Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

MacOS na AMD i dyskusja na temat legalności (kolejna...)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#41 javazlaz

javazlaz
  • Members
  • 1486 postów
  • LocationCzęstochowa

Napisano 05 grudzień 2017 - 14:50

Ja również zaczynałem od hacka na AMD, a dokładnie był to procesor E-350 1.6GHz. System to był retail 10.6.8 ze zmodyfikowanym kernelem 10.6.3, zainstalowany za pomocą modCD od Nawcomma. To były czasy gdzie poza distro od Hazarda i iAtkosem nie było nic co by wspierało AMD. A teraz o bolączkach takiego setupu:

- brak PM

- brak sleepu

- problem kernela z poprawną obsługą przerwań, pokładowe audio dawało trzaski na wyjściu, nie do wysterowania nawet z VoodooHDA

- konieczność podmiany kernela po każdym update

- niepoprawnie działająca wirtualizacja, często powodująca freezy (a maszyn wirtualnych używam codziennie, to _musi_ działać)

- KP w kompletnie losowych momentach

- artefakty w połączeniu z grafiką NVidii (8400GS).

Gdyby działało to tak cudownie, zostałbym przy dużo tańszym AMD, a jednak tak się nie stało. Nie jest frajdą dokładanie ciężko zarobionych pieniędzy do części, które nie przyspieszą mi komputera, a "jedynie" zapewnią bezproblemową pracę. Ale albo porządny hack, albo oryginalny Mac za 3x tyle. Gdy pojawi się nowy mini, który uciągnie bez zająknięcia 4K@60Hz, chętnie rozważę jego zakup, bo chcę w niedalekiej przyszłości kupić monitor 4K.

macOS 10.13.1 - Asus Z97-C (v2403) | Core i3-4330 | G.Skill RipjawsX 16GB DDR3 1600MHz CL7 1.5V | HD 4600 | Samsung 850 EVO 250GB | WD Red 1TB | Intel I218-V | Dell DW1510 | Asus USB-BT400 | ALC 892 | be quiet! Pure Power L8-300W | SPC HE924v2 | Fractal Design Define R4 Titanium

iPhone SE 16GB Space Gray

Spoiler

#42 roratoga

roratoga
  • Donator
  • 264 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 19:57

dodam swoje 3 grosze

zgadzam sie z autorem tematu ze administracja nie chce angazowac sie w suport amd jak i suport laptopow

tematy w tym temacie sa wywalane do kosza bez powodu

akceptowane sa pomoce tylko do podzespolow ktore wykorzystuja admini

i teraz najlepsze

forum tomyego tak krytykowane tak wszysko na nie najgorsze itp a co sie okazuje ? otoz wszelkie problemy ktore odbiegaja od problemow  lini podzespolow promowanych przez adminow sa kierowane na to forum

a i nabijanie postow w stylu pisze poprawnie po polsku

po co pomoc jesli mozna napisac ze brak ogonka i licznik postow leci

SAMSUNG NP350V5C-S0FPL / Intel® Core™ i5-3210M CPU @ 2.50GHz, 2494 MHz / Intel® 7 Series Chipset Family SATA AHCI Controller / Intel HD Graphics 4000 / AMD Radeon HD 7600M / Realtek ALC269 / Realtek PCIe GBE Family Controler / Atheros AR5B195

#43 314TeR

314TeR

Administrator

• Administrators
  • 17010 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 07 grudzień 2017 - 19:18

zgadzam sie z autorem tematu ze administracja nie chce angazowac sie w suport amd jak i suport laptopow

Kłamstwo i takie opinie będę tępił. Wypowiadać się można jak się temat zna, posiada sprzęt, wiedzę o temacie. Co Ci ma odpisać ktoś kto nie miał tego sprzętu, lub nie zna tematu, że nic Ci nie powie, bo nie miał do czynienia z problemem?

Kłamstwo i to tendencyjne. Proszę o pokazanie choć jednego tematu zawierającego jakąkolwiek wartościową treść który leży w koszu!

Następne kłamstwo, nikt nikomu nie zabrania tu pisać o jakimkolwiek sprzęcie. Polecany jest jedynie sprzęt znany i bezproblemowy. Nikt z nas nie czepie żadnego dochodu np z sponsorowanych linków do sklepów jak czyni to forum Tonego.

i teraz najlepsze
forum tomyego tak krytykowane tak wszysko na nie najgorsze itp a co sie okazuje ? otoz wszelkie problemy ktore odbiegaja od problemow  lini podzespolow promowanych przez adminow sa kierowane na to forum
a i nabijanie postow w stylu pisze poprawnie po polsku
po co pomoc jesli mozna napisac ze brak ogonka i licznik postow leci

Mógłbyś to napisać po Polsku? Tego nie sposób w ogóle zrozumieć o co Ci chodzi. Twoje notoryczne łamanie zasad pisowni obowiązujących w Polsce jest dla mnie nie do zaakceptowania. Chcesz pisać na forum - nie ma problemu, ale rób to z szacunkiem dla innych.

Co do odsyłania na forum Tonego - proszę pokaż choć jeden wątek gdzie ktoś posiadający sprzęt promowany przez Tonego został odesłany na jego forum. Owszem odsyłane są wszelkie prośby pomocy w stylu - użyłem unibeast - pomocy system wybuchł. Jeśli użyłeś ich zgłoś się do autora po pomoc, my ich nie używamy, bo wiemy jakie zniszczenia mogą spowodować systemie.

Co ja widzę - widzę parę osób jak SenioR który strzelił focha jak mu ktoś napisał prawdę o jego wyobrażeniu AMD, widzę, wybaczcie za dosadne określenie, "analfabetów" niepotrafiących użyć języka polskiego zgodnie z obowiązującymi zasadami, widzę wiele osób z postawą roszczeniową uważających, że naszym psim obowiązkiem jest pomóc każdemu w każdym wypadku, w każdej sytuacji i o każdej godzinie. Ja szczerze mam dość. Mam dość takich wątków. Dość mam dość czytania postów takich osób i albo zmienią swoje nastawienie, albo zwyczajnie będę wywalał takich delikwentów z forum. To forum jak uruchamiałem je blisko 10 lat temu, miało w założeniu pomóc osobom w Polsce i nie tylko postawić Mac OS X na PC. Wszystkie narzędzia jakie publikuję robię to TYLKO i wyłącznie dla ludzi, którzy nie znają tematu i nie wiedzą jak postawić macOS. Wszystkie narzędzia przygotowywałem dzięki wiedzy zdobytej  po tysiącach godzin siedzenia w tematach OSx86. Mi żadne z nich jak UniBootX czy modyfikacje AppleHDA nie są potrzebne. Nie muszę ich udostępniać, bo mi NIE są potrzebne. Więc jak wciąż będę widział taką postawę na forum - pretensje, agresję dlaczego nie śmiemy pomagać, to może się skończyć to forum. Forum istnieje WYŁĄCZNIE z mojej nieprzymuszonej woli przez kogokolwiek, ale nie mam zamiaru go prowadzić i czytać jedynie agresji, pretensji czy analfabetów.

• krzyssp lubi to

ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Co daje kalibracja monitora - zobacz jak można poprawić jakość obrazu.

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

Pomogliśmy Tobie - pomóż nam - przekaż darowiznę na utrzymanie forum.

#44 Estrax

Estrax
  • Members
  • 995 postów
  • LocationToronto, ON, Canada

Napisano 07 grudzień 2017 - 21:24

Nie jestem z administracji, ale się wypowiem.

Moim zdaniem mijasz się mocno z prawdą. Osobiście, poświęcając swój prywatny czas, nie chcę się angażować w jakikolwiek temat, w którym problem nie jest odpowiednio opisany, czy też taki, w którym jego autor podchodzi w sposób roszczeniowy i nie wkłada jakiegokolwiek wysiłku w jego rozwiązanie (jednocześnie oczekując podania rozwiązania jak na tacy). Jeśli oba te warunki są spełnione i mam do czynienia z problemem opisanym wyczerpująco, w którym autor przedstawia również wyniki swoich prób rozwiązania problemu, to wtedy z przyjemnością się angażuję, niezależnie od tego, czy dotyczy on macOS na AMD, macOS na laptopie, czy macOS na reaktorze w Czarnobylu. Jestem przekonany, że osoby takie jak 314TeR czy oswaldini podchodzą do tego w podobny sposób.

