Skocz do zawartości

Błąd podczas instalacji Nvidia Web Drivers


BrT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie mogę zainstalować sterów do GTX 960 4GB, podczas instalacji na ekranie "Uruchamiam skrypty pakietu" wywala się z nieznanym błędem, jak kontynuuję to system- nie odpala ani ze sterami ani bez nich.

 

High Sierra na APFS na HDD drugi na SSD identyczna sytuacja... 

 

EDIT:

 

Problem rozwiązany kextem NVWebDriverLibValFix.kext.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przed chwilą walczyłem z GTX 1080Ti, instalacja web driverów wywalała się na błędzie, a po starcie czarny ekran i uruchomienie tylko z -x. Co ciekawe, przed instalacją web driverów wystarczyło zmienić CSR config na 0x0 i przy takim ustawieniu drivery się instalują bez błędu. Restart i wszystko działa. Sprawdźcie u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dając trochę światła na daną sytuację, NVWebDriverLibValFix.kext jest już niepotrzebny, wystarczy plugin do Lilu w najnowszej wersji. W changelogu można przeczytać, że został on zintegrowany.

 

Co do błędu, to nie jest błąd tylko informacja, nie ma ona żadnego wpływu na instalacje. Mówiąc krótko zmienianie wartości CSR jest zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż w praktyce jednak ma. Od początku walki z GTX1080Ti miałem w kextach Lilu w wersji 1.2, mimo tego nie startowały web drivery. Podczas instalacji błąd, po restarcie czarny ekran. Instalacja z CSR 0x0, nie wystąpił błąd, po restarcie obraz. Skoro mówisz, że to nie ma znaczenia, to nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz, nie błąd ostrzeżenie. Plugin do nvidii prawdopodobnie nie był jeszcze wydany, jak sprawdzałem (trzeba sobie samemu skompilować).

## check if SIP is disabled and show a warning
if (SIPDisabled())
{
    my $cmd = "su $USER -c \"osascript -e 'display alert \\\"The NVIDIA Web Driver Installer has encountered a problem.\\\" as critical message \\\"The Installer has encountered an issue with your system and the NVIDIA Web Driver may not install properly. Click Continue to proceed or click Cancel to abort the installation process.\\\" buttons {\\\"Cancel\\\", \\\"Continue\\\"} default button \\\"Continue\\\" cancel button \\\"Cancel\\\"'\"";
    my $r = system($cmd);
    $r >>= 8;
    if ($r != 0)
    {
        ## the user clicked "Cancel"
        exit $r;
    }
}

CSR nie ma nic do tego, przynajmniej nie instalator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chce się używać NVWebDriverLibValFix.kext to jak najbardziej jest wymagany. Poza tym poprawia on więcej rzeczy niż tylko policy.

 

  • Injects IOVARendererID into GPU properties (required for Shiki-based solution for non-freezing Intel and/or any discrete GPU)
  • Allows to use ports HDMI, DP, Digital DVI with audio (Injects @0connector-type - @5connector-type properties into GPU)
  • Modifies macOS to recognize NVIDIA's web drivers as platform binaries. This resolves the issue with transparent windows without content, which appear for applications that use Metal and have Library Validation enabled. Common affected applications are iBooks and Little Snitch Network Monitor, though this patch is universal and fixes them all.               aka NVWebDriverLibValFix.kext
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znów stawiana jest teoria (Twoja wersja) vs praktyka (moje doświadczenia). A z doświadczenia wynika, że problem rozwiązał CSR 0x0 przy instalacji, przynajmniej w tym konkretnym moim przypadku. W poprzednich wersjach web driverów tego komunikatu nie było, więc skoro się pojawił, to chyba Nvidia po coś go tam wstawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja instalowałem web drivery z CSR 0x67, oczywiście miałem błąd, kliknięcie kontynuuj zakończyło proces instalacji.

 

Z tym że, zaraz po instalacji, przed restartem komputera przebudowałem ręcznie kernel cache.

 

Wygląda na to, że gdy CSR podczas instalacji nie jest ustawiony na 0x0 to instalator nie przebudowuje cache automatycznie i dlatego po restarcie są problemy.

 

Po ręcznym przebudowaniu cache wszystko działa poprawnie, nie trzeba przestawiać CSR na 0x0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znów stawiana jest teoria (Twoja wersja) vs praktyka (moje doświadczenia). A z doświadczenia wynika, że problem rozwiązał CSR 0x0 przy instalacji, przynajmniej w tym konkretnym moim przypadku. W poprzednich wersjach web driverów tego komunikatu nie było, więc skoro się pojawił, to chyba Nvidia po coś go tam wstawiła.

 

U mnie też był problem przy instalacji sterowników. Komunikat a po restarcie czarny ekran. Po milionie różnych prób nic nie wymyśliłem. Dopiero ten wątek i zmiana CSR na wartość 0x0 rozwiązała problem. Dziękuję.

 

A jak się przebudowuje cache o którym pisze Members ???

 

Mój sprzęt to i7 4790K + MSI Gaming 3 + MSI GTX 1060 6GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też był problem przy instalacji sterowników. Komunikat a po restarcie czarny ekran. Po milionie różnych prób nic nie wymyśliłem. Dopiero ten wątek i zmiana CSR na wartość 0x0 rozwiązała problem. Dziękuję.

 

A jak się przebudowuje cache o którym pisze Members ???

 

Cześć, tu Members ;)

 

Otwierasz terminal a w terminalu uruchamiasz komendę:

sudo touch /System/Library/Extensions/ /Library/Extensions/ ; kextcache -u /

Hasło podajesz swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, tu Members ;)

 

Otwierasz terminal a w terminalu uruchamiasz komendę:

sudo touch /System/Library/Extensions/ /Library/Extensions/ ; kextcache -u /

Hasło podajesz swoje.

 

* Drobna uwaga - aby podać hasło - musisz mieć konto swoje z hasłem, konto bez hasła nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.