Skocz do zawartości

HDMI Audio EN210


sz444sz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dawno nie pisałem po poradę, ale utknąłem w martwym miejscu z hdmi audio,

 

W dalszym ciągu działam na lenovo m58, który jak się okazuje jest niemal w 100% kompatybilny, bez problemu przechodzi każdą aktualizację i stwarza problemów z kolejnymi wersjami, ale jest jedna rzecz, a mianowicie audio na hdmi, której nie mogę przeskoczyć.

 

Podjąłem kilka prób wg opisów, tutoriali na 10.10.5 i 10.12.6, karty hd5450 oraz gt210 i jedyne co osiągnąłem to kompletny brak dźwięku lub buczenie jak z transformatora przy każdej skali głośności :) a audio na hdmi jak nie było tak nie ma.

 

Obecnie mam zamontowaną EN210 1GB silent od asusa, czy ktoś próbował na tej karcie?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) Finally, newer NVIDIA GPUs such as the GeForce G210, GeForce GT220 or GeForce GTX 480 have added an internal HD audio codec. This is like having an internal sound controller built right into the graphics card.

Czyli, tak, ma wbudowany kodek audio. Źródło: http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/2593/~/how-do-i-setup-my-nvidia-based-graphics-card-to-work-with-my-hdtv%3F

 

To 2-pinowe złącze jest zapewne zasilaniem dla ewentualnego wentylatorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się tej karcie dokładniej, bo nie przyszło mi do głowy, że może być coś ukrytego w niewidocznym miejscu, ale okazuje się, że model, który posiadam - nie ma żadnych dodatkowych złącz na laminacie, nawet na wiatrak. Także kwestia kompatybilności, ale na razie nadal nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Nie miałem za bardzo czasu tym się zajmować, ale jeszcze raz wróciłem do voodoohda, dodałem odpowiednie device id oraz AllowMSI na false i hdmi ruszyło, bez żadnych kext typu hdmi audio itd, ale pojawił się kolejny problem, bo wszystko działa poprawnie jak do tej pory na HD5450 z wyjątkiem shudown, komputer wyłącza dyski, monitor, ale diody i wentylatory działają cały czas, shudwonfix dla clover ustawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.