Skocz do zawartości

Premiera iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X - 12.09.2017 godz 19:00


Rekomendowane odpowiedzi

X zapowiada się super! Trochę nie jestem przekonany co do zamiany TouchID na FaceID, ale trudno oceniać zanim się nie spróbuje, więc zobaczymy. Co do 8 to wydaje się fajnym następcą 7.

Z rozczarowań:

-Liczyłem na to że ogłoszą nowe banki współpracujące z ApplePay (a konkretnie Revolut).

-Jak gadali o Apple Store to liczyłem na Polskę, znów nici.
Ale z drugiej strony jakoś bardzo nie wierzyłem żeby to się miało spełnić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie górny panel w iPhone X wyglada koszmarnie, wole już prostokątny ekran, pozatym telefon nie należy też do najcieńszych z tego co widać. Bardzo rozśmieszył mnie moment z FaceID, ale nie chodzi o wpadkę z nie rozpoznaniem twarzy, lecz o wypowiedź, że FaceID jest super szybki. Z tego co widziałem tak nie jest. Porównując to z touchid, które działa momentalnie, faceid jest kilka razy wolniejsze.

Telefon nie ma NIC co skłoniłoby mnie na zmianę. Nowa kamera/y ? Nie robię selfie, które umieszczam na instagramie. Praktycznie nie zauważyłbym różnicy między poprzednią generacją. Brak home button, full screen edge to edge ? Byłoby to ok, ale brak TouchID według mnie kompletnie deskwalifikuje telefon. Poza tym naprawdę podoba się komuś ten design ? U Samsunga Edge dużo lepiej to wygląda. VR ? To był jeden z najbardziej żenujących momentów. Prezentacja jakiejś gry, gdzie 2 osoby grały przy stole. Widzę sens czegoś takiego w aplikacjach użytkowych, ale w grach na 5 calowym iPhone nie. Do tego jest Vibe albo nawet iPad by się bardziej nadawał. Płatność z użyciem FaceID to jedna z najgłupszych rzeczy jakie pokazano i szkoda o tym pisać. Na tym chyba koniec.. aha i chyba nadal 60hz bo nie chwalili się większym odświeżaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka cenowa Apple boli co raz bardziej :(

Od 3 lat dostawaliśmy cały czas praktycznie ten sam telefon (iPhone 6, 6S i 7).

W końcu jak robią coś nowego to sobie życzą za to podwyżki o bagatela 40%...

6000 zł co roku na telefon... niefajnie...

 

Swoją drogą ciekawe czy w USA, jak ludzie mają tą opcję, że płacą miesięcznie "abonament" za telefon i dostają nowy w momencie premiery, to czy teraz uraczą ich iPhone 8, czy jednak X'em :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że przywalili tak kosmiczne ceny w PL. Wg apple kurs $1=4,05PLN. Chyba ostatnio nie patrzyli w obecne kursy walut, bo 4,05 to był pół roku temu, dziś już ~3,55.

Do ceny w USA, widocznej na stronie, zależnie od stanu - trzeba doliczyć podatek stanowy. W EU masz VAT, ale na stronie Apple widnieje już cena produktu powiększona o tenże podatek. Poza tym, od dawna jest tak, że nie liczy się z USD na PLN, a raczej dopiero po wymianie 1:1 USD -> EUR, przelicza się EUR na PLN.

 

Polityka cenowa Apple boli co raz bardziej :(

Od 3 lat dostawaliśmy cały czas praktycznie ten sam telefon (iPhone 6, 6S i 7).

W końcu jak robią coś nowego to sobie życzą za to podwyżki o bagatela 40%...

6000 zł co roku na telefon... niefajnie...

Problemem nie jest polityka cenowa Apple (bo w zasadzie każdy producent winduje ceny w górę), a po prostu stosunek tych cen do zarobków w danym miejscu. €1319 w Niemczech inaczej "boli" po kieszeni, niż blisko 6000 pln w Polsce. Ot "inny pieniądz".

 

Swoją drogą ciekawe czy w USA, jak ludzie mają tą opcję, że płacą miesięcznie "abonament" za telefon i dostają nowy w momencie premiery, to czy teraz uraczą ich iPhone 8, czy jednak X'em :D

Wszystko zależy od tego, o jakim abonamencie mówisz. Jeśli o iPhone Upgrade Program, to co roku uczestnik tego programu ma telefon do wyboru, a zmienia mu się co najwyżej kwota, którą płaci co miesiąc. Do wyboru jest każdy, dostępny w danym momencie w ofercie telefon, w wybranej przez klienta konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem - że źle to wygląda, że iP X - wyjściowo kosztuje $999 (w PL 4979PLN).

 

Od paru lat tendencja była taka, że zawsze podstawowy iPhone bieżącego segmentu kosztował $649, tak było z 5, 5s, 6, 6s, 7, ale 8-siem już kosztuje $699 a X $999... nieładnie. Ale Apple też widzi ile kosztują topowe flagowce konkurencji wcale zasadniczo mniej niż $1000 nie kosztują. 

