Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje laptopa na studia, który będzie wykorzystywany w celach edukacyjnych (od grania mam stacjonarny).
Koszt jaki chce wydać to 2500 +/- 100 zł. Sprzęt oczywiście będzie używany.
Najbardziej przypadł mi do gustu Lenovo ThinkPad T450 (Intel® i5-5300U, 14 cali 16:9, FHD 1920x1080, INTEL HD 5500, 8 GB DDR3, 256 SSD).
Teraz kluczowe pytanie: czy sprzęt z łatwością przyjmie system jabłuszka, a jeśli nie to jak wiele zmian trzeba by było wprowadzić?

Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje laptopów, chociaż nie ukrywam, że ten przypadł mi najbardziej do gustu :)

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ThinkPadów ostatnie bezproblemowe to T420/T520/X220. Wgrywasz BIOS bez whitelisty, wymieniasz kartę Wi-Fi i podążasz za tutorialami z forum.

Dużo lepiej wypadają teraz Delle gdyż nie mają blokad, np. taki E7440.

Natomiast pod macOS zawsze lepiej kupić MacBooka, dostajesz pełnowartościowego laptopa z działającymi wszystkimi funkcjami. W przypadku macOS na zwykłym laptopie licz się z tym, że coś może nie działać, typu czytnik kart pamięci, gesty touchpada, regulacja podświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem chwilę ze swoim E450 (wygląda na podobnego, tyle że ja tam miałem proca 5200U).

 

http://hamac.pl/topic/14199-lenovo-e450-hd5500-dwa-zewn%C4%99trzne-monitory-po-dp/

 

Udało mi się na nim odpalić prawie wszystko, tylko jak pisze javazlaz jest z odpaleniem tego lapka w cholerę zabawy. Przede wszystkim bios - niestety żadne zabawy z softowym ustawieniem DVMT u mnie nie działały. Dopiero wrzucenie przerobionego biosu z odblokowanym advanced menu pozwoliło mi ustawić wszystko tak jak należy i wtedy instalacja ruszyła. Następny problem - wifi - również bez podmiany biosu nie ruszysz tego. Czyli podstawa - BIOS. Musisz jednak wiedzieć że bez zewnętrznego programatora nic nie zrobisz, w tych starszych można było z poziomu Windowsa zaktualizować bios na modowany, w nowszych (ja wiem o X230 bo sam zmieniałem, ale tu już wszystkie serie x30 w górę) musisz zrobić zewnętrznym programatorem.

 

Przestałem bawić się w dalsze odpalenie gdyż jak w tym temacie stacja dokująca obsługiwała tylko dwa monitory po Daisy Channel a Mac nie umożliwia takiego wyjścia po jednym DP. 

 

Dlatego laptop przywrócony do Windowsa, a ja w międzyczasie kupiłem Della E7440. Na forum nawet są moje konfigi do UniBootX - powiem szczerze że wszystko działa tak jak należy, nawet z wbudowanym czytnikiem kart. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.