Skocz do zawartości

Instalacja systemu na software RAID 0


olej7777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Carbon Copy Cloner i bez problemu, chociaż za pierwszym razem clover nie wczytał mi dysku to za drugim odpaleniem wszystko wróciło do normy. Testy prędkości też zadowalające, odczyt wzrósł dwukrotnie, oczyt minimalnie do 3GB/s i jest to chyba ograniczeniem NVMe. Tak czy siak zależało mi na poprawie zapisu i powiększeniu dysku, teraz jest 512GB (2x Samsung PM961) i prędkości na odpowiednim poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można też po taniości Samsunga 960 Evo realne 2000/3000 MHz http://hamac.pl/topic/147-benchmarki-pod-os-x-a-wydajność-hamac-vel-mac/?p=132763

Do tego zajmujemy tylko jeden slot M.2 i nie ma problemu z pracą na pełnej prędkości x4 na obu slotach. Nie licząc X99/X299 na pozostałych płytach raczej nie dostaniemy możliwości pracy obu gniazd na PCIe x4, jedno będzie ograniczone do x2 - wynika to z liczby linii PCIe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by wyjaśniało dlaczego uzyskuje 2 GB/s i 3 GB/s ;) jednak stosując 2x 961 mam te same prędkości co w 960 evo za niższą cenę bo wyszły mnie 850zł... niby 200zł kosztem złącza i większego ryzyka awarii. Problem był taki iż byłem przekonany że wystarczy mi 256GB a okazało się inaczej więc wpadłem na pomysł RAID 0... gdybym kupował odrazu 500GB to padło by na 960 evo mimo różnicy w cenie.

 


Teoretycznie patrząc na specyfikację mam 2x pełne NMVe x4

 

https://www.asrock.com/mb/Intel/Z370M%20Pro4/#Specification

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym to sprawdzić? Z tego co wyczytałem, Z370 obsługuje 24 linie, 16 idzie bezpośrednio do procesora z grafiki, zostaje 8 obsługiwanych przez chipset więc akurat dla dwóch nvme. Dobrze myślę czy coś jest nie tak?

 

Dobra doczytałem o DMI który w rzeczywistości ma 4 linie więc sumarycznie daje to ograniczenie 4GB/s niezeleznie czy raid czy pojedynczy dysk i jest współdzielenie na wszystkie peryferia typu LAN czy USB. Więcej się u Intela nie da :) teoretycznie więc dyski działają w 2x4 ale nie mogą w tej samej chwili przekroczyć x4 czyli 4GB/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.