Skocz do zawartości

Uruchomienie HD6470M w HP 8460P


Maverick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kupiłem HP 8460P (i5 2520M).  Niestety z grafiką AMD (HD6470M)... System wstaje i działa wszystko prócz grafiki (no i wifi - ale tu radzę sobie donglem po USB).

 

Pogrzebałem w sieci i znalazłem parę "fixów" na to. Niestety sprawiają , że system nie wstaje.

 

W załączniku wrzuciłem EFI z którego startuje. 

 

Gdyby ktoś coś wiedział i podpowiedział jakąś wskazówkę to będę wdzięczny :)

EFI.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To jedyna grafika? a iGPU jest aktywne/nie?
Szczerze mówiąc nie wiem. Pod windą przy instalacji sterowników do iGPU wyskakuje error. AMD steruje jasnością ekranu itd. Wygląda jakby aktywna nie była.

HP 8460p ma też iGPU - HD3000 - kwestia tylko, czy da się ten układ (iGPU) wyłączyć. Jeśli tak, to można próbować powalczyć z HD6470M, jeśli nie - HD3000 jest do odpalenia, ale czasem sypie artefaktami.

Wydaje mi się , że właśnie HD3000 w tym lapku jest wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę istotnych błędów. T co jest - to nie działa PM, LPC nie jest ładowane, nie ładuje się AppleHDA - brak dźwięku. Te błędy nie powinny wpływać na wstanie GUI.

 

Natomiast jak bez Inject ATI i InjectEDID startuje to po co chcesz to zaznaczać? Karty AMD od 6xxx w górę teoretycznie powinny same startować bez inject, a EDID wstrzykujemy wtedy jak Clover i macOS nie potrafi go odczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem EDID poprzez narzędzie AMD na Windowsa i wstrzyknąłem poprzez Clovera. Niestety nic to nie dało. Kombinuję dalej.

5oaRt93.jpg

 

 


Dobra, bez injectAti ruszyło. Rozdzielczość jest już natywna ale akceleracji brak. Potrzebuję wklepać wartości VendorID i ProductID ( Vendor i DeviceID z raportu systemowego)?

 

edit:
Lipa. Czarny ekran.

 


Nie na czasie jestem i dopiero teraz obczaiłem , że istnieje coś takiego jak Lilu i WhatEverGreen. Wgrane najnowsze, flagi dodane, niestety black screen przy "injectAti". Z odznaczonym nie ma black screenu ale akceleracji również brak.
Macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, rozpoznał grafikę. Ale jest 4mb i akceleracji ciągle brak. Gdzie może być błąd?

post-6110-0-92636600-1511175121_thumb.png

 

edit:

Uruchomione na 10.12 :D ! Miałem trefne FAKE ID. Pomógł AMDFramebufferUtility i wpisanie do Clovera connectors patchy. Na 10.13 pewnie też będzie latać ale to już sprawdzę potem :D

post-6110-0-50889200-1511185895_thumb.png

 

edit2:

Na 10.13 również działa. Odpalona reszta. Działa chyba wszystko:

- akceleracja

- dźwięk (ze złącz również, Siri działa)

- Gesty gładzika

- bateria

- wifi zmienione działa

 

Nie widzę tylko opcji do zmiany jasności (na baterii jest około 50%, na kablu 100%) ale to chyba wyłączałem w Biosie na czas instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa pusta - Apple stosuje specjalną metodę w DSDT - trzeba dodać PNLF czy jakoś tak był, to suwaczek od jasności pojawi się i powinieneś móc regulować jasność. Coś mi się kojarzy że najnowsze clovery to ogarniają i potrafią wstawić tę metodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że zacytuje temat na forum toniego:

https://www.tonymacx86.com/threads/hp-elitebook-8460p-backlight-control-issue.169927/page-2

 

u gościa suwak jest i usunął AppleBacklightInjector.kext i zaczęło działać...

 

Może warto spróbować. Zrób kopię wcześniej, usuń i przebuduj cache. No i wywal też ten kext ACPIbacklightkext.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.