Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Zestaw do 5,5tys pod Adobe i Final Cut'a

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 fagas198412

fagas198412
  • Members
  • 32 postów

Napisano 27 grudzień 2017 - 21:21

Witam. Chciałbym złożyć jakiś zestaw do 5,5tys pod pracę w pakiecie Adobe (Premiere, Illustrator, After Effects, Photoshop) i Final Cut Pro. Czy mógłby mi ktoś pomóc w doborze komponentów? Najlepiej w formie koszyka na jakimś sklepie, który oferuje montaż i sprawdzenie podzespołów. Hamaca dam radę zainstalować.

Zależy mi na jak największej kompatybilności, czyli najpewniej byłby to zestaw i7 + jakiś radeon (RX580? Vega?). Wszystko postawione na 256GB SSD (M2 lub sata III). Dodatkowo chciałbym kiedyś wyposażyć komputer w drugi dysk SSD i zrobić na nim dualboota z Windowsem. Wygląd obudowy nie gra roli, byleby była przewiewna, solidnie wykonana i wszystko się mieściło.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Dodam jeszcze, że zależy mi na kulturze pracy, czyli na jak najcichszej pracy komputera.

#2 reyder

reyder
  • Members
  • 514 postów

Napisano 27 grudzień 2017 - 22:29

https://www.morele.n.../info/131a53cb/

Jest to build na najnowszej architekturze Intela, Coffe Lake.

• Procesor jest i5, myślę, że to spokojnie wystarczy, szczególnie, że nowa generacja zyskała 6 "jaj"
  • Chłodzenie Noctua, lepszego nie znajdziesz, bardzo ciche i wydajne.
  • Zasilacz pół pasywny, modularny. Nie jestem w sumie przekonany czy, zatrzymywanie wentylatora to dobry pomysł. Jak już trochę sobie popracuje, to start wentylatora będzie bardziej denerwujący niż jego chodzenie na niskich obrotach, które będzie prawie niesłyszalne. Tak jest np w kartach NVidia u niektórych producentów. Więc tutaj bym się zastanowił i ewentualnie zmienił.
  • Grafika to rx480 8GB, to będzie prawdopodobnie najbardziej słyszalne w kompie, ale co zrobisz, możesz wodować. Nvidii raczej bym nie brał pod uwagę.
  • Ram 16GB, "Photoshop bardzo lubi" szczególnie jak pracujesz na bardzo wysokiej rozdzielczości. Sam bym dał 32GB, ale ram bardzo drogi i odbije się to kosztem innych przedmiotów.
  • SSD typowo samsung, chyba najlepszy wybór chyba że o czymś nie wiem i coś się zmieniło.
  • Płyta główna to totalny random, patrzyłem tylko na porty jakie ma i jakoś tak kliknęło mi się Gigabyte :P, najlepiej sobie sam wybierz prawie każda będzie ok, kieruj się portami jakie chcesz mieć, wzorem, kolorami leda aha i oczywiście sieciówka aby była Intela oraz jakieś sensowne rozmieszczenie portów M.2 (aby miały dobry przewiew, nie zakryte radiatorem od CPU np)

To tyle, obudowy nie ma, kto inny tutaj doradzi. CL jeszcze nie jest oficjalnie wspierane ale to nie jest problem. To tyle mam nadzieje, że pomogłem.

Core i5-3750K | Gigabyte GA-Z77-D3H | 3x4GB 1600MHz | Gigabyte Nvidia 1070  :: Radeon 280X Asus | High Sierra 10.13 | Clover

Core i5-8600K | Asrock Extreme 4 | 2x8GB 2500MHz | Gigabyte 580X | High Sierra 10.13 | Clover

#3 fagas198412

fagas198412
  • Members
  • 32 postów

Napisano 27 grudzień 2017 - 22:58

Super, naprawdę bardzo Ci dziękuję! :) A co sądzisz o dołożeniu paru stówek i zmianie i5 na i7 8700 lub i7 7700?

I jeszcze sprawa płyty głównej: czy dobrze rozumiem, że każda będzie dobra byleby socket/chipset się zgadzał?

A co do grfiki, wiem, że Nvidia jest problematyczna i wymaga dodatkowych driverów, ale jak jest z wydajnością? Adobe w swoich programach wykorzystuje CUDA - czy Nvidia nie byłaby lepszym wyborem, czy może ta funkcjonalność nie działa w ogóle na Hackintoshu?

Jeszcze raz dziękuję Ci za odpowiedź i pozdrawiam! :)

#4 reyder

reyder
  • Members
  • 514 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 00:28

i7 7700 to skylake, więc starsza platforma. Z nową generacją można powiedzieć że nowe i5 (i5 8XXX)==stare i7 ( i7 7XXX), Biorąc i7 8700 kilka % wydajności zyzskasz może nawet > 10% zależy od jakie programu. Czy się opłaca ? Podkręcając trochę i5 wyciągnie podobne (bliskie) rezultaty.

I jeszcze sprawa płyty głównej: czy dobrze rozumiem, że każda będzie dobra byleby socket/chipset się zgadzał?

Tak, zamieść tutaj najlepiej jak wybierzesz, jak coś nie tak to powiemy.

A co do grfiki, wiem, że Nvidia jest problematyczna i wymaga dodatkowych driverów, ale jak jest z wydajnością? Adobe w swoich programach wykorzystuje CUDA - czy Nvidia nie byłaby lepszym wyborem, czy może ta funkcjonalność nie działa w ogóle na Hackintoshu?

Dla FCX tylko radeon. Dla programów Adobe CUDA ma lepsza obsługę, myślę tak 30%, chociaż Adobe wspiera też OpenCL

Core i5-3750K | Gigabyte GA-Z77-D3H | 3x4GB 1600MHz | Gigabyte Nvidia 1070  :: Radeon 280X Asus | High Sierra 10.13 | Clover

Core i5-8600K | Asrock Extreme 4 | 2x8GB 2500MHz | Gigabyte 580X | High Sierra 10.13 | Clover

#5 Najrad

Najrad
  • Members
  • 775 postów
  • LocationPodhale

Napisano 28 grudzień 2017 - 09:09

https://www.morele.n.../info/131a53cb/

Jest to build na najnowszej architekturze Intela, Coffe Lake.

• Procesor jest i5, myślę, że to spokojnie wystarczy, szczególnie, że nowa generacja zyskała 6 "jaj"
  • Chłodzenie Noctua, lepszego nie znajdziesz, bardzo ciche i wydajne.
  • Zasilacz pół pasywny, modularny. Nie jestem w sumie przekonany czy, zatrzymywanie wentylatora to dobry pomysł. Jak już trochę sobie popracuje, to start wentylatora będzie bardziej denerwujący niż jego chodzenie na niskich obrotach, które będzie prawie niesłyszalne. Tak jest np w kartach NVidia u niektórych producentów. Więc tutaj bym się zastanowił i ewentualnie zmienił.
  • Grafika to rx480 8GB, to będzie prawdopodobnie najbardziej słyszalne w kompie, ale co zrobisz, możesz wodować. Nvidii raczej bym nie brał pod uwagę.
  • Ram 16GB, "Photoshop bardzo lubi" szczególnie jak pracujesz na bardzo wysokiej rozdzielczości. Sam bym dał 32GB, ale ram bardzo drogi i odbije się to kosztem innych przedmiotów.
  • SSD typowo samsung, chyba najlepszy wybór chyba że o czymś nie wiem i coś się zmieniło.
  • Płyta główna to totalny random, patrzyłem tylko na porty jakie ma i jakoś tak kliknęło mi się Gigabyte :P, najlepiej sobie sam wybierz prawie każda będzie ok, kieruj się portami jakie chcesz mieć, wzorem, kolorami leda aha i oczywiście sieciówka aby była Intela oraz jakieś sensowne rozmieszczenie portów M.2 (aby miały dobry przewiew, nie zakryte radiatorem od CPU np)

To tyle, obudowy nie ma, kto inny tutaj doradzi. CL jeszcze nie jest oficjalnie wspierane ale to nie jest problem. To tyle mam nadzieje, że pomogłem.

Tak z ciekawości zapytam o ten config.... czemu zasilacz tylko 550W? Przy edycji zawsze dojdą jakieś HDD na... ( dużo by pisać na co) Sam mam na stałe 1xSSD+WDBlack2TB+2xWDBlue RAID0 i zastanawiam się czy 600W ( konfig ze stopki na Z87) jest wystarczający. W tej chwili mam zamontowanego 700W starego OCZ-a i zastanawiam się nad be'quaiet 600W

1.Asus Gryphon Z87; i74790k; 32GB DDR3 Crucial Sport; MSI RX 580 Armor 8GB; AudioLink II; mysz i klawiatura USB; SSD 850EVO-250GB;  High Sierra 10.13.6

2.Asus P8Z68-V_PRO; i72600k; 16 GB DDR3 Crucial Sport; Asus R9 270X 2GB; mysz i klawiatura USB; SSD CrucialMX100-128GB;  Sierra 10.12.6

FCPX, Compressor, Davinci Resolve.

#6 reyder

reyder
  • Members
  • 514 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 14:24

Dobry zasilacz 550W da sobie rade i jeszcze sporo mocy zostanie. Mój XFX 550W ciągnął geforce 1070, 280x (lubi dużo W), 6 dysków na pełnym obciążeniu przez całe dnie. Jego zestaw ma bardziej energooszczędny procesor, jedną kartę graficzną, mniej dysków i pamięci chodzą na mniejszym napięciu a sprawność wynosi 89%.

• Najrad lubi to

#7 alpha

alpha
  • Members
  • 452 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 14:35

i7 7700 to skylake, więc starsza platforma.

Kaby Lake, ale co to istoty, też starsza ;)

 iHack 18,3 | High Sierra 10.13.3 | Asus H270I Strix | Intel i7-7700K 4.2Ghz | GeForce GTX 1060 | Samsung M.2 960 EVO | Seagate Barracuda 4TB | Fiio E10K Olympus 2 | FlagaPL.gif Piszę poprawnie po polsku!

iPhone 7 32GB Black 

#8 krzyssp

krzyssp
  • Moderators
  • 703 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 29 grudzień 2017 - 21:10

Tak z ciekawości zapytam o ten config.... czemu zasilacz tylko 550W? Przy edycji zawsze dojdą jakieś HDD na... ( dużo by pisać na co) Sam mam na stałe 1xSSD+WDBlack2TB+2xWDBlue RAID0 i zastanawiam się czy 600W ( konfig ze stopki na Z87) jest wystarczający. W tej chwili mam zamontowanego 700W starego OCZ-a i zastanawiam się nad be'quaiet 600W

Ja przy pc jak w stopce mam 2 dyski WD Red, jeden stary Hitachi i dwa SSD, żadnych problemów na 530W od Be Quiet. Więcej już zbytnio nie wejdzie ;p 

• Najrad lubi to

iMac 14,2: Asrock z97 Extreme 4, Intel 4790k, Nvidia 970

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych