Skocz do zawartości

Losowe restarty podczas wybudzania


macsurf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten problem w zasadzie od zawsze, po ostatniej aktualizacji z El Capitan na macOS Sierra problem jest nadal.

Daję komputer w stan uśpienia i podczas wybudzenia może się zrestartować - jest to losowe. Choć jeśli coś jest podłączone do portów USB to na 99% komputer podczas próby wybudzenia zresetuje się.

Płyta główna Z97 Gigabyte Gaming Z3 / i5 4460 / GPU: GTX 960. Na innym GPU efekt był ten sam, również były 2 różne PSU.

Windows odpalany z clovera też potrafi się podczas wybudzania zrestartować.

Oczywiście kombinowałem z Cloverem z wszelkimi możliwymi ustawieniami ale bez efektu. Możę zablokować głęboki uśpienie ? Z tego co pamiętam na początku miałem tak stany ustawione, że wchodził w usypianie nie pełne - włączone wentylatory nie pamiętam który to już był stany czy zależny od C-State czy z globalnych S2/S3 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S3 to właściwy sleep, tylko jak wyłączysz je to stracisz całkowicie sleep.

 

Czytałem jakiś czas temu i błędzie znalezionym w biosach m.in. Gigabyte, że właśnie system potrafił się restaurować podczas wybudzania. Ponoć jest na to jakiś patch.

 

Następna kwestia to jaki masz lan, jak intela, to intelmausi tez potrafi psuć wybudzanie i trzeba wyłączać budzenie od strony ethernetu w preferencjach zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O patchu nie słyszałem ale poszukam info o tym :) Thanks :)

LAN to Atheros E2200. Jeszcze musiałbym dokładnie RAM przetestować, kości są z różnymi napięciami 2x8 jest 1.5 i 2x8 1.65 jak dobrze pamiętam. Chociaż zostawiłem te nowsze z 1.5V bazowego napięcia i też to samo było, no chyba, że te nowsze też są uwalone to już memtestem bym musiał dokładnie przeskanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

RAM był testowany MemTestem, nawet nowe kości kupiłem aby były takie same jak w dwóch pierwszych slotach, zasilacz także był wymieniany, karta graficzna także. Więc albo płyta główna albo CPU, ewentualnie może coś z kablami transmisyjnymi do dysków ale to już mało prawdopodobne nie mniej jednak można sprawdzić na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie a czy jest możliwość, żeby sleep w macOS uwalił zasilacz? Od 1,5 roku kilka razy dziennie usypiam system. Całkowite zamknięcie zdarzało mi się może raz w miesiącu. Ostatnimi dniami podczas usypiania systemu, już na samym końcu zamiast się uśpić komputer klasycznie się wyłączał. Wczoraj mój 4 lub 5 letni zasilacz Chieftec CFT-600-14CS padł na kolana i już się nie podniósł. Zasadniczo pracował ostatnio pod niewielkim, biurowym obciążeniem. Zastanawiam się teraz czy umarł ze starości czy może zmęczył się życiem (usypianiem zamiast wyłączaniem)  :?:  :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.