Skocz do zawartości

[NVidia] GeForce GTX 260 896MB QE/CI - nie działa


robertp15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z odpaleniem QE/CI w Snow Leopardzie. Udało mi się zmusić SL do wykrywanie karty graficznej, ale za Chiny nie chce działać QE/CI, wiecie może jak to naprawić?

 

Kartę uruchomiłem za pomocą EFI strings z tutoriala na Infinitemac. Próbowałem też użyć EFIStudio - działa, ale również bez QE/CI.

 

Kartę wykrywa jako NVIDIA GeForce GTX 260 896MB VRAM. OSX działa z rozdzielczością 1920x1080.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bata że nie ruszy.

 

http://hamac.pl/topics17/efi-studio-11-vt244.htm#12840

 

Masz specjalnie przygotowane ciągi. Wklej w odpowiednie miejsce, zrestartuj kompa. Gdzie wkleić i co to chyba będziesz wiedział.

 

Pamiętaj że musisz mieć nowe drivery od nVidia ale one już są ze Snow od 10.6.2 a nawet chyba od 10.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało się zmusić ją do działania. Nie mam pojęcia czemu, ale QE i CI nie chciało działać z EFI stringami.

 

Programu z twojego linku też używałem i generowany przez niego string nie działał w pełni.

 

Wywaliłem z com.apple.boot.plist stringa i wgrałem kext NVEnabler_64 i zadziałało. Kartę wykrywa poprawnie, rozdzielczość 1920x1080 działa bez problemu, QE/CI również działa.

 

Tylko sam system działa dosyć mało stabilnie. Strasznie się wiesza przy instalacji dużych programów. Logic Studio musiałem z 5 razy instalować, Adobe master collection cs4 nie udało mi się w całości zainstalować (musiałem to robić na raty i i tak się wysypał na Premiere). :/ Ale przypuszczam, że to wina beznadziejnej płyty głównej.

 

Tak, czy siak, dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupilem Gigabyte GTX260 216PS 65nm - dziala idealnie na GraphicsEnablerze z chameleona :D Zotac GTX260 192PS 65nm dzialal tylko na NVEnablerze

 

PS: O dziwo myslalem ze bedzie suszarka jak z GTX260 Zotac'a a tu miłe zaskoczenie :D niecałe 1500rpm :D W grach też cichutko :D a myslalem ze trzeba bedzie dokupić Thermalrighta na to :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.