Skocz do zawartości

Instalator usunął Clovera z partycji EFI


arnon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uruchomiłem na Mavericksie instalator Sierry, aby ją zainstalować na drugiej partycji - instalacja się rozpoczęła, po czym instalator mnie poinformował, iż potrzebny jest reboot aby kontynuować instalację. I po reboocie Clover nie chce się bootować - zbootowałem Windowsa i sprawdziłem partycję EFI - Clover został z niej usunięty i zastąpiony jakimiś innymi plikami od Apple.

 

Przestroga dla innych ludzi, którzy chcieliby w ten sposób zainstalować macOS - straciłem wszystkie kexty, config.plist itd., na szczęście udało mi się wygrzebać backup Clovera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie był clover, a raczej może być np na partycji efi dysku z Windows.

U mnie Clover i Windows mają 2 osobne partycje efi na dwóch różnych dyskach. Partycja efi Windowsa jest nienaruszona - są tam tylko pliki Windowsa. Natomiast na partycji efi Clovera są tylko jakies pliki Apple (łącznie zajmują jakieś 3mb)

 

Nie wiem, może faktycznie to ja tym razem coś skopałem, bo mi też się wcześniej nigdy nic takiego nie wydarzyło, ale skoro wczoraj mi się zdarzyło, to komuś innemu też może się zdarzyć - nie straszę ludzi a raczej namawiam aby mieli na wszelkie wypadki backup Clovera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko potem takie obserwacje, bez dokładnego zrozumienia przyczyn, powodują powstanie opinii, żeby nie instalować Sierry bo Ci sformatuje partycję EFI.

 

Jedyny powód jaki mi przychodzi do głowy, to to, że partycje EFI faktycznie NIE była prawidłowo partycją EFI, np nie miała flagi EFI, miała niewłaściwy format plików itp itd. Instalator 10.12.6 jak i High Sierry jako jeden z etapów instalacji ma flashowanie nowego firmware'u EFI zawierającego obsługę apfs w niemial w każdym maczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.