 

Druga kwestia to chora polityka cenowa w EU i PL. W EU mamy VAT i np w Polsce z automatu taki telefon kosztuje +23% ceny w US, do tego dochodzi oderwany od rzeczywistości kurs USD, a od prawie roku przeliczają ceny po 1USD=~4,05PLN. To i wychodzi chora cena iP X: 999 * 4,05 * 1,23 = 4976,52. Dziś 1USD kosztuje ~3,55 i od początku roku systematycznie spada. Jakby przelicznik kursu byłby realniejszy to cena X'a powinna być bliżej 4362PLN niż oficjalnych 4979. Apple powinien się ogarnąć, bo przy takiej różnicy po prostu zwyczajnie opłaca się zakupić w USA telefon, zapłacić za wysyłkę kurierem oraz opłacić VAT, a i tak wyjdzie taniej niż w PL.   

 

@Estrax - wcale tak nie jest z przelicznikiem. Akurat stosunek Euro = PLN jest u nas w miarę stałe, w przeciwieństwie do USD. Właściwie od 2009 roku poza krótkimi "wyskokami" Euro zamyka się w widełkach 4,0 do 4,5 PLN, z medianą w okolicy 4,25. W tym samym okresie USD wahało się od 2,75 do 4,2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, licząc ceny, zapominacie o jednym. Cena np. iPhone 8 wynosi 699 dolarów, jeżeli bierzemy go w abonamencie w AT&T czy innych. Cena bez umowy zaczyna się od 799 dolarów. To nieco zmienia postać rzeczy. 999 dolarów za X to na pewno też cena w abonamencie, bez umowy w USA też będzie ze 100 dolarów droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, licząc ceny, zapominacie o jednym. Cena np. iPhone 8 wynosi 699 dolarów, jeżeli bierzemy go w abonamencie w AT&T czy innych. Cena bez umowy zaczyna się od 799 dolarów. To nieco zmienia postać rzeczy. 999 dolarów za X to na pewno też cena w abonamencie, bez umowy w USA też będzie ze 100 dolarów droższy.

 

Nie jest tak, $699 to opłata jednorazowa za telefon bez umowy. Zresztą zajrzyj na stronę amerykańską:

Zrzut ekranu 2017-09-13 o 16.40.52.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to ten bezramowy wyświetlacz w codziennym użytkowaniu będzie niepraktyczny i niewygodny... fakt, wygląda imponująco, natomiast poza nim, nie widzę żadnego sensownego argumentu na zamianę mojego iPhone 7 na iPhone X

Face ID w ogóle mnie do siebie nie przekonuje... Apple twierdzi, że jest on bezpieczniejszy niż Touch ID, w co cięzko mi uwierzyć. Ok, brakło im miejsca na przycisk home (którego zresztą też by mi bardzo brakowało) i pewnie dlatego wymyślili to całe Face ID, ale mogli zrobić Touch ID np. w przycisku power (Sony tak zrobiło w kilku swoich telefonach i działało to dobrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, brakło im miejsca na przycisk home (którego zresztą też by mi bardzo brakowało) i pewnie dlatego wymyślili to całe Face ID, ale mogli zrobić Touch ID np. w przycisku power (Sony tak zrobiło w kilku swoich telefonach i działało to dobrze)

 

Genialnym rozwiązaniem byłoby zrobienie Touch ID w logu Apple z tyłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone X będzie chyba jednym z najgorszych niewypałów Apple. Nie udało im się wprowadzić TouchID w ekranie, wiec zastąpili to FaceID, które jest dużo gorsze jeśli chodzi o komfort użytkowania. Na dodatek to:

https://twitter.com/vojtastavik/status/907911237983449088/video/1

 

Przyznam, ze nie miałem czasu sprawdzić jak to wygląda na symulatorze, ale jeśli tak to leżę i się śmieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy iPhone tez był upośledzony. Nie miał kamery przedniej a nawet 3G, nie można było go kupić tylko w USA, a jednak zrewolucjonizował rynek.

 

iPhone X tez ma braki i tak jak zawsze przy iPhone'ie trzeba poczekać na poprawienie bolączkę w wersji 's'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone X będzie chyba jednym z najgorszych niewypałów Apple. Nie udało im się wprowadzić TouchID w ekranie, wiec zastąpili to FaceID, które jest dużo gorsze jeśli chodzi o komfort użytkowania. Na dodatek to:

https://twitter.com/vojtastavik/status/907911237983449088/video/1

 

Przyznam, ze nie miałem czasu sprawdzić jak to wygląda na symulatorze, ale jeśli tak to leżę i się śmieje.

Zalożę się z Tobą o dobrego wiskacza, że jesteś w bardzo dużym błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atutem nowego iPX jest wyświetlacz, ale nie jego kształt a technologia. Oled to wyświetlacz emisyjny, tzn że każdy piksel ekranu emituje sam światło. Dzięki temu faktycznie udaje się uzyskać kontrast na poziomie 1:1000000 kiedy dla przeciętnego LCD 1:1000 jest wartością rewelacyjna. To docenić miga osoby które miały/mają np tv plazmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.