Skocz do zawartości

MacBook Pro pusty - instalacja yosemite - Prośba o pomoc


zbiro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam MacBook Pro A1278 i na chwilę obecną jest on kompletnie pusty czyli nie ma jakichkolwiek partycji z recoverem. Znajduje się tylko 1 partycja pusta. 
Dotarłem do tego używając GParted Live. (system plików tej partycji to HFS+).

Chciałbym na nim zainstalować Yosemite i stworzyć odpowiedniego pena z pozycji windows 10.

Opierałem się na poradniku http://hamac.pl/topic/10178-instalacja-os-x-1010-yosemite-krok-po-kroku/ 

Mac to dla mnie czarna magia i chce spróbować to ogarnąć :)

Posiadam folder a zarazem plik Install OS X Yosemite.app oraz pendrive zbotowanego przez BootDiskUtlity. Wg poradnika musiałbym jakoś zainstalować Yosemite.app lecz nie jestem w stanie bo systemy windows nie wykrywają tej drugiej części pendrive nawet podczas używania MacDrive10.

Po uruchomieniu zbotowanego uruchamiam Clovera a tam Start UEFI Shell 64 i ekran robi się czarny, zapewne dlatego że nie mam A).kextów ( nie wiem skąd wziąść do tego maca) B ). wrzuconego Yosemite.app na pena.

I teraz tkwiąc w tym martwym punkcie prosiłbym o pomoc w stworzeniu odpowiedniego pena i instalacji Yosemite.

Podkreślam robię to pierwszy raz więc w razie głupich pytań z mojej strony proszę o wybaczenie :)

post-10429-0-57543900-1506411815_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model odczytałem z tylnej obudowy a1278 (chyba że jeszcze coś dodatkowo mam pisać ale prócz nr seryjnego nic nie widze). Podczas trzymania alt-a mam Internet Recovery. Jakie mam podjąć następne kroki ?



Klikając na Internet Recover i wybierając WiFi wyskakuje planeta i ciąg dalszy wifi, tak jakby nie było możliwości połączenia z siecią oraz wyskakuje błąd -2002f (planeta z wykrzyknikiem)

post-10429-0-23281500-1506416272_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazury. Lecz temat wolałbym jakoś rozwiązać. Starałem się skrupulatnie czytać poradniki związane z instalacją OS lecz większość z nich opiera się na próbie instalacji systemu na PC a nie na Maca w takiej postaci. 

Chyba istnieje sposób na instalacje OS na Macu który ma czysty dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad ten wskazuje na problem połączenia z serwerami Apple. Sprawdź skrupulatnie ustawienia routera, sprawdź czy ma aktualny firmware, wiele z tych routerów można była shackowac i przekierować połączenia DNS na pirackie serwery.

 

Alternatywnie ustaw na routerze DNS na Google: 8.8.8.8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie łatwiej ogarnąć router niż walczyć z konwersją. Masz Maca, korzystaj z jego funkcji. Jak nie działa Ci w domu, weź do znajomego, sąsiada, MacDonalda, galerii handlowej, wszędzie gdzie masz darmowe wifi. Pierwszy etap do odpalenia systemu z restore nie potrzebuje wielu MB pobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.