Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie

Retina 5k w Apple Thunderbolt display

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 hapy

hapy
  • Members
  • 21 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 20:39

Hej,

Przeglądałem ostatnio youtube i zauważyłem jak pare osób przerabiało popsute iMaki w działające monitory, na ebay można dokupić elektronikę, dołożyć zasilacz i z iMaka można mieć monitor, dodatkowo tak samo można zrobić z samymi matrycami, ja wpadłem na inny pomysł, czy mając matrycę 5k działającą, z tą całą elektroniką dałoby się ją włożyć do budy Thunderbolta? W teorii matryca jest taka sama, kwestia czy byłoby miejsce tam na dwa układy - coś takiego: http://www.ebay.pl/i...6?ul_noapp=true(nie dokładnie to, ale generalnie wygląda to tak), bo zasilacz wyszedłby na zewnątrz...

Tutaj jeszcze dwa filmy:

- podłączenie matrycy

i iMak jako monitor:  (choć tutaj trochę inna bajka)

#2 314TeR

314TeR

Administrator

• Administrators
  • 16837 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 15 wrzesień 2017 - 07:00

Pomysł fajny, tylko matryce 5k od iMacow są klejone z szyba, a i tez tam jest wykorzystane raczej eDP niż LVDS.

ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Co daje kalibracja monitora - zobacz jak można poprawić jakość obrazu.

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

Pomogliśmy Tobie - pomóż nam - przekaż darowiznę na utrzymanie forum.

#3 HIDEE

HIDEE
  • Members
  • 22 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 08:08

Hej,

Przeglądałem ostatnio youtube i zauważyłem jak pare osób przerabiało popsute iMaki w działające monitory, na ebay można dokupić elektronikę, dołożyć zasilacz i z iMaka można mieć monitor, dodatkowo tak samo można zrobić z samymi matrycami, ja wpadłem na inny pomysł, czy mając matrycę 5k działającą, z tą całą elektroniką dałoby się ją włożyć do budy Thunderbolta? W teorii matryca jest taka sama, kwestia czy byłoby miejsce tam na dwa układy - coś takiego: http://www.ebay.pl/i...6?ul_noapp=true(nie dokładnie to, ale generalnie wygląda to tak), bo zasilacz wyszedłby na zewnątrz...

Tutaj jeszcze dwa filmy:

- podłączenie matrycy

i iMak jako monitor:  (choć tutaj trochę inna bajka)

Wszystko można. Można też wykorzystać obudowy po PowerMakach, czy Makach Pro. Tylko po co? Po to żeby mieć oryginalnego ogryzka? Jak już tak ci na tym zależy, to kup sobie naklejkę.

A wracając do tematu. Od 1000 do 2000 kupisz nowy, matowy monitor o rozdzielczości 2560x1440 z pełną gwarancją, który nie będzie walił fleksami po oczach. Będzie miał też wszelkie dostępne łącza.

#4 Estrax

Estrax
  • Members
  • 974 postów
  • LocationToronto, ON, Canada

Napisano 15 wrzesień 2017 - 09:32

A wracając do tematu. Od 1000 do 2000 kupisz nowy, matowy monitor o rozdzielczości 2560x1440[/size] z pełną gwarancją, który nie będzie walił fleksami po oczach. Będzie miał też wszelkie dostępne łącza.

Jeśli bym miał wydawać aż 2k za display 2560x1440, to ja bym już wolał dołożyć trochę i kupić rewelacyjnego (po kalibracji :P ) Della P2715Q z matrycą 4k.
Spoiler

#5 hapy

hapy
  • Members
  • 21 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 11:01

Pomysł fajny, tylko matryce 5k od iMacow są klejone z szyba, a i tez tam jest wykorzystane raczej eDP niż LVDS.

Dzięki za info, to niestety widzę że szyba będzie problemem nie do obejścia ... :/ jeszcze przeglądnę czy jest w ogóle szansa żeby jakoś to obseparować.

Wszystko można. Można też wykorzystać obudowy po PowerMakach, czy Makach Pro. Tylko po co? Po to żeby mieć oryginalnego ogryzka? Jak już tak ci na tym zależy, to kup sobie naklejkę.

A wracając do tematu. Od 1000 do 2000 kupisz nowy, matowy monitor o rozdzielczości 2560x1440 z pełną gwarancją, który nie będzie walił fleksami po oczach. Będzie miał też wszelkie dostępne łącza.

Po co? W sumie dla fanu, jak tutaj masa osób robi, różne fajne rzeczy, tak samo jak fajne jest zrobienie hacka ze starego iMaka, czy przerobienie Power Maka, może się nie opłaca, ale to nie jest kwestia opłacalności...

#6 kormoran

kormoran
  • Members
  • 66 postów
  • LocationRzeszotary / Kraków

Napisano 15 wrzesień 2017 - 12:26

Ja przerabiałem monitory na TV montując zamiast sterownika oryginalnego coś takiego:

https://www.banggood...ml?rmmds=search

Jeśli matryca ok to za ok. 50 zł można sobie zrobić całkiem całkiem telewizor (z zewnętrznymi głośnikami).

Jest to też dobre wyjście jak padnie w telewizorze płyta główna (zasilacz i matryca sprawna) - niewielkim kosztem można naprawić telewizor :-)

Ale tak jak admin pisze - to wszystko po LVDS. Czy jest wersja z eDP nie wiem, nie szukałem ;-)

OSX 10.12.6 - Dell Latutude E7440 (Core i7 4600U, 8GB, HD4400, Crucial BX100 250GB+Samsung mSata 250GB, Wifi Atheros AR9280, Clover + Windows 10 - odpalone wszystko łącznie z czytnikiem kart)

OSX 10.11.6 - Lenovo X230 (Core i5 3320M, Intel QM77, 16GB RAM, HD4000, Crucial BX100 250GB, WiFi Atheros AR9280, Modem 3G Ericsson F5521GW, Clover OSX + Windows 7)

#7 314TeR

314TeR

Administrator

• Administrators
  • 16837 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 15 wrzesień 2017 - 14:06

Jeśli bym miał wydawać aż 2k za display 2560x1440, to ja bym już wolał dołożyć trochę i kupić rewelacyjnego (po kalibracji :P ) Della P2715Q z matrycą 4k.

P2715Q to jeden z lepszych monitorów z fajnym stosunkiem ceny do jakości, ale z "kalibracją" fabryczną to on nie bryluje... dopiero porządna kalibracja wyciąga co on potrafi, lecz to wciąż są mniej więcej widełki dE2 do dE3, o referencyjnym <dE1 raczej nie ma szans. Natomiast i tak to wciąż najlepszy wg mnie monitor 4k w tej cenie na rynku. 

ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Co daje kalibracja monitora - zobacz jak można poprawić jakość obrazu.

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

Pomogliśmy Tobie - pomóż nam - przekaż darowiznę na utrzymanie forum.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych