Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Macbook z powodu niskiej wydajności poszedł do żyda, na jego miejsce wpadł komputerek od Asusa, pod gry całkiem całkiem, ale zatęskniłem za macOS :

 

Asus ROG G20AJ

 

  • CPU: i7-4790 (Zestawy Instrukcji MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, Intel 64, NX, VMX, AES, AVX, AVX2, FMA3)
  • GPU: GeForce GTX 750 (10DE-1381)
  • MOBO:
    Producent - ASUSTeK COMPUTER INC.
    Model - G20AJ (SOCKET 1150)
    Wersja - Rev X.0x
    Dostawca Chipsetu - Intel
    Model Chipsetu - Haswell
    Rewizja Chipsetu - 06
    Dostawca mostka południowego - Intel
    Model mostka południowego - H97
    Rewizja mostka południowego - 00
  • RAM: 12GB DDR3
  • Audi: ALC887 
  • LAN: I218-V
  • Wifi: Realtek 8821AE 
  • BT: j/w
  • IDE ATA/ATAPI Controllers: Intel® 9 Series Chipset Family SATA AHCI Controller  - 8C82
     

Większego problemu z odpaleniem instalatora nie miałem, problem zaczyna się gdy wchodze w narzędzia dyskowe a tam jedynie widoczne są dyski podłączone pod USB.. W biosie ustawione wszystko na AHCI, kontroler sata jest pewnie nie obsługiwany ;/ gdzies tam w czeluściach internetów ktoś napisał, że trzeba wgrać modyfikowany bios - którego nie znalazłem nigdzie.. 

Może ktoś z was miał doczynienia z tym sprzętem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe.. ogolnie zadne ubuntu / minty i inne debiano podobne linuxy nie idzie odpalic.. podobnie jak inne dystrybucje.. po załadowaniu grub'a robi sie ciemno na ekranie, wyłączają się usb i tak w ciemności tkwi.. zaczyna mnie nieco irytować ten komputerek.. bo nic oprócz windowsa 10 nie idzie odpalić..

 

post-2022-0-73268400-1506890491_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by nie wystartował instalatora.

 

Może coś jest namotane w DSDT i metodzie OSI. Nic mi nie przychodzi logicznego do głowy czemu miały by dyski nie być widoczne. Pod macOS każdy kontroler nawet najbardziej egzotyczny zadziała, musi być w trybie AHCI (106), co najwyżej będzie rozpoznany jako generic AHCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.