Odnośnie samego tematu konfiguracji, AMD i laptopów:
1) konkretne konfiguracje są polecane, gdyż zostały dobrze rozklepane i są albo bezproblemowe, albo występują jakieś problemy, ale są one znane i możliwe do rozwiązania (czy to software'owo, czy też za pomocą wymiany karty, lub dołożenia np. układu audio na USB).
2) platforma AMD jest odradzana (w szczególności początkującym), ze względu na brak możliwości postawienia w pełni bezproblemowego hackintosha w oparciu o te podzespoły. Owszem, można się bawić w to posiadając już taki hardware, ale chcąc dopiero zakupić sprzęt, lepiej wybrać ten, który przysporzy mniej problemów zarówno przy odpalaniu macOS, jak i nie będzie wymagał kombinacji w postaci patchowanego kernela przy aktualizacjach. Warto również zwrócić uwagę na to, że sporo oprogramowania na macOS po prostu nie działa wraz z CPU AMD.
3) laptopy to podobny temat, w zasadzie każdy model to zabawa od nowa. Sporo z nich wymaga, by nad nimi usiąść fizycznie, a nie każdy ma co do tego możliwości (chociażby czasowe). Polecane są MacBooki, bo jest z nimi najmniej problemów, zapewniają także sensowny czas pracy na baterii, co dość często w przypadku konkurencji nie jest czymś oczywistym (chociaż i tak ostatnio uległo to poprawie).
Spoiler

#45 Najrad

Najrad
  • Members
  • 611 postów
  • LocationPodhale

Napisano 10 grudzień 2017 - 16:07

Zarzuty są niezasadne. Wiem co piszę, bo od 7 lat jestem na tym forum i to w roli takiego mniej niż średnio rozgarniętego usera - ubolewam nad tym, ale moją pasją jest edycja wideo, a nie grzebanie we wnętrznościach systemu. Przez te 7 lat przyswoiłem nieco wiedzy - choć mógłbym więcej, niemniej z każdą bolączką natychmiast udawałem się na to forum. Nigdy i piszę to z całą odpowiedzialnością nie pozostałem bez próby pomocy. Zawsze odzywał się 314TeR i Oswaldini ( kolejność alfabetyczna) i prędzej czy później jakoś rozwiązanie zostało wypracowane - tzn Oni wypracowali, a ja tylko stosowałem. Zaczynałem od Gigabyte P35-C, więc łatwo nie było. Najlepszy przykład z wczoraj ze sleep na RX580 na 10.13.2. Mimo iż nie błagałem - bo to system który przygotowuję do pracy z FCPX 10.4 - dziś mam działający sleep ( dostałem od Oswaldiniego gotową tabelę SSDT naprawiającą problem). Wracając do sprzętu AMD, odnoszę wrażenie, że nikt z administracji nie ma takiego hamaca - a co za tym idzie ciężko odpowiedzialnie komuś coś poradzić. Apple nie stosuje procesorów AMD, więc składając kompa pod MacOS wszyscy staramy się używać podzespołów najbardziej kompatybilnych. Teraz zbieram na podróbkę iMaca Pro, ale nie kupuję podzespołów, bo czekam na grudniową premierę Apple + okres testowy dla "tych co umieją" i za 2-3 miesiące będę wiedział już co kupić, żeby działało bezproblemowo. Tak postępuje większość użytkowników, a co się z tym wiąże nie mamy doświadczeń z AMD.

Co do kasowania niewygodnych tematów, to milczę, moje nie zginęły.

PS

Przypomniałem sobie jeden swój post bez odpowiedzi w dziale wideo... ale skoro nikt nie odpowiedział przyjmuję, że nikt nie ma nic do powiedzenia w tym konkretnym temacie. Administracja tego forum nie jest na publicznym etacie, żeby miała wiedzieć wszystko o wszystkim.

1.Asus Gryphon Z87; i74790k; 32GB DDR3 Crucial Sport; MSI RX 580 Armor 8GB; AudioLink II; mysz i klawiatura USB; SSD 850EVO-250GB;  Sierra 10.12.6

2.Asus P8Z68-V_PRO; i72600k; 16 GB DDR3 Crucial Sport; Asus R9 270X 2GB; mysz i klawiatura USB; SSD CrucialMX100-128GB;  Sierra 10.12.6

FCPX, Compressor, Davinci Resolve.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych