Skocz do zawartości

Kaby Lake dual monitor setup


yabba235
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam !

Mam proste pytanie - czy na grafice hd630 z procka i5-7500hq działa konfiguracja z dwoma monitorami ?

 

Nie chodzi mi o jedoczesną pracę tylko podłączenie kablem i przełączanie z jednego na drugi ?

 

Dodam ,ze w kompie mam dwa wyjścia video; display port i hdmi ( ten drugi jest zrobiony z dp i czipa ), wiec ioreg pokazuje dwa porty DP, ale choć wszystko mi działa ( audio i akceleracja ) to tylko na wyjściu HDMI ( DP 2 ), kiedy bootuję kompa z podłaczonym minitorem pod DP 1 ( poprzez przejściówkę dp>hdmi ) to mam logo apple i [potem czarny ekran , jak by zanikał sygnał video ), jak podłączę tylko wyjście hdmi to botuje normalnie.

 

 Ten typ tak ma i musze pzrełaćzać kable czy jest jakaś porada na to ?

debug_7434.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wbudowane grafiki intela nie obsługują Hot Plug.

Jesteś pewny ?

W/g tonymacx96 to działą na hd530, niestety, nie odpowiedzieli mi czy to samo dotyczy HD630.

Sam miałem przypadek podczas zabaw z różnymi konfigami że mogłem soebie podłaczac raz sam monitor, potm receiver av , potem pracowąły oba naraz a ja miałem w właściwościach dwa połączenia hdmi. Niestety, nie udało mi sie tego powtórzyć ( teraz juz wiem, że jak coś dziaął to nie ruszać konfigu :)

Obecnie mam podłączone jdno wyjście hdmi, jak chcę podłaćzyć dp z adpaterem hdmi to mam reset. a na samym dp mam czarny ekran ( wyjście hdmi byo wtedy wyłączone ).

Podobno na hd630 ni działa boot na dwóch monitorach, al to mnei nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a więc tak: dual monitor @ hotplug działa na configu iMac18,3 id-platform 0x5912000, plus patch dp2hdmi i patch black screen.

FakeID musi być 59168086. No i trzeba uzyć useintelhdmi aby było audio: ja mam dp do receivera  i hdmi do tv samsunga.

 

Oczyiwiśie dotyczy to mojego kompa, czyli zotac-a MI553 :)

 

 

Spokojnie mogę przełączać pomiędzy tv a marantzem AV.

post-10596-0-53013500-1513962320_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yabba235 usypianie nadal nie działa prawidłowo zgadza się ?

Szczerze, to nie wiem :) nigdy z tego nie korzystałem.

 

Ok, dual monitor działa, ALE nie działa mi acceleracja poprzez videotoolbox w kodi  :cry: .

Ale accelerację jako taka w macosie mam przecież ??

 

Najlepsze jest to, że działa mi ( ale nie na plikach vc-1) na smbiosie macbookpro14,3. Tylko wtedy nie mam dual monitors :).

 

No i jeszcze jedna sprawa, niby nic takiego ale....system  ładuje ale nie za każdym razem, czasem muszę kilka razy robić reboot, wybierać ręcznie plik configa i wtedy "zaskakuje".

 

I mam jeszcze jedna ciekawostke ( tylko na configu imac-a ) przy bootowaniu systemu mam długą przerwę ( widac jakieś artefakty na ekranie - wtedy wiem, że config zaskoczył ) po czym pojawia sie jabłko i pasek postępu dochodzi do ekranu logowania  - jest to lekko wkurzające, bo system startuje mi naprawde szybko ( choć mam ssd nvme evo ) - być może system czeka na inny monitor czy cuś  :?: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja widzę to nadal masz dobrze namotane niestety :/

Pewnie tak - jedno pytanko - czy kexty zawsze trzeba instalować via kextutil w folderach s/l/e i l/e * nawet nie wiem, co to za różnica ).

Ja mam w l/e/: USBInjectAll.kext a w s/l/e:USBInjectAll.kext,AHCIPortInjector.kext,FakePCIID_XHCIMux.kext,FakePCIID_Intel_HD_Graphics.kext,FakePCIID.kext,FakePCIID_Intel_HDMI_Audio.kext.

Z drugiej strony po co te kexty skoro macos 10.13.2 na pewno obsługuje natywnie już grafikę ( chyba tylko te odd usb są potrzebne ), nie wiem też, czy te patche do grafiki są potrzebne ( j/w).

Ale ogólnie jest ok, tylko musze kilka razy robić restart aby config zaskoczył  :evil: .

l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.