Skocz do zawartości

Zestaw do obróbki dźwięku. Płyta główna pod i7 / High Sierra


Kosma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na prawdę to nie zagłębiałem się jeszcze w temat płyt i procków, wiem że jakbym zaczął czytać to tydzień przed kompem murowany.

 

Raczej chcę na raty sobie poskładać stację roboczą. Po kolei wymieniać elementy mojego kompa (płyta i procek od czapy - AMD Phenom, reszta - obudowa, zasilacz itd są).

 

Więc polećcie na początek płytę główną pod procek i7 (może i5?) do produkcji muzycznej, studio domowe, Logic Pro X, Pro Tools itp. Z możliwością rozbudowy ram do conajmniej 16gb. Może być grafika zintegrowana jakaś średnia, ale żeby był slot na dodatkową na przyszłość, bo moja luba jest grafikiem. Mobo może być używka, 500-700 pln, maks 800, ale gdybym z płytą i prockiem się zmieścił w 800 to byłoby nieźle. Mogę kupić samą mobo i poczekać miesiąc z kupnem procka.

 

Mój intefejs Audio to focusrite Saffire Pro 14 na firewire 400 więc jakby był zintegrowany fw 400 to byłoby fajnie ale jak nie będzie to się nie obrażę. No i gdyby zintegrowany dźwięk też jakoś tam działał do codziennego użytku. Do tego kilka gniazd sata to chyba oczywiste.

 

No i oczywiście żeby mobo była bezproblemowa pod High Sierrę, bo pod win to wiadomo mogę sobie sam sprzęt poszukać a tu kwestia czegoś bezproblemowego pod MacOs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzed jak w stopce i hula konkretnie.

O konkretne odpowiedzi ;) Asus Z97 widzę, to już wiem czego szukać. Dzięki. I w ogóle takie forum to lubię a nie jak na elektrodzie że czegoś nie wiesz to cię zaraz zbluzgają.

 

A i apropos firewire - na pewno pierwsza lepsza na pci zadziała? Bo jak na starym lapku robiłem maveriksa to żeby fw chodziło pod express card to parę tych kart przeżonglowałem i dopiero na chipsecie texas instruments działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O konkretne odpowiedzi ;) Asus Z97 widzę, to już wiem czego szukać. Dzięki. I w ogóle takie forum to lubię a nie jak na elektrodzie że czegoś nie wiesz to cię zaraz zbluzgają.

 

A i apropos firewire - na pewno pierwsza lepsza na pci zadziała? Bo jak na starym lapku robiłem maveriksa to żeby fw chodziło pod express card to parę tych kart przeżonglowałem i dopiero na chipsecie texas instruments działało.

każda działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Właśnie zamontowałem firewire pci na chipsecie texas instruments, za 10pln z alledrogo, działa od strzała. A najlepsze, że ani w opisie ani na samej karcie ani na chipsecie nie ma napisu z nazwą producenta. Jest tylko logo TI na chipsecie, które wyczaiłem na zdjęciach oferty alledrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacje o chipsecie dostaniesz w trybie single user albo verbose

Nie o to mi chodziło, ale dzięki za podp, bo pewnie się kiedyś przyda. Chodziło mi, że na aukcji nie było kompletnie żadnego info że to chipset TI, ale na zdjęciach, jak się przyjrzeć, można zobaczyć logo TI, ja zobaczyłem i dla tego kupiłem. I wcale nie trzeba płacić 100-200pln za kartę z chipsetem TI, wystarczy poszperać i za 10pln można wyrwać, a jak ktoś się uprze to i pewnie taniej ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się napinać na chipset Ti. Ja odpalałem najróżniejsze Fire Wire i na płytach i na kartach i wszystkie jakie wpadły mi w łapki działały pod macOS.

 

Z tymi kartami na chipsecie Ti to trochę taki mit.

 

to ze działają do nie znaczy że - działają dobrze - czyli przede wszystkim nie ma dropów przy dużej ilości śladów, stabilności samego połączenia itd. Przerobiłem całą masę kart FireWire i spora ilość urządzeń i to właśnie chipset TI daje największa gwarancję stabilnej pracy. Zapraszam do lektury na stronach RME.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się napinać na chipset Ti. Ja odpalałem najróżniejsze Fire Wire i na płytach i na kartach i wszystkie jakie wpadły mi w łapki działały pod macOS.

 

Z tymi kartami na chipsecie Ti to trochę taki mit.

No właśnie nie do końca mit. Już pisałem o tym, co prawda nie pci ale express card, TYLKO TI mi chodziło pod OS X, VIA za cholerę nie chciała chodzić nawet popychana a TI od strzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem wszystkiego z wszystkim, więc pewnie są połączenia, że coś nie działa. Na płytach jak pamiętam są praktycznie same VIA, nie pierwszy raz i pewnie ostatni odpalałem wielu osobom firewire pokładowe pod audio i NIKT - powtórzę NIKT nie dał mi informacji zwrotnej, że coś jest nie w porządku. Być może problem był gdzie indziej, np błędnie opalony PM, odpalony PM na magistrali Firewire a nie powinien, niepoprawione DSDT i routing przerwań na płytach pre SB i tak wymieniać można długo.

 

Nie podważam waszych problemów, ale też nie demonizujcie tematu, że jak nie mas Ti to od razu musi nie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No właśnie nie do końca mit. Już pisałem o tym, co prawda nie pci ale express card, TYLKO TI mi chodziło pod OS X, VIA za cholerę nie chciała chodzić nawet popychana a TI od strzała.

Ja jeszcze pracując na Windzie przerobiłem kilka kart FW chcąc pracować z procesorem efektów PowerCore ( To było lata temu :) ). Przemieliłem chyba ze 4 karty FW i dopiero jak kupiłem Texas instruments to zaczęło to działać jak należy, bez trzasków w dźwięku itd. Przy zgrywaniu materiału z kamer cyfrowych nie zauważyłem różnicy między Ti, a VIA, ale w pracy z dźwiękiem nie byłem w stanie na niczym innym pracować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.