Skocz do zawartości

Instalacja OSX nie działa po USB 3.0


Bartesss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem. Mam instalkę High Sierra na Pendrivie. Wkładając Pena pod USB 2.0 instalacja rusza prawidłowo w całości, pod USB 3.0 partycja z instalką jest widoczna, jednak na początku rusza po czym przekreślone kółko i koniec. Co może być tego przyczyną?  Wiadomo, można instalować po usb 2.0 ale pewnie pod 3.0 byłoby jeszcze szybciej... 

 

Dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste, system operacyjny instalatora nie obsługuje poprawnie USB3.0. Pacze z "Clovera" nie działają na system, który ładuje się z pliku dmg podczas instalacji (BaseSystem.dmg).

 

Jak już się wszystko zainstaluje, cache kextów zostanie przebudowany, to wtedy działają wszystkie "czary mary" z Clovera, i oczywiście dorzucone wcześniej kexty, których normalnie nie ma w BaseSystem.dmg - dlatego USB3.0 nie działa podczas instalacji, a działa na już zainstalowanym systemie.

 

Można to obejść przygotowując pendrive z wypakowanym BaseSystem i dodanymi swoimi kextami... jak się komuś chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że kexty trzeba umieścić w > BaseSystem>System>library>Extensions .. .?

 

Poprawka: Tworzenie dmg przez narzędzie dyskowe, 

 

Dodałem kexty, niestety efekt ten sam , przekreślone kółko....

 

Nie, trzeba ten BaseSystem "rozpakować" na pendrive. Dawniej, kiedy ani Chamleon ani Clover nie potrafił bootować systemu z obrazu DMG przygotowywało się nośnik instalacyjny trochę inaczej. Zobacz tutaj  - akapit "Dev Method: Create a Bootable OS X 10.9 Mavericks Installer"

 

http://osxdaily.com/2013/06/12/make-boot-os-x-mavericks-usb-install-drive/

 

Kexty, które nie dają się "wstrzyknąć" Cloverem trzeba wrzucić do /S/L/E na nowo przygotowany instalator.

 

Teraz pewnie też tak można ze High Sierra, ale po co, czas potrzebny na przygotowane takiego USB będzie większy, niż czas instalacji z USB2.0...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety efekt ten sam, przekreślone kółko....

 

Zaznacz w Cloverze opcję "verbose" -v i opcję, żeby system nie restartował się automatycznie przy KP - zrób fotkę i zapodaj na forum. "Przekreślone kółko" to trochę mało żeby cokolwiek stwierdzić. Ja obstawiam, że po zabotowaniu kernela system nie może odnaleźć głównego systemu plików  - "Still waiting for root device".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznacz w Cloverze opcję "verbose" -v i opcję, żeby system nie restartował się automatycznie przy KP - zrób fotkę i zapodaj na forum. "Przekreślone kółko" to trochę mało żeby cokolwiek stwierdzić. Ja obstawiam, że po zabotowaniu kernela system nie może odnaleźć głównego systemu plików  - "Still waiting for root device".

Mam tą opcję, system nie resetuje się, po screenie z postu powyżej pojawia się Still waiting for root device" i przekreślone kółko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą opcję, system nie resetuje się, po screenie z postu powyżej pojawia się Still waiting for root device" i przekreślone kółko....

 

Wygląda na to, że z jakiegoś powodu nie działa USB3.0 - nie wiem jaki masz kontroler USB3.0 i jak go odpalasz. Ja miałem jakiś czas temu podobnie z grafiką GT640. Podczas instalacji karta działała tylko w trybie VESA a po zainstalowaniu systemu normalnie z pełną akceleracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że z jakiegoś powodu nie działa USB3.0 - nie wiem jaki masz kontroler USB3.0 i jak go odpalasz. Ja miałem jakiś czas temu podobnie z grafiką GT640. Podczas instalacji karta działała tylko w trybie VESA a po zainstalowaniu systemu normalnie z pełną akceleracją.

 

Nie wiem gdzie się sprawdza jaki to kontroler 

 

W configu wpis:

 

</dict>

<dict>
<key>Comment</key>
<string>change 15 port limit to 26 in XHCI kext</string>
<key>Disabled</key>
<false/>
<key>Find</key>
<data>
g710////EA==
</data>
<key>MatchOS</key>
<string>10.12.x</string>
<key>Name</key>
<string>com.apple.driver.usb.AppleUSBXHCIPCI</string>
<key>Replace</key>
<data>
g710////Gw==
</data>
</dict>
<dict>
<key>Comment</key>
<string>change 15 port limit to 26 in XHCI kext</string>
<key>Disabled</key>
<false/>
<key>Find</key>
<data>
g32MEA==
</data>
<key>MatchOS</key>
<string>10.13.x</string>
<key>Name</key>
<string>com.apple.driver.usb.AppleUSBXHCIPCI</string>
<key>Replace</key>
<data>
g32MGw==
</data>
</dict>
<dict>
 
i kext: USBInjectAll.kext
 
chyba że w biosie mam złe ustawienia?... 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.