Skocz do zawartości

RX480 8GB OC, intel i210-t1 = black screen


alladyn21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ponieważ walczę z wol dolożyłem nową kartę na pci-e intel i210 ponoć powinno wystartować od kopa, ale niestety bo załadowaniu systemu black screen :( jak odepnę kartę to bez problemu osx botuje.

Kexty od sieciówki na plycie wykasowane, windows normalnie widzi karte i wszystko działa :( ma ktoś jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie próbowałem odpalać tej sieciówki jako karty dedykowanej na PCI-E.

 

To co mogę Ci podpowiedzieć, to żebyś:

1. Spróbował zmienić slot PCI-E.

2. Wyłączył wbudowaną kartę w komputer.

3. Zainstalował na czysto system - może zwyczajnie coś się namieszało w preferencjach sieci.

 

PS Wpisz dane swojego sprzętu w stopkę, aby było wiadomo co masz i w jakim kontekście rozmawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zaraz to poprawie i stopka będzie

 

Mi to wygląda na konflikt z RX480

 

1) Nie mam innego slotu już :( w drugim siedzi karta wifi z maca mini

2) Wyłączyłem na samym początku

3) Próbowałem odpalić Recovery niestety też nie wstało

 

to co zrobiłem jeszcze - flagi -v -x niestety :(, zaraz sprawdzę czy bez rxa ruszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie sprawzalem, ale odpalalem bez i nic znowu czarny ekran.

 

cos w -v jest napisane przed samsmym black screenem apropo i210... not linked czy coś takiego zaraz sprawdze dokladniej

 

To jest przed samiuśkim black screenem raptem dwie linijki o i210:

 

IMG_1255.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe światełko w tunelu: Slice z insanely poprosił abym przetestował to: http://www.insanelymac.com/forum/topic/328549-tracing-back-the-amd-gpu-wakeup-issue-to-its-origin/

 

Czy ktoś pomógł by mi wgrać to przez clover configuratora? Gdzie dokładnie wklepać tego patcha? Dobrego nosa miałem, że to wina whatevergreen prawdopodobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę niżej w temacie ze slice już zrobił na jego podstawie tabele SSDT jak dotrę do domu to wrzucę na klucz usb wywale z niego kexty i zobaczymy czy się ruszy :) gdzieś trzeba odznaczyc w clover configurator że wgralem ten plik czy jak wgram w dobre miejsce to sam się zorientuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zboczyliśmy z wątku - problem jaki masz jest z VGA a nie sieciówką.

 

EDIT: Jak masz czas i chęci pomóc też innym, opisz co zrobiłeś i jak w tym lub nowym wątku. Zawsze komuś się przyda, tym bardziej, że metoda jest nowa i też jak widać skutecznie rozwiązuje problemy z kartami AMD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sam patch dziala - to dobra informacja dla tych którzy chcą mieć system jaknajbardziej z fabryki

Aczkolwiek u mnie dalej black screen :( Robię właśnie klucz usb zobaczymy czy instalka wybotuje

 

edit: niestety przy botowaniu instalki to samo :( uhhh to witamy w pkt wyjścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.