Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie

Mac Os X nie działa kombinacja cmd+R i aktualizacja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#21 bogdanh

bogdanh
  • Members
  • 824 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 10 listopad 2017 - 13:22

Apple nigdy nie napisało sterowników 64 bitowych do GMA950/x3100, poza jak pamiętam bardzo niestabilnymi w beta 2 10.8. Do 10.7.5 macOS był 32/64 bitowy i część sprzętu wymuszała 32 bitowe działanie. Od 10.8 system jest wyłącznie 64 bitowy, a sterowników 64 bit do starych intelowskich kart zwyczajnie nie ma.

Podsumowując - oficjalnie ten sprzęt to maks 10.7.5, wszystko co wyżej to po prostu rzeźba która niestety nie działa.

Jak do oglądania materiałów z iTunes to lepiej się sprawdzi AppleTV, a jak coś do oglądania plików to najtaniej Intel NUC lub w ostateczności Raspberry PI i KODI na LibreELEC

To faktycznie kiszka jeżeli chodzi o użytkowanie starszych sprzętów typu macbook. Szkoda, bo ceny są atrakcyjne, a sam sprzęt nie jest jeszcze zły. Apple bardzo umiejętnie i z premedytacją zmusza fanów do kupowania. Jednak rynek biedniejszych krajów nic dla nich nie znaczy.
------

W Polsce z iTunes korzystają chyba wyłącznie ludzie ze spuchniętym portfelem, bo ceny mają nie do przyjęcia, a filmów z lektorem jak na lekarstwo. Wolał bym jednak kupić DVD/BR za 70/80zł i mieć go "na zawsze" niż zapłacić niewiele mniej na chwilę...
Filmy oglądam za pomocą Chrome korzystając ze zdalnej transmisji do TV z Androidem. Działa super i jak żona ogląda jakieś romansidło, ja mogę poprzeglądać coś innego na ekranie laptopa. Mam Raspberry z LibreELEC ale jakoś nie za bardzo przypadło mi do gustu.
Stąd pomysł kupienia za te 250/350zł Macbook'a... :)

Mac Pro 3.1 - Sierra/Windows 10

#22 Kosma

Kosma
  • Members
  • 122 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 22:50

Jak ktoś chce budżetowo ale z głową to polecam mojego macbooka ze stopki. To model z grafiką nvidia i prockiem 64bit, core 2 duo 2,13 GHz, to jest najstarszy model, na którym można stawiać High Sierrę, oczywiście tylko z patchem (oficjalnie tylko El Capitan - polityka apple) procek obsługuje SSE4.1 więc jeszcze długo pociągnie. Z resztą dużo jest info o nim jako o najstarszym obsługującym najnowsze osy. Dysk i ram wymienne. Ram oficjalnie max 4gb ale obsługuje 6gb jak wsadzisz 4/2. Mam ssd i chodzi normalnie prawie jak współczesne sprzęty. Mój jest stary, połamany ale jest jak czołg. Mimo, że i tak będę inwestować w MBP 2012 to tego sobie zostawiam jako bekap. Ostatnio wymieniałem w nim pastę na procku i grafice i jedziemy dalej. Do baterii możnaby się przyczepić, muszę dać do regeneracji bo trzyma około 30min no ale nic dziwnego - 1154 cykli.

Macbook: White 5.2 mid 2009 / 6GB ram / 120GB ssd Goodram CX300 / 160GB hdd(zamiast Superdrive) / El Capitan + High Sierra (patch)

Desktop: Asus M4A785TD-V EVO / AMD Phenom II x2 550 (odblokowane 2 rdzenie Phenom II x4 B50) / Nvidia 9600 GSO / 120GB ssd Goodram CX300 / hdd 160+hdd160 raid1/ hdd 500 / 6GB ram / wifi+bt / El Capitan 10.11.6

Audio: Focusrite Saffire pro 14

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych