Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie

Lenovo X1 Carbon - zlecę instalację za hajs ;)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 adaml75

adaml75
  • Members
  • 1 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 14:40

Drodzy eksperci,

mam Lenovo X1 Carbon z 2014 r. (2 generacja), na którym chcę zainstalować 10.13. Mam trochę doświadczenia - robiłem już to z Lenovo T420 oraz X220 (oraz wielu desktopach). Tym razem jednak nie mogę się tym zająć, bo urodziło mi się dziecko parę dni temu i zupełnie nie mam czasu nad tym siedzieć. Mam średnio 15 minut dziennie ;)

* Co zrobiłem: mam na dysku instalację 10.13, włącza się z grafiką w trybie VESA, działa etc. (dual boot z windows 10).

* Co trzeba zrobić:

1. uruchomić grafikę (Intel HD4400),

2. skonfigurować regulację podświetlania ekranu,

3. zaaplikować patche do DSDT - ich lista jest w sieci - tak, żeby działało HDMI z dźwiękiem, klawisze regulujące podświetleniem ekranu i inne takie rzeczy (mam linki do stron z info, mogę wysłać),

4. uruchomić dźwięk (to akurat proste, jest spatchowany VoodooHDA dla X1),

5. uruchomić zarządzanie poborem energii przez CPU (SSDT). 

WiFi mam na USB, jakoś to przeżyję - nie muszę mieć zdejmowanego whitelist z biosu (ale jeśli ktoś to może zrobić, to możemy pogadać ;)

Gdyby ktoś mógł się tego podjąć - najlepiej z okolic Warszawy, ale wysyłka też wchodzi w grę - to proszę o kontakt (i propozycję cenową).

Pozdrawiam,

Adaml75

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych