Skocz do zawartości

Atheros AR9485WB-EG - Czy uruchomienie jest możliwe?


Dawid.Wojcc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o doradzenie w sprawie uruchomienia wyżej wymienionej karty pod Mac OS X.

 

Wyszukałem na forum tematy w których ta karta się pojawiała i wszędzie została określona jako niemożliwa do uruchomienia

jednak znalazłem też informacje o szansie uruchamiania innych kart poprzez kext lub opcji pojawienia się wsparcia w nowszych

wydaniach Mac OS.

 

Jako że tematy były sprzed nawet kilku lat zwracam się z pytaniem czy coś w sprawie tego urządzenia się zmieniło i jest możliwość

jej odpalenia?

 

Pozostała specyfikacja to w zasadzie odbicie Macbooka Pro Mid-2012 13'3:

i5-3210M , Intel HD 4000 , 8GB Ram 1600 , HDD 750GB 5400 , GT630M ponoć niekompatybilna.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdementuję w tej chwili plotki - AR9485 jest kompletnie nie do ruszenia, niezależnie od wersji macOS.

 

Odnośnie GT630M, o której piszesz, że jest "ponoć niekompatybilna", warto sprostować - nikt nie mówi, że niekompatybilna - po prostu nie da się jej ruszyć z racji braku możliwości wyłączenia Optimusa i ustawienia tej GPU jako głównej, gdyż absolutnie nie jest ona podpięta do wyjść graficznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem bardzo dziękuję za sprostowanie, informacje te znalazłem także na zagranicznych forach, najwyraźniej były to zwyczajne wabiki na niedoświadczonych użytkowników.

 

W takim razie dziękuję za wyjaśnienie, powrócę do tematu Mac Os'a gdy dorwę gdzieś zgodnego chipa WiFi.

 

Dziękuję za szybką pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jakiego masz notebooka. Jak jest to lenovo to biosy tej firmy mają tzw whitelistę i wymienić możesz co najwyżej na moduł lenovo występujący w tym modelu, albo zmienić bios o ile to możliwe.

 

Jak masz internet na kablu i kompatybilny z macOS LAN, działaj wpierw na kablu, uruchom co się da i zobacz czy Ci to pasuje, aby się nie okazało, że utkniesz np na odpaleniu touchpada, albo jego działanie nie będzie Ci zadowalać i nie będziesz chciał używać macOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt to konkretnie ASUS R500VM, ale dość dużo ''podróżuję'' po mieszkaniu z laptopem więc WIFI to niestety MUST HAVE.

Wychodziłem z założenia że razie gdybym kiedyś zakupił odpowiedni moduł Wi-Fi a MacOS nie odpalił , zostanę z zapasowym komponentem.

 

O próbnym uruchomieniu bez WiFi szczerze nawet nie pomyślałem, dziękuję za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Przeglądając  forum trafiłem na ten post i postanowiłem się podzielić informacją na temat karty Atheros 9485

Karta  atheros 9485  jest do ruszenia .

W mojej Latitudzie mam  taką  kartę  i śmiga aż miło na  High Sierze 10.13.3.

 

Screen :

 

afa1273690ed.jpg

 

Wystarczy pobrać  plik , zainstalować , restart i powinno działać .

Do pobrania z https://www.tonymacx86.com/attachments/ar9004wb-1ng-10-13-0-v1-00-pkg-zip.298982/

 

Mam  nadzieję że  pomogłem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.