M
-GeForce GT130M
-Nvidia/IDT High definition audio
-Realtek PCIe GBE Famili Controller
-SATA
-WiFi Link 5100 AGN

klawiatura / mysz (gładzik / touchpad)

napotkałem następujący problem jak na zdjęciach:
-boot-uje z pen i mam to: post-10269-0-60153200-1505555439_thumb.jpg
-następnie naciskam enter i mam za każdym razem to : post-10269-0-48206600-1505555485_thumb.jpg

czy ktoś wie o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok udało mi się troszeczkę ruszyć temat do przodu, ale musiałem zmienić bootloader na Chameleon z tego względu że ile konfiguracji bym nie próbował na Clover/UnibootX to i tak nic z tego, ciągle pokazuje mi się to co wyżej, natomiast Chameleon ruszył lecz zatrzymał się na tym: post-10269-0-64477600-1505793798_thumb.jpg co z tym dalej zrobić ? jak pominąć/wyłączyć to FireWire ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.