Skocz do zawartości

jak w pełni odpalić hd4400 i rx480


patrex003
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem mianowicie chodzi o to że nie mogę odpalić mojego intela hd4400 (tzw. jak go odpalę mam QE/CI jest ale znów w intel power gadget mnożnik działa na najwyższych obrotach). Odpaliłem go tak:

 

config:

<key>Devices</key>
<dict>
  <key>FakeID</key>
  <dict>
    <key>IntelGFX</key>
    <string>0x04128086</string>
  </dict>
</dict>
 
<key>Graphics</key>
<dict>
   <key>Inject</key>
   <dict>
     <key>Intel</key>
     <true/>
   </dict>
   <key>ig-platform-id</key>
   <string>0x0d220003</string>
</dict>
 

i do katalogu z kextami waliłem: FakePCIID_Intel_HD_Graphics.kext, FakePCIID.kext, IntelGraphicsFixup.kext.

 

Natomiast jeśli nie odpalę to nie będzie działam mi mój RX480 (od wersji koniczyny podejrzę 4200 z High Sierra działa OOTB z QE/CI) ale musze odpinać kable od płyty głównej (że tak powiem złącza HD4400) do której jest podłączony monitor. Inaczej jeśli nie odepnę kabla (w configu zostawie powyższe parametry ale bez kextów) pojawi mi się logo rozmazane apple a na monitorze gdzie jest rx480 będę widział tylko rozmazaną tapetę. Chodzi o to że główny ekran logowania ustawia się na HD4400 i nie da się zalogować (jak ktoś używa kilku monitorów to wie co mam na myśli).

 

Z drugiej strony jeśli wyłącze całkowicie HD4400 to na monitorze gdzie jest podpięty rx480 pojawi mi się tylko rozmazane logo Appla i tyle. W dodatku na obecną chwilę muszę mieć w pełni odpalonego HD4400 by działa mi sleep.

 

 

Nie testowałem rozwiązania z Lilu i WhatEverGreen przy wyłączonej HD4400 - mówię odrazu z góry. Wolał bym jednak upewnić się pierw dokładnie czy idzie to jakoś poprawnie popchnąć / naprawić z HD4400.

 

Dzięki wielkie za informację z góry jak i pomoc.

Pozdrawiam - P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio.. :?:  :-s  jak czytałem gdzieś nawet chyba w kilku miejscach to pisali że tak to się robi.
 

czyli mam skopiować te kexty i w nim zdefiniować id układu. tylko mam podać id mojego układu czy tego pod który chcę się podszyć? a z drugiej strony jak definiuje fake id i całą resztę w configu należy coś jeszcze zrobić żeby grafika się odpaliła ? - bo np tutaj ktoś odpalił tak a mi znów nie działa ten sposób i się np zastanawiam dla czego..

 

no w sumie nie jest mi tak bardzo potrzebne ale tak profilaktycznie chciałem odpalić ją z raz (czasami warto by w przyszłości czasu zaoszczędzić).. a co Whatevergreen i lilu na pewno sprawę to rozwiązanie..

 

 

edit.

Whatevergreen + lilu i taki efekt mam, a w UEFI wyłączone iGPU:

post-4609-0-92058300-1510127151_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.