Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Pierwszy haMac o nietypowej konstrukcji dla niej

1st haMac Nietypowe Budowa Konfiguracja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 KREME

KREME
  • Members
  • 5 postów
  • LocationKatowice

Napisano 04 listopad 2017 - 19:34

Witam szanowną społeczność haMac.pl

Z góry uprzedzam, że nie znam się na komputerach, więc proszę o szczerość i podejście z profesjonalizmem.

Nazywam się Iwona i pochodzę z Katowic. Na co dzień zajmuje się tworzeniem wielkoformatowego motion graphic design.

Moje peryferia codziennego użytku to między innymi aplikacje pakietu Adobe min. Photoshop, oraz Adobe After Effects i Premiere.

W obecnej chwili jestem posiadaczką iMac 21,5-calowego z końca 2013 roku. Czasy się zmieniają, a gabaryty wymagań co raz większe.

Ponadto wyprowadzam się do nowego lokalo-mieszkania, w którym będę także przyjmować klientów indywidualnie na Armii Krajowej w nowoczesnych budynkach.

Z tego względu postanowiłam, że wygląd i struktura działalności będzie nowoczesna. Wracając do tematu, szukam konfiguracji pod pierwszego

haMac'a w granicach cenowych do 4,300 PLN, razem ze wszelkimi dodatkowymi złączami bo słyszałam, że na sierraOS są problemy z WiFi. Konfiguracji, która będzie w pełni kompatybilna z:

System: SierraOS lub nowszy

Tablet graficzny: Wacom MobileStudio Pro 13 128GB

Klawiatura: Magic Keyboard (Angielski - Międzynarodowy)

Mysz: Magic Mouse 2

Słuchawki: Earpods

Pełna kompatybilność:

iCloud bez problemowa z IP8

Adobe CC

Druga sprawa polega na tym, że nie wyobrażam sobie robić zbędnego bałaganu przy stanowisku, dlatego odpuszczę sobie tworzenie obudowy standardowej,

natomiast zamówię już poszczególny montaż komponentów jako wysuwana szuflada pod zamówione biurko pod w/w specyfikację. Tak jak wykonał to nasz Geek Nieprzeciętny w tym filmie.

Stół pod modyfikację, jaki jestem w stanie zamówić to: ARKELSTORP w sklepie IKEA dostępny pod tą aukcją który zostanie zmodyfikowany na owe potrzeby przy użyciu metalowych elementów tj. dziurkowana płyta pod spód oraz konstrukcja membranowa z nogami. Szuflada będzie w pełni stworzona z owego stopu. Oraz wywiercone otwory na wentylację i cyrkulację powietrza. Mam nadzieję, że informacje które podałam pomogą w doborze komponentów. W razie wymagań jestem w stanie zapłacić za w/w konfigurację. Czekam na odpowiedź z niecierpliwieniem :-)

Pozdrawiam ;)

@edit: Zwiększam budżet 4,300 zł.

Użytkownik KREME edytował ten post 05 listopad 2017 - 16:14

#2 KREME

KREME
  • Members
  • 5 postów
  • LocationKatowice

Napisano 05 listopad 2017 - 02:01

Myślałam również o następującej konfiguracji:

Procesor Intel Core i5-6600K, 3.5GHz, 6MB

Płyta główna Asus Z170 PRO GAMING, Z170, QuadDDR4-2133, SATA3, HDMI, DVI, DP, USB 3.1, ATX

Pamięć Ballistix DDR4 Sport LT, 2x8GB, 2400MHz, CL16

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce OC 3GB GDDR5

Ale nie znam się :/ Czekam na odpowiedzi.

#3 reyder

reyder
  • Members
  • 430 postów

Napisano 05 listopad 2017 - 12:49

• Procesor

Twój wybór tutaj jest trochę bez sensu, za tą cenę warto iść w nową platformę. Skok pomiędzy Skylake/Caby --> Coffee jest dość spory. Na sam początek z tym budżetem wybrałbym. Intel Core i5-8400 850zł.

• Ram

Słuchy chodzą, że z ceną Ramu jest teraz gorzej niż z ceną masła w sklepach. Minimum jakie musisz brać pod uwagę to 16GB, a tutaj liczymy kolejne 800zł. Zły moment na kupno tej części, zobacz sobie ten wykres: https://cenowarka.pl/?phist=1452852

• Karta graficzna

Jesteś pewna, że Nvidia ? Wydajność Adobe jest raczej bardzo zbliżona, AMD, Nvidia, a nawet lepsza na AMD (brak pewności). Obecnie z AMD jest dużo mniej problemów niż z Nvidia.

W tym momencie warto się zatrzymać i zastanowić bo zbliżamy się do końca twojego budżetu. Uda się jeszcze wcisnąć płytę główną, ale już nic więcej z powyższymi częściami, a brakuje jeszcze dysku i karty wifi+bt.

Procesor  Intel Core i5-8400 850zł
Ram     2x8GB                800zł
Grafika rx570                 1000zł
płyta głównawedług potrzebmin ~700zł
                                                 3350zł

• KREME lubi to

Core i5-3750K | Gigabyte GA-Z77-D3H | 3x4GB 1600MHz | Gigabyte Nvidia 1070  :: Radeon 280X Asus | High Sierra 10.13 | Clover

#4 KREME

KREME
  • Members
  • 5 postów
  • LocationKatowice

Napisano 05 listopad 2017 - 16:14

• Procesor

Twój wybór tutaj jest trochę bez sensu, za tą cenę warto iść w nową platformę. Skok pomiędzy Skylake/Caby --> Coffee jest dość spory. Na sam początek z tym budżetem wybrałbym. Intel Core i5-8400 850zł.

• Ram

Słuchy chodzą, że z ceną Ramu jest teraz gorzej niż z ceną masła w sklepach. Minimum jakie musisz brać pod uwagę to 16GB, a tutaj liczymy kolejne 800zł. Zły moment na kupno tej części, zobacz sobie ten wykres: https://cenowarka.pl/?phist=1452852

• Karta graficzna

Jesteś pewna, że Nvidia ? Wydajność Adobe jest raczej bardzo zbliżona, AMD, Nvidia, a nawet lepsza na AMD (brak pewności). Obecnie z AMD jest dużo mniej problemów niż z Nvidia.

W tym momencie warto się zatrzymać i zastanowić bo zbliżamy się do końca twojego budżetu. Uda się jeszcze wcisnąć płytę główną, ale już nic więcej z powyższymi częściami, a brakuje jeszcze dysku i karty wifi+bt.

Procesor  Intel Core i5-8400 850zł
Ram     2x8GB                800zł
Grafika rx570                 1000zł
płyta głównawedług potrzebmin ~700zł
                                                 3350zł

Dziękuję za informację, i doceniam szybką odpowiedź.

Owszem budżet 3500 zł zdecydowanie jest za niski ale trudno niech się zwróci w przyszłości.

Cenę powiększam do 4300 zł. Zdecydowanie wolę hackintosha ze względu na mocne podzespoły, które można wybrać

w porównaniu do oryginalnego iMac'a.

Pozdrawiam, i czekam na więcej informacji :)

#5 reyder

reyder
  • Members
  • 430 postów

Napisano 05 listopad 2017 - 18:42

• Procesora bym nie zmieniał, sam osobiście bym go wybrał jakbym składał zestaw. Jedyny minus jest taki, że dostępność nowej generacji jest bardzo niska. Więc jeżeli zależy Ci na czasie to musisz celować w kategorię niżej. Według mnie warto poczekać, bo przeskok Coffee jest dość spory.Intel Core i5-8400 Cena: ~900zł
  • Płyta główna, Asus ma dziwny zmodyfikowany kodek audio ALC, Asrock bieda. Niestety, Gigabyte wypada najlepiej cenowo. Jeszcze MSI ma sensowne płyty ale cena sporo wyższa. Gigabyte Z370 HD3P Cena: 590zł
  • Karta graficzna, Nvidia wypadnie chyba dużo lepiej w twoim przypadku. AMD działałby lepiej (niezależność od sterowników Nvidii), ale dla Adobe chyba gorzej. GeForce GTX 1060 Nic lepszego w tym budżecie się nie zmieści. Cena: 1200zł
  • Wifi+bt, spytaj admina czy ma coś gotowego, jeśli nie to zamów z Ali. Cena: ~200zł
  • W RAM leży twój problem, dałbym dużo więcej niż 16GB, ale z dzisiejszą ceną x2 jest to szaleństwo. Cena: 800zł G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3000MHz
  • Dysk, M.2 będzie chyba najlepszym wyborem. Mniej okablowania w szafce. Cena: 500zł Samsung 960 Evo 250GB

Suma: 4200zł

Budżet już prawie pęka, a jeszcze zasilacz i opcjonalnie chłodzenie wodne jeśli chcesz.:/ Kiepski czas na budowę kompa teraz, nowa platforma dopiero wyszła, cena ramu x2 i jeszcze do tego święta idą. Na czym można zaoszczędzić ? Można brać ram z gorszym taktowaniem i inny dysk bo dałem jeden z TOP. Procesora pewnie nie kupisz aż do nowego roku, bo nie będzie go w magazynach. Jeżeli zależy Ci na czasie to celuj w platformę niżej, ale taniej nie będzie. Jedynie zaoszczędzisz trochę na płycie głównej.

• KREME lubi to

Core i5-3750K | Gigabyte GA-Z77-D3H | 3x4GB 1600MHz | Gigabyte Nvidia 1070  :: Radeon 280X Asus | High Sierra 10.13 | Clover

#6 krzyssp

krzyssp
  • Moderators
  • 699 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 05 listopad 2017 - 20:23

Tez uważam ze warto się chwile wstrzymać, ewentualnie na razie celować w 8gb ramu. Nowa platforma jest dużo lepsza, gdyż Intel przeszedł z 4 rdzeni na 6 - jest to największy przeskok wydajnościowy od wielu lat, i teraz będzie standardem wiec moim zdaniem nie ma sensu obecnie kupowanie 4 rdzeniowego i5
  • KREME lubi to

iMac 14,2: Asrock z97 Extreme 4, Intel 4790k, Nvidia 970

#7 man_of_the_oak

man_of_the_oak
  • R.E.D.
  • 803 postów
  • LocationKraków

Napisano 05 listopad 2017 - 23:45

Wifi+bt, spytaj admina czy ma coś gotowego, jeśli nie to zamów z Ali. Cena: ~200zł

Odnośnie AliExpress - polecam się wystrzegać sprzedawcy HoRiYeah. Miałem z nim spore przejścia w kwestii wymiany fabrycznie uszkodzonego sprzętu...

• KREME lubi to

ASUS Z97-Pro Gamer | Intel Core i7-4790K | 16 GB 2400 MHz CL10 RAM | ASUS GTX760-DC2T-2GD5-SSU | Samsung 850 PRO + Samsung HD103SJ | BCM94360CD | Aune T1 MK2 + Genalex Gold Lion E88CC | macOS Sierra 10.12.6

MacBook Pro 13,3" (Mid 2012) | Intel Core i7-3520M | 16 GB 1600 MHz CL11 RAM | Intel HD 4000 | Transcend 370S | macOS Sierra 10.12.6
Mac OS X Snow Leopard 10.6.8 Retail (64-bit) @ ASUS K50IN (SX152)
FlagaPL.gif Piszę poprawnie po polsku!

#8 KREME

KREME
  • Members
  • 5 postów
  • LocationKatowice

Napisano 06 listopad 2017 - 11:11

Dziękuję za informację ;)

Na chwile obecną, można zamknąć wątek.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 1st, haMac, Nietypowe, Budowa, Konfiguracja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych