Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

MacOS na AMD i dyskusja na temat legalności (kolejna...)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_SenioR_*

Guest_SenioR_*
  • Guests

Napisano 03 grudzień 2017 - 21:21

No cóż, od dłuższego czasu widzę że zaczeliście dorównywać poziomem do MyApple.

Wyłączam się z tego forum, bo i tak nigdy nie otrzymałem żadnego merytorycznego wsparcia, tylko głupie docinki.

Pozdrawiam 314TeR i życzę mimo wszystko powodzenia w prowadzeniu merytorycznego forum hamac pl

1 nie idę w konflikt tylko bronię swojego zdania.

2 nie uczepiłem się, ale takie sformułowania są zniechęcające dla posiadaczy AMD, a myślę że mimo to powinni otrzymać jakieś  wsparcie.

3 Chciałbym pomagać, ale przydałby się osobny dział dla AMD a ze slipem nie mam problemów i nie mam większych problemów i innych niż szanowne grono intela

4 nie twierdzę że nie są potrzebne (mnie akurat nie) do zwykłego użytkowania jak opisywałem i do celów poznawczych AMD wystarcz aż nadto.

5 Apple rozdaje za darmo system, tak ale posiadaczom maców a nie PC, czytałeś umowę licencyjną? jeżeli wyrażasz zgodę na warunki zawarte w umowie to wszystko jasne i tutaj nie ma żadnej innej interpretacji. Sam chciał bym żeby to było legalne ale nie jest.

Jeszcze raz pozdrawiam.

#22 Estrax

Estrax
  • Members
  • 995 postów
  • LocationToronto, ON, Canada

Napisano 03 grudzień 2017 - 21:28

5 Apple rozdaje za darmo system, tak ale posiadaczom maców a nie PC, czytałeś umowę licencyjną? jeżeli wyrażasz zgodę na warunki zawarte w umowie to wszystko jasne i tutaj nie ma żadnej innej interpretacji. Sam chciał bym żeby to było legalne ale nie jest.

Napiszę to jeszcze raz: na terenie Polski obowiązują tylko i wyłącznie te zapisy licencji Apple, które mają pokrycie w polskim prawie. Posiadając nabyty fizyczny nośnik z systemem, możesz go legalnie zainstalować i użytkować na dowolnym komputerze. A wliczając temat aktualizacji, możesz wtedy legalnie użytkować najnowszą wersję macOS - nawet do celów komercyjnych.
Spoiler

#23 Guest_SenioR_*

Guest_SenioR_*
  • Guests

Napisano 03 grudzień 2017 - 21:37

Napiszę to jeszcze raz: na terenie Polski obowiązują tylko i wyłącznie te zapisy licencji Apple, które mają pokrycie w polskim prawie. Posiadając nabyty fizyczny nośnik z systemem, możesz go legalnie zainstalować i użytkować na dowolnym komputerze. A wliczając temat aktualizacji, możesz wtedy legalnie użytkować najnowszą wersję macOS - nawet do celów komercyjnych.

Pokarz mi ten przepis odnoszący się do oprogramowania do własności intelektualnej. W tedy będę się cieszył razem z wami z legalnego hamaca.

#24 oswaldini

oswaldini
  • Moderators
  • 10749 postów
  • LocationBrzeszcze / Kraków

Napisano 03 grudzień 2017 - 21:59

Nie będę się rozpisywał na temat legalności bo widzę, że dyskusja zmierza do lasu...

Wypowiem się jednak co do AMD bo sam na nim zaczynałem. To nigdy nie będzie działać idealnie do momentu aż Apple zastosuje procki AMD w swoich kompach. Aktualizacje jak widać często są bardzo kluczowe - np jak w przypadku niedawno odkrytego buga w 10.13. Mało tego, na tym przypadku widać, że aktualizacja poszła odgórnie i nie musiałeś się nawet na to godzić - w przypadku AMD nie do przyjęcia !!! Postawić oczywiście się da, działać oczywiście będzie, chcesz to rób, nikt Ci nie zabroni. Nie zarzucaj jednak innym, że chcą postawić maszynę jak najbliższą oryginałowi w celu eliminacji zbędnych problemów.

To forum zawsze było nastawione nie na podawanie rozwiązania na tacy, a w uświadamianiu i uczeniu użytkowników. Czasy pozmieniały się jednak do tego stopnia, że ludzie są tak bezczelni, że jak nie dasz im rozwiązania to cię zwyzywają, "oplują" albo znajdą na Ciebie prywatne namiary i będą męczyć o pomoc na PM/Tel/Skype/FB - no bez jaj !!

MacBook Pro 2012 MD103 15" | i7-3615QM | 8 GB RAM | HD4000 + GT650M | Samsung 830 256 GB
Hack Gigabyte H81N | i5-4460 | 8 GB RAM | HD4600 | 2x mSATA SSD 32GB RAID0 (64GB) + SSHD 500 GB | Raijintek Metis | SFX-L 500W | WiFi

HomeSerwer: HP G7 N54L | 2.2GHz (800-2200Mhz) | 4GB RAM | 2x WD RED 2TB | Synology DSM 6.0.2 @ Jun's bootloader | Time Machine + PLEX + CouchPotato + SickRage + masa innych

iPhone 7 32GB Black
FlagaPL.gif Piszę poprawnie po polsku! | CloverEFI | Nie pomagam na PRIV

#25 Guest_SenioR_*

Guest_SenioR_*
  • Guests

Napisano 03 grudzień 2017 - 22:08

Nie będę się rozpisywał na temat legalności bo widzę, że dyskusja zmierza do lasu...

Wypowiem się jednak co do AMD bo sam na nim zaczynałem. To nigdy nie będzie działać idealnie do momentu aż Apple zastosuje procki AMD w swoich kompach. Aktualizacje jak widać często są bardzo kluczowe - np jak w przypadku niedawno odkrytego buga w 10.13. Mało tego, na tym przypadku widać, że aktualizacja poszła odgórnie i nie musiałeś się nawet na to godzić - w przypadku AMD nie do przyjęcia !!! Postawić oczywiście się da, działać oczywiście będzie, chcesz to rób, nikt Ci nie zabroni. Nie zarzucaj jednak innym, że chcą postawić maszynę jak najbliższą oryginałowi w celu eliminacji zbędnych problemów.

To forum zawsze było nastawione nie na podawanie rozwiązania na tacy, a w uświadamianiu i uczeniu użytkowników. Czasy pozmieniały się jednak do tego stopnia, że ludzie są tak bezczelni, że jak nie dasz im rozwiązania to cię zwyzywają, "oplują" albo znajdą na Ciebie prywatne namiary i będą męczyć o pomoc na PM/Tel/Skype/FB - no bez jaj !!

"Nie zarzucaj jednak innym, że chcą postawić maszynę jak najbliższą oryginałowi w celu eliminacji zbędnych problemów."

Nic takiego nie zarzucam, i nigdy nie zarzucałem, świetnie że dożycie do doskonałości, pochwalam jak najbardziej.

Ale nie zaprzeczysz chyba że totalnie dyskryminujecie posiadaczy AMD? którzy potrzebują jakiegoś wsparcia tak samo jak posiadacze intela niepraw darz.

Ja nigdy nie oczekiwałem na gotowe rozwiązania, ale na podpowiedzi co zrobić gdy coś nie działa, czytam forum już jakiś czas i wszędzie są pytania i są podawane podpowiedzi, sugestie i nawet gotowe rozwiązania;) a jak cię zwyzywają to zgłoś do admina i chyba po sprawie?

Pozdro.

#26 oswaldini

oswaldini
  • Moderators
  • 10749 postów

Napisano 03 grudzień 2017 - 22:16

Jaka dyskryminacja ? Ktoś nie ma doświadczenia z AMD to nie odpowiada. Doba ma tylko 24h, nie ma na wszystko czasu, ja osobiście go nie posiadam, żeby na nowo zgłębiać temat kerneli na AMD etc. Dyskryminacja to by była jakbyśmy powiedzieli "Idź Pan w p...du i kup intela bo na AMD się nie da."

Tak jak pisał admin, jeśli tylko masz chęci i czas można poświęcić specjalny dział tylko dla AMD.

MacBook Pro 2012 MD103 15" | i7-3615QM | 8 GB RAM | HD4000 + GT650M | Samsung 830 256 GB
Hack Gigabyte H81N | i5-4460 | 8 GB RAM | HD4600 | 2x mSATA SSD 32GB RAID0 (64GB) + SSHD 500 GB | Raijintek Metis | SFX-L 500W | WiFi

HomeSerwer: HP G7 N54L | 2.2GHz (800-2200Mhz) | 4GB RAM | 2x WD RED 2TB | Synology DSM 6.0.2 @ Jun's bootloader | Time Machine + PLEX + CouchPotato + SickRage + masa innych

iPhone 7 32GB Black

#27 Guest_SenioR_*

Guest_SenioR_*
  • Guests

Napisano 03 grudzień 2017 - 22:26

Jaka dyskryminacja ? Ktoś nie ma doświadczenia z AMD to nie odpowiada. Doba ma tylko 24h, nie ma na wszystko czasu, ja osobiście go nie posiadam, żeby na nowo zgłębiać temat kerneli na AMD etc. Dyskryminacja to by była jakbyśmy powiedzieli "Idź Pan w p...du i kup intela bo na AMD się nie da."

Tak jak pisał admin, jeśli tylko masz chęci i czas można poświęcić specjalny dział tylko dla AMD.

cytat "Dyskryminacja to by była jakbyśmy powiedzieli "Idź Pan w p...du i kup intela bo na AMD się nie da."

No właśnie już nie jednokrotnie z taką sytuacją się spotkałem, przykre ale prawdziwe.

Na szczęście temat kerneli jest na innym forum i z tym niema problemu, raczej ważniejsze jest pomoc w przygotowaniu pena, rozwiązania problemu z grafiką i tak dalej, to samo co na intelu.

#28 krzyssp

krzyssp
  • Moderators
  • 697 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 03 grudzień 2017 - 23:16

Co do tego że po zrobieniu Hamaca ludzie przesiadają się na Apple - potwierdzam swoim przypadkiem, od kiedy poznałem lepiej MacOS (wtedy jeszcze OS X) stwierdziłem, że to jest jedyny system jakiego chcę używać na codzień i od tamtego czasu przesiadam się na sprzęt Apple, tym razem już z ich logiem ;) 

I jeszcze raz - jest mało ludzi którzy ogarniają temat AMD więc masz mało odpowiedzi. Skoro chcesz stawiać na AMD to super, mam nadzieję że taki Hamac będzie Ci dobrze służył. Jednak jeśli chcesz bardziej specyficznych porad spróbuj w miejscu, gdzie więcej osób będzie mogło Ci pomóc, czyli prawdopodobnie na forach anglojęzycznych. 

iMac 14,2: Asrock z97 Extreme 4, Intel 4790k, Nvidia 970

#29 Guest_SenioR_*

Guest_SenioR_*
  • Guests

Napisano 03 grudzień 2017 - 23:24

Co do tego że po zrobieniu Hamaca ludzie przesiadają się na Apple - potwierdzam swoim przypadkiem, od kiedy poznałem lepiej MacOS (wtedy jeszcze OS X) stwierdziłem, że to jest jedyny system jakiego chcę używać na codzień i od tamtego czasu przesiadam się na sprzęt Apple, tym razem już z ich logiem ;)

I jeszcze raz - jest mało ludzi którzy ogarniają temat AMD więc masz mało odpowiedzi. Skoro chcesz stawiać na AMD to super, mam nadzieję że taki Hamac będzie Ci dobrze służył. Jednak jeśli chcesz bardziej specyficznych porad spróbuj w miejscu, gdzie więcej osób będzie mogło Ci pomóc, czyli prawdopodobnie na forach anglojęzycznych. 

Ale strasznie krytykują, nie nie chcę specyficznych porad, czy porada na temat karty graficznej lub internetu to jakaś różnica? w porównaniu do intela? czy problem z artefaktami na niektórych karta graficznych to wina procesora, nie to są problemy występujące na tym forum na procesorach intela ale to nie procesory są winne.

I taki hamac bardzo dobrze mi służy od Maverica po dzień dzisiejszy (przeskoczyłem tylko sierre)

#30 reyder

reyder
  • Members
  • 396 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 01:59

bla bla gadanie. Wchodzę w wątek AMD na insanelymac i co widzę:
  • Photoshop się nie uruchamia (crash) POMOCY (dissasembler pokazuje funkcje _intel_fast_memcpy, trzeba robić patch manualnie za każdym razem)
  • Publicly-available XNU sources lack the necessary functions needed for generating the IOPower data
  • nędzna wydajność Nvidii z prockami AMD
  • brak sleepu
  • jak wygląda sprawa z PM ? bo nic nie znalazłem
  • problem aktualizacji, np ostatnia wymuszona przez Apple, aktualizacja podmieni kernel bez twojej inf. i jesteś w ( | ). Przynajmniej ja bym był. Musiałbym ściągać instalacje macOs na PEN, z niej odszyfrować dysk i podmienić kernel. Poza tym FV2 nie będzie działać na amd.

Większość ludzi idących w haca stawia je do pracy, edytowanie, grafika. Wyobrażasz sobie polecić im zestaw na AMD ? Taaak jakoś tego nie widzę. Oczywiście są też tacy, domowi użytkownicy jak ty, chcący postawić sobie macOS do codziennego użytku. Przychodzi tutaj sobie taki ludek, nie mający pojęciu o stawianiu maca i pyta się czy jest sens stawiać go na AMD. Ludzie mają problemy aby odpalić system na Intelu, najbardziej kompatybilnym sprzęcie, więc trudno aby nie pisać "Daj sobie spokój tylko się zniechęcisz".

Core i5-3750K | Gigabyte GA-Z77-D3H | 3x4GB 1600MHz | Gigabyte Nvidia 1070:: Radeon 280X Asus | High Sierra 10.13 | Clover

#31 JEDI_V

JEDI_V
  • Members
  • 436 postów
  • LocationNakło Śląskie

Napisano 04 grudzień 2017 - 08:02

SenioR, nie dociera do Ciebie żadna merytoryka. Jest takie przysłowie, że niewiedzę koryguje się książką a głupotę szpadlem, zastanów się do której części tego przysłowia pasuje Twoja postawa.

ASUS P7P55-M /i3-540/4GB DDR3 1333MHz/HD6670/2xHitachi 500GB-2.5"-7200/10.10.5-UniBootX Clover 2015-08-16

Mac Mini Late 2012 i7/128SSD/1TB HDD/16GB-High Sierra

MacBook Pro 13" Mid 2009 C2D 2.26GHz/500GB HDD/8GB-High Sierra

iPhone 6 Plus-iOS 11

#32 Guest_SenioR_*

Guest_SenioR_*
  • Guests

Napisano 04 grudzień 2017 - 10:32

Drogi adminie 314TeR, sam możesz zobaczyć jaki poziom merytoryczny prezentuje to forum, ostatnie dwa posty to, no nie nazwę bo nieodpowiednie słowa pchają się na język. Szkoda mojego czasu na to forum, poziom myApple osiągnięty w 100%

Pozdrawiam wszystkich życzę mądrzejszych postów niż te dwa ostatnie pisane przez geniuszy ;)

#33 oswaldini

oswaldini
  • Moderators
  • 10749 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 11:59

Ostatnie dwa posty ?? Przedostatni post od reydera to czysta prawda grzecznie przedstawiona. Odnieś się do faktów bo na razie zwykły z Ciebie krzykacz.

SenioR sam prowokujesz i robisz sensację, reszta userów niestety niepotrzebnie wdała się w dyskusję, gdzie została sprowadzona do Twojego poziomu.

iPhone 7 32GB Black

#34 Guest_SenioR_*

Guest_SenioR_*
  • Guests

Napisano 04 grudzień 2017 - 12:02

Prośba do Administratora, proszę o usunięcie mojego konta na tym szanownym forum.

Betonu nie rozwalę, nie da rady.

#35 oswaldini

oswaldini
  • Moderators
  • 10749 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 12:26

Poproszono o konkretną odpowiedź w sprawie konkretnych problemów na AMD i sprawa się rypła.

iPhone 7 32GB Black

#36 JEDI_V

JEDI_V
  • Members
  • 436 postów
  • LocationNakło Śląskie

Napisano 04 grudzień 2017 - 21:15

Sprawa się rypła bo do człowieka nie dociera merytoryka przedstawiona przez zaawansowanych userów. Nikt przy zdrowych zmysłach i z premedytacją nie będzie stawiać hamacka na AMD, a że w domowym zaciszu koledze SenioR "wszystko" działa, nie znaczy, że nadaje się to do pracy.

Jedni z nas stawiaja osx na pc z ciekawości, a drudzy  potrafią liczyć( i myślę,że tych jest wiekszość), nie działa na nich magia applowskiego "emejzing", po za tym ta druga grupa ma kolosalna wiedzę informatyczną/techniczna i nie da się zrobić w wała applowskimi kastratami.

ASUS P7P55-M /i3-540/4GB DDR3 1333MHz/HD6670/2xHitachi 500GB-2.5"-7200/10.10.5-UniBootX Clover 2015-08-16

iPhone 6 Plus-iOS 11

#37 Guest_SenioR_*

Guest_SenioR_*
  • Guests

Napisano 04 grudzień 2017 - 21:25

Ależ zioniecie nienawiścią, kiedyś to forum miało być przyjazne i pomocne DLA KAŻDEGO, a wyszło jak, też jak zawsze.

Zawsze znajdzie paru, parunastu najmądrzejszych którym zaczyna coś się robić, stają się BOGAMI, a do nich dołącza parunastu klakierów.

Ponawiam prośbę do Admina o usunięcie mojego konta.

#38 Maidenman

Maidenman
  • Members
  • 59 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 21:36

Tak, to ja jeszcze wrzucę dwa kamyczki do ogródka. Zanim zajrzałem na to forum i zdecydowałem się zmienić architekturę pod Intela, to przez około rok pracowałem z hackintoshem na AMD.

Pierwsze kilka miesięcy na !@#$%^ buildzie z YosemiteZone od niresha - fatalny badziew, ale jeszcze nie byłem w temacie zorientowany, a na YouTube jest cała masa prostych poradników jako to badziewie zainstalować. No niby działa, ale sypie się na czym tylko może, resetuje przy trudniejszych zadaniach i obliczeniach, posiada kombajn niepotrzebnych (bo uniwersalnych) kextów, a przede wszystkim nie wiadomo co tam nas szpieguje.

Następne ponad pół roku używałem "czystego" obrazu z podmienionym kernelem. Tutaj sprawa wymagała większego zacięcia i mocnej chęci dopięcia swego. Potrzebowałem dużo czasu, żeby ogarnąć temat, dużo rozmów na forum i pomocy admina zagranicznego forum specjalizującego się tylko w hackach na AMD. Gość jest aktywny i dużo mi pomógł. El Capitan działał w miarę sprawnie, prawie nigdy się nie wysypywał. Działał AppStore i część innych usług. Niestety niektóre aplikacje, jak np. pakiet Adobe działały wyraźnie wolniej i obciążały procesor bardziej niż powinny. Kilku GB pliki .psb wywalały Photoshopa. Niestety nie dało się uruchomić aplikacji napisanych wyłącznie pod architekturę Intela i za nic na świecie nie dało się ich odpalić. Tak zostały napisane i koniec - m.in. TeamSpeak3, Sketch i kilka pomniejszych których nie pamiętam. No i drażliwy temat, gry: nawet te ze Steama pod macOs potrafiły wyraźnie czasem lagować i gubić klatki. System nadawał się do codziennej pracy przy specyficznych programach, ale raz na jakiś czas doskwierała jakaś drobna niewygoda. Pamiętam, że w którymś momencie miałem dość zastanawiania się czy program się sypie dlatego że jego autor coś źle napisał, czy dlatego że ja odpalam na AMD.

Na platformie Intela skonfigurowanej przy poradach 314TeR i oswaldini, instalacja przebiegła bez najmniejszego problemu, praktycznie korzystając wyłącznie z poradnika i bez dodatkowych pytań o pomoc. 100% kompatybilności ze wszystkim.

Trudno się więc dziwić, że nauczeni własnym doświadczeniem polecamy najprostsze i najlepsze rozwiązanie, by zaoszczędzić innym cierpienia ;-)

Drugą sprawą jest, że jak ktoś jest bystry i rozumny w temacie, to sobie na AMD poradzi. Niestety większość ludzi oczekuje gotowych rozwiązań podanych na tacy a przy pierwszej porażce się podda i będzie innym rozpowiadać że macOS to kupa badziewia, sypie się itp., itd.

Sierra 10.12.6 & Windows 7 Ultimate, Intel i7 4790K 4,0 GHz, ASUS Z-97 PRO GAMER, Kingston DDR3 12GB CL9, ASUS GeForce GTX 950, Kingston SSDNow V+200 120 GB + Seagate ST1000DM003 1TB 64MB SATA3

#39 Guest_SenioR_*

Guest_SenioR_*
  • Guests

Napisano 04 grudzień 2017 - 21:58

Tak, to ja jeszcze wrzucę dwa kamyczki do ogródka. Zanim zajrzałem na to forum i zdecydowałem się zmienić architekturę pod Intela, to przez około rok pracowałem z hackintoshem na AMD.

Pierwsze kilka miesięcy na !@#$%^ buildzie z YosemiteZone od niresha - fatalny badziew, ale jeszcze nie byłem w temacie zorientowany, a na YouTube jest cała masa prostych poradników jako to badziewie zainstalować. No niby działa, ale sypie się na czym tylko może, resetuje przy trudniejszych zadaniach i obliczeniach, posiada kombajn niepotrzebnych (bo uniwersalnych) kextów, a przede wszystkim nie wiadomo co tam nas szpieguje.

Następne ponad pół roku używałem "czystego" obrazu z podmienionym kernelem. Tutaj sprawa wymagała większego zacięcia i mocnej chęci dopięcia swego. Potrzebowałem dużo czasu, żeby ogarnąć temat, dużo rozmów na forum i pomocy admina zagranicznego forum specjalizującego się tylko w hackach na AMD. Gość jest aktywny i dużo mi pomógł. El Capitan działał w miarę sprawnie, prawie nigdy się nie wysypywał. Działał AppStore i część innych usług. Niestety niektóre aplikacje, jak np. pakiet Adobe działały wyraźnie wolniej i obciążały procesor bardziej niż powinny. Kilku GB pliki .psb wywalały Photoshopa. Niestety nie dało się uruchomić aplikacji napisanych wyłącznie pod architekturę Intela i za nic na świecie nie dało się ich odpalić. Tak zostały napisane i koniec - m.in. TeamSpeak3, Sketch i kilka pomniejszych których nie pamiętam. No i drażliwy temat, gry: nawet te ze Steama pod macOs potrafiły wyraźnie czasem lagować i gubić klatki. System nadawał się do codziennej pracy przy specyficznych programach, ale raz na jakiś czas doskwierała jakaś drobna niewygoda. Pamiętam, że w którymś momencie miałem dość zastanawiania się czy program się sypie dlatego że jego autor coś źle napisał, czy dlatego że ja odpalam na AMD.

Na platformie Intela skonfigurowanej przy poradach 314TeR i oswaldini, instalacja przebiegła bez najmniejszego problemu, praktycznie korzystając wyłącznie z poradnika i bez dodatkowych pytań o pomoc. 100% kompatybilności ze wszystkim.

Trudno się więc dziwić, że nauczeni własnym doświadczeniem polecamy najprostsze i najlepsze rozwiązanie, by zaoszczędzić innym cierpienia ;-)

Drugą sprawą jest, że jak ktoś jest bystry i rozumny w temacie, to sobie na AMD poradzi. Niestety większość ludzi oczekuje gotowych rozwiązań podanych na tacy a przy pierwszej porażce się podda i będzie innym rozpowiadać że macOS to kupa badziewia, sypie się itp., itd.

Widzisz, na tym , mam nadzieję że myślę  o tym samym forum, nikt nikogo nie obraża, pomagają sobie ludki z całego świata w kulturalny sposób, podają sobie GOTOWCE i nikt nie napisze innemu "a szukać umiesz!".

No cóż tam jest inna kultura której Polakom brak.

Ja już tam sobie od jakiegoś czasu kulturalnie postuje i korzystam z porad, a czasami jak mogę, coś wiem to poradzę.

I tyle w temacie.

#40 JEDI_V

JEDI_V
  • Members
  • 436 postów
  • LocationNakło Śląskie

Napisano 05 grudzień 2017 - 09:37

Odpowiedz na jedno zasadnicze pytanie, czy produkty firmy Apple pracują na procesorach AMD?

iPhone 6 Plus-iOS 11

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych