Skocz do zawartości

Jaka karta NGFF (M.2) do laptopa? DW1830 będzie?


kormoran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

po krótkiej przerwie zmienię sprzęt, będzie to Dell M3800. 

Problemem jest karta WIFI - siedzi tam Intel AC7260 w slocie M2/NGFF, która to jak wiadomo jest nie do ruszenia.

 

Poczytałem trochę tematów na forach i poszukiwana przeze mnie poprzednio karta BMC94352Z nie zawsze działa.

 

Czy ktoś z szanownych forumowiczów może podać mi jakąś sprawdzoną kartę, którą mogę włożyć? Czy karta Dell DW1830 będzie działać? Czy może z tą w/w nie ma problemów? Nie chcę wydawać 200 zł na daremno.

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMC94352Z czyli DW1560 odpala, jeśli się nie ładuje to potrzebujesz patcha fvco (frequency voltage controlled oscillator) do Clovera. Robiłem różne wersje i zawsze zaskakiwało.

Ostatnio miałem okazję robić TP-Linka T6E, który jest na BCM4352 - wystarczył patch fcvo i wstrzyknięcie prawidłowego ID bo nie było go w kextach systemowych.

<dict>
	<key>Comment</key>
	<string>AirPortBrcm4360 - fcvo</string>
	<key>Disabled</key>
	<false/>
	<key>Find</key>
	<data>gflSqgAAdSk=</data>
	<key>Name</key>
	<string>AirPortBrcm4360</string>
	<key>Replace</key>
	<data>gflSqgAAZpA=</data>
</dict>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Niestety nie mogłem w Polsce na szybko znaleźć tej karty. Ale tego DW1830 będę miał na weekend na próby i jeśli odpali to kupuję go za 100 zł więc pewnie warto. Jeśli nie ruszy będę ściągał tego DW1560.

 

Przez weekend będę się bawił z  tym Dellem, mam nadzieję że uda się zrobić kolejny set do UnibootX'a ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Niestety nie mogłem w Polsce na szybko znaleźć tej karty. Ale tego DW1830 będę miał na weekend na próby i jeśli odpali to kupuję go za 100 zł więc pewnie warto. Jeśli nie ruszy będę ściągał tego DW1560.

 

Przez weekend będę się bawił z  tym Dellem, mam nadzieję że uda się zrobić kolejny set do UnibootX'a ;-)

 

Jak za 100 masz do kupna, to bardzo się opłaca (patrząc na ceny z alledrogo). Ja za 105 zł od chinoli zamówiłem, jak dobrze pójdzie to na sylwestra dojdzie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem parę prób w 10.13. Karta bez popychania działa (WiFi). Jeśli chcemy mieć Bluetooth instalujemy do Clovera dwa kexty: BrcmFirmwareRepo.kext, BrcmPatchRAM2.kext i bluetooth również działa. Patche podane przez oswaldini nie były potrzebne. Gorzej że w M3800 są tylko dwie antenki, muszę dorobić sobie 3 